2021 KYK Memur Alımına Başvuru Nasıl Yapılır ? Adım Adım Yurt Yönetim Memuru Başvurusu !

GSB tarafından ilanı paylaşılan KYK memur alımı ilanı ile ilgili başvuru süreci bugün başladı. Farklı şehirlerde istihdam edilmek üzere toplam 500 memur alımı yapılacak.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

Farklı şehirlerde görevlendirilmek üzere günler öncesindan açılan ilan ile KYK'ya bağlı yurtlar istihdam edilmek üzere 500 Yurt yönetim memuru alımı yapılacağı duyurulmuştu.

Başvuru süreci ise 4 Ocak 2021 tarihi itibariyle başladı ve 20 Ocak 2021 tarihinde Saat 17.00'da sona erecektir. Toplam 63 şehire yapılacak memur alımında şehirlerin kadro dağılımı ise tabloda göründüğü gibidir.

KYK Memur Alımına Başvuru Nasıl Yapılır


Her bir şehire alım sayısının 4 katı kadar aday sözlü mülakata davet edilecektir. Örneğin Afyonkarahisar iline yapılacak olan 10 yurt yönetim memuru alımı için 40 kişi sözlü mülakta davet edilecek ve daha sonrasında ise mülakat puanlarına göre yapılan sıralama nihayetinde asil ve yedek listeler açıklanacaktır.

Başvuruların başlaması ile birlikte memur adayları tarafından '' KYK memur alımına nasıl başvururum '' soruları sorulmaktadır. Adım adım başvuru aşamalarını anlatalım.

1) Öncelikle '' basvuru.gsb.gov.tr ''  internet adresine gitmeniz gerekmektedir. Bu adres sizi direkt e-devlet üzerinden giriş yapabileceğiniz bir ekrana yönlendirektir. Açılacak olan ekrandan kimlik nuamranız ve şifreniz ile giriş yapınız.2) Daha sonra açılan ekranda uygulamanın isim ve diğer bilgilerinize ulaşması için '' Onayla butonuna '' tıklayınız. Bu butona tıkladığınızda ise karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkacaktır.3)  Yukarıda görülen ekrandan 2020 T.C. GSB sınav başvurusu yazan yazıya tıklayınız. Karşınıza aşağıdaki gibi başvuru bilgilerinizi dolduracağınız ekran çıkacaktır.I- BAŞVURU ŞARTLARI


1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin 4, 5, 6 ve 7’nci alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak,
2. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
3. Yükseköğretim kurumlarından en az lisans düzeyinde mezun olmak,
4. 2020 yılı KPSS (B) grubu KPSSP3 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak,
5. Başvuru tarihinin son günü itibarıyla 65 yaşından büyük olmamak,
6. Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik aylığı almamak, (Dul ve yetim aylığı hariç)
7. Görevini devamlı yapmaya engel hastalığı bulunmamak,
8. Tam zamanlı çalışmaya engel durumu bulunmamak,

 Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1 inci maddesinde istisna edilenler hariç olmak üzere, sözleşmenin feshi sebebiyle görevinden ayrılanlardan sözleşmelerinin fesih tarihinden itibaren 1 yıl geçmeyenlerin müracaatları kabul edilmeyecektir. Bu hususun sonradan anlaşılması halinde yerleştirmeleri yapılmış olsa dahi sözleşmeleri iptal edilecektir.
 Adayların başvurunun son günü itibarıyla aranan şartlara haiz olması gerekmektedir.

II- BAŞVURU ŞEKLİ, YERİ VE ZAMANI


  • 1. Başvuru şartlarını taşıyan adaylar başvurularını, 04 Ocak 2021 (10:00) - 20 Ocak 2021 (17:00) tarihlerinde basvuru.gsb.gov.tr adresi üzerinden “Sözleşmeli Yurt Yönetim Personeli Alımı Sınav Başvurusu Formu” nu doldurarak elektronik ortamda yapacaklardır.
  • 2. Adaylar III- BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER başlığında belirtilen belgelerini başvuru sisteminde belirtilen yerlere .jpeg formatında fotoğraf olarak yükleyeceklerdir.
  • 3. Adaylar başvurularını tamamladıktan sonra “Başvuruyu Onayla” butonunu kullanarak başvurularını tamamlayacaklardır.
  • 4. basvuru.gsb.gov.tr adresi üzerinden e-başvuru formunu doldurmayan veya başvurusunu onaylamayan adayların talepleri dikkate alınmayacaktır.
  • 5. Bu duyuruda belirtilen esaslara uygun olmayan, posta yolu veya şahsen müracaat şeklinde yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
  • 6. Müracaatların sona ermesinden sonra adayın başvuru bilgilerinde hangi nedenle olursa olsun kesinlikle değişiklik yapılmayacaktır.
  • 7. Adaylar yalnızca 1 (bir) pozisyon için başvuruda bulunabilecektir.
  • 8. Başvuru işleminin hatasız, eksiksiz ve duyuruda belirtilen hususlara uygun olarak yapılmasından adayın kendisi sorumlu olacaktır.

III- BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER


1. Biyometrik fotoğraf (son altı ay içinde çekilmiş

ve adayın kolaylıkla tanınmasını sağlayabilecek nitelikte olmalıdır),
2. Mezuniyet durumunu gösterir diploma veya doğrulama kodu bulunan mezuniyet belgesi (Diploma yabancı bir ülkeden alınmışsa YÖK’ten alınmış denklik belgesi),

KYK yurt yönetim memuru taban puanları kaç ile kapatır ?


Geçmiş senelerde yapılan KYK Yurt Yönetim Memuru Alımı Taban Puanları incelendiğinde 2018 Yılında 1220 kişilik bir alımın yapıldığını görmekteyiz. Bu alımda oluşan taban puanlar ise aşağıdaki gibidir. Detaylar için tıklayınız.

04 Oca 2021 - 11:19 - Kamugöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket 2022 KPSS Lisans Sınavı İptal Edilmeli mi?