2021 Memur Alımları Devam Ediyor ! İşte Alım Yapan Kurumlar

2020 KPSS sürecinin sona ermesi ile birlikte 2021 yılında memur alım ilanları gelmeye devam ediyor. 2021 memur alımları yapan kurumları haberimizin devamında görebilirsiniz.

Büyütmek için resme tıklayın

2020 KPSS sonuçlarının açıklanması ve 2020 KPSS sınav sürecinin bitip memur alım sürecinin başlamasıyla birlikte üst üste memur alım ilanları gelmeye devam ediyor.

KPSS'de Genel Yetenek ve Genel Kültür kısmından sorumlu olan ve P3 puanı ile tercihte bulunabilen Lisans mezunları ile tüm önlisans ve ortaöğretim mezunlarının kapsamı içinde olduğu 2021 B grubu memur alımları ise memur adayları tarafından ilgiyle takip edilen alımlardır. 2021 yılında başvuru süreci devam eden A ve B grubu memur alımları ise şu şekilde;

2021 Ocak Ayı Memur Alımları 


Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlıı kamu ilan sayfasında A grubu, B grubu ve öğretim görevlisi alım ilanları yayınlanmaktadır. Bu alımlardan 2021 A ve B grubu memur alımlarını incelediğimizde onlarca alım ilanı olduğu ve bu ilanlar ile de binlerce memur alımı yapıldığını görmekteyiz. Başvuru Süreci devam eden A ve B Grubu memur alımları ise şu şekilde;

1) KYK 500 Yurt Yönetim Memuru Alımı Yapıyor

Kredi Ve Yurtlar Kurumu 500 Yurt yönetim memuru alımı için başvuru sürecinde sona gelindi. 4 Ocak 2021 tarihinde başlayan başvuru süreci yarın ( 20 Ocak 2021 ) saat 17.00'da sona erecek.

2020 KPSS puanı ile yapılan ilk yüklü alımlardan birisi olan KYK yurt yönetim memuru alımına memur adaylarının başvurusu devam ediyor. Detaylar için tıklayınız..

2)   Adalet Bakanlığı CTE 160 Cezaevi Katibi Alımı Yapacak

Adalet Bakanlığı tarafından yapılan son dakika duyurusunda Ceza ve Tevkifevleri Genel müdürlüğü bünyesinde istihdam edilmek üzere 160 Cezaevi katibi alımı yapılacağı açıklandı. 2021 Yılının ilk Adalet Bakanlığı alımı olan bu ilana yoğun başvuru olması beklenmektedir. Detaylar İçin tıklayınız.

3) Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi 50 Personel Alımı Yapıyor 

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi yayımladığı iki farklı ilan ile 20 sürekli işçi ve 30 sözleşmeli personel olmak üzere toplam 50 personel alımı yapacağını duyurdu. Detaylar için tıklayınız.

4) Sayıştay Başkanlığı 18 Personel Alımı Yapıyor

Tabloyu incelediğimizde lisans, önlisans ve ortaöğretim mezunlarından alım yapıldığını görmekteyiz. Buna göre;

- 8 Lisans mezunu, 5 Önlisans mezunu ve 5 Ortaöğretim mezunu olmak üzre toplam 18 Personel alımı yapılacaktır. Kadrolar tablodan görülmektedir. Detaylar İçin Tıklayınız.

5) Devlet Su İşleri 63 Mühendis Alacak 


Yayımlanan alım ilanında çeşitli mühendislik branşlarından olmak üzere toplam 63 mühendis alımı yapılacağına vurgu yapılırken, 2021 DSİ Mühendis alımı ilanına ilişkin ''Kurumumuzun merkez ve taşra teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A maddesine göre istihdam edilmek üzere;Aşağıda il, unvan ve sayıları belirtilen toplam 63 (altmış üç) adet Mühendis kadrosuna, 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı sonucunda KPSS P3 puan türünden asgari 70 puana sahip olanlar arasından, “07/11/2018 tarih ve 30588 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğüne İlk Defa Açıktan Atanacak Mühendis Personel HakkındaSınav ve Atama Yönetmeliği” çerçevesinde 15 Şubat 2021 tarihinde yapılacak uygulamalı sınav neticesinde atama yapılacaktır'' açıklaması yapıldı. Detaylar İçin tıklayınız.

6) DHMİ 24 Asistan Hava Trafik Kontrolörü Alacak.

DHMİ memur alım ilanı yayımladı. Yayımlanan ilanda 24 Hava Trafik Kontrolorü memuru alımı yapılacağı duyuruldu. DHMİ tarafından 2020 Kasım ayında da bir ilan yayımlanmış ve bu ilan ile 207 memur alımı yapılmıştı.

2020 KPSS lisans mezunlarının başvurabildiği alımda 2020 KPSS P3 puan türünden en az 70 alınması koşulu aranmaktadır. Alım ile ilgili yapılan duyuruda şu bilgiler paylaşıldı. Detaylar İçin Tıklayınız.

7)  İstanbul Büyükçekmece Belediyesi 15 Zabıta Memuru Alımı Yapacak


Büyükçekmece Belediyesi Lisans ve Önlisans mezunları arasından KPSS P93'den ve P3 en az 70 puan alınması şartını isteyerek 15 Zabıta memuru alımı yapacağını kamuoyu ile paylaştı. Detaylar için tıklayınız.8) EGM 90 Hizmetli Alımı Yapacak 

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından duyurulan alım ilanına sadece 2020 KPSS girmiş ve en az 70 puanı olan tüm ortaöğretim ( Lise ) mezunu adaylar başvuru yapabilecektir.

2021 EGM Hizmetli alımı için yapılan duyuruda '' Emniyet Hizmetleri Sınıfı Dışında Görevli Kadrolu ve Sözleşmeli PersonelYönetmeliği çerçevesinde, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında değişik illerde görevlendirilmek üzere merkez ve taşra teşkilatına Kadrolu statüde personel (Hizmetli) alımı yapılacaktır. '' açıklaması yapıldı. Detaylar İçin tıklayınız.

9) Hazine Ve Maliye Bakanlığı 300 Defterdarlık Uzman Yardımcısı Alımı

Aile,Çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığının kamu ilan sayfasından yayımlanan ilanda farklı illerde olmak üzere toplam 300 uzman yardımcısı alımı yapılacağı belirtilmişti.

Yapılan duyuruda ' Hazine ve Maliye Bakanlığı taşra teşkilatında (Defterdarlıklarda) boş bulunan toplam 300 adet Defterdarlık Uzman Yardımcısı kadrosu için giriş sınavı yapılmak suretiyle Defterdarlık Uzman Yardımcısı alınacaktır. '' açıklaması yapıldı. Başvuru süreci ise yarın ( 18 Ocak 2021 ) tarihi itibariyle başlıyor. Detaylar için tıklayınız.

11 ) Kırıkkale Bahşılı Belediyesi 4 Memur Alacak !

Kırıkkale Bahşılı Belediyesi memur alımı ile ilgili olarak yapılan açıklamada ''Bahşılı Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği hükümlerine göre;  aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS türü, KPSS taban puanı ve diğer  şartları taşımak kaydıyla, belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla memur alınacaktır.'' denildi. Detaylar İçin tıklayınız.

12) Konya Büyükşehir Belediyesi Önlisans Mezunu 50 Zabıta Memuru Alımı Yapacak

Belediye tarafından yayımlanan ilanda başvuru şartları ve kadro adeti gibi detaylara yer verilirken başvuru tarihleri de açıklandı. 2021 Konya Büyükşehir belediyesi zabıta memuru alımı ilanına başvuru için 2020 KPSS'den minimum 65 puan alma koşulu istenirken toplam 50 zabıta memuru alımı yapılacağı da kamuoyu ile paylaşıldı.

2020 KPSS P93 puan türünün istendiği ilana sadece Önlisans mezunları başvuru yapabilecek. Başvuruların 22 Şubat 2021 tarihinde başlayacağı belirtilen ilanda genel başvuru şartları ve kadro dağılımı ise şu şekilde; Detaylar için tıklayınız.

13 )  Rize Pazar Belediyesi Memur Alımı İlanı Yayımladı

2020 KPSS puanının istendiği ilanda taban puan olarak ise 60 (altmış ) puan alma koşulu aranmaktadır. Rize Pazar belediyesi memur alımında kadro dağılımı ise tabloda görüldüğü gibidir.

- 4 Zabıta Memuru

- 3 Düz Memur

- 1 Tahsildar

- 1 Belediye Trafik Memuru

- 1 Şöfor

Detaylar için tıklayınız.

14) Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi 77 Sağlık Personeli Alımı Yapıyor

2020 KPSS puanı ile başvuru yapılabilen ilanda herhangi bir taban puan şartı aranmamakla beraber Ortaöğretim, Önlisans ve Lisans mezunları için olmak üzere toplam 7 farklı kadroda alım yapılacak.

https://ekampus.afsu.edu.tr/basvuru/ adresinden yapılan başvurular için başvurular bugün itibariyle başlamış durumdadır. Yayımlanan ilanda kadro dağılımı ise tabloda görüldüğü gibidir. Detaylar için tıklayınız.

15) Şırnak Silopi Belediyesi KPSS Şartsız 39 Personel Alımı Yapıyor

Şırnak Silopi Belediyesi tarafından Türkiye İş Kurumu kamu ilan sayfasından yayımlanan ilanda zabıta yardımcı personel,itfaiye eri ve beden işcisi gibi ünvanlarda olmak üzere toplam 39 personel alımı yapılacağı açıklandı. Detaylar iin tıklayınız.

16) Kamu İhale Kurumu ( KİK ) 20 Uzman Yardımcısı Alımı Olacak

Kamu İhale Kurumu uzman yardımcısı alacağını açıkladı. Yayımlanan ilanda KPSS 80 puan şartı ile toplamda 20 Uzman yardımcısı alımı yapılacağı belirtildi.

18 Ocak tarihinde başlayacak olan başvurularda alım sayısının 20 Katı kadar aday yazılı sınava davet edilecektir. Detaylar için tıklayınız.


17) Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi 75 İtfaiye Eri Alımı İlanı Yayımladı !

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi yayımladığı alım ilanında 60 KPSS taban puan şartıyla büyükşehir belediyesi bünyesinde istihdam edilmek üzere toplam 75 itfaiye eri alımı yapılacağını açıkladı.

Ortaöğretim mezunlarının başvurabildiği ilanda P93 puan türü istenmektedir. Diyarbakır İtfaiye eri alımı için 15 Şubat 2021 tarihinde başlayacak olan başvuru süreci - 19 Şubat 2021 tarihinde sona erecek. Detaylar için tıklayınız

18) İçişleri Bakanlığı 1772 Personel Alımı Yapacak ( Büro Personeli,Avukat,Mühendis,Çağrı Karşılama Personeli )

Yapılacak alımda ünvan dağılımı ve hangi şehire kaç personel alınacağı da detaylı olarak tablolarda gösterildi. Buna göre pozisyonlar şu şekilde;

217 Büro Personeli alımı

1462 Çağrı Karşılama Personeli

28 Tekniker

25 Mühendis

16 Programcı

Detaylar için tıklayınız.

19) BİLGEM 23 Personel Alımı Yapacak !

Bilgem Tarafından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kamu ilan sayfasından yayımlanan alım ilanında çeşitli ünvanlarda olmak üzere 23 Personel alımı yapılacak.

6 Ocak 2021 tarihinde başlayan başvurular 27 Ocak 2021 tarihinde sona erecekken Bilgem tarafından başvuruların nasıl yapılacağı ile ilgili yapılan açıklama şu şekilde; Detaylar için tıklayınız.

20) Fırat Kalkınma Ajansı Personel Alımı Yapıyor !

Türkiye İş Kurumu Kamu memur alım ilanları sayfasından yayımlanan ilanda başvuru şartları ve başvuru tarihleri gibi detaylara yer verilirken toplam 5 personel alımı da yapılacağına vurgu yapıldı. Detaylar için tıklayınız.

19 Oca 2021 - 20:10 - Kamugöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket 2022 KPSS Lisans Sınavı İptal Edilmeli mi?