2021 B Grubu Memur Alımları ! Binlerce Memur Alımı İçin Başvuru Süreci Devam Ediyor !

2020 KPSS sonuçlarının açıklanması ve 2020 KPSS sınav sürecinin bitip memur alım sürecinin başlamasıyla birlikte üst üste memur alım ilanları gelmeye devam ediyor.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

2020 KPSS sonuçlarının açıklanması ve 2020 KPSS sınav sürecinin bitip memur alım sürecinin başlamasıyla birlikte üst üste memur alım ilanları gelmeye devam ediyor.

KPSS'de Genel Yetenek ve Genel Kültür kısmından sorumlu olan ve P3 puanı ile tercihte bulunabilen Lisans mezunları ile tüm önlisans ve ortaöğretim mezunlarının kapsamı içinde olduğu 2021 B grubu memur alımları ise memur adayları tarafından ilgiyle takip edilen alımlardır.

2020/2 KPSS merkezi atama ile 1677 Memur alımı yapılacak, Bunun yanısıra açıktan atama ilanları da gelmeye devam ediyor.

Merkezi atama 1677 Memur alımı detayları için tıklayınız.

2021 B Grubu Memur Alımları ( Açıktan Atamalar )


Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlıı kamu ilan sayfasında A grubu, B grubu ve öğretim görevlisi alım ilanları yayınlanmaktadır. Bu alımlardan 2021 B grubu memur alımlarını incelediğimizde onlarca alım ilanı olduğu ve bu ilanlar ile de binlerce memur alımı yapıldığını görmekteyiz. Başvuru Süreci devam eden B Grubu memur alımları ise şu şekilde;

1) Beyoğlu Belediyesi 80 Memur Alımı Yapıyor !


4 Ocak 2021 tarihinde başvuru süreci bitecek olan alımda KPSS 70 Puan ile 60 Zabıta ve 20 Düz Memur Alımı yapılmaktadır. İstanbul Beyoğlu Belediyesi, Belediye bünyesinde istihdam edilmek üzere 60 zabıta memuru ve 20 Düz memur olmak üzere toplam 80 memur alımı yapacak. Detaylar için tıklayınız.

2) İstanbul Büyükşehir Belediyesi 250 İtfaiye Eri ve 100 Zabıta Memuru Alımı Yapıyor 

Eri ve 100 Zabıta memuru alımı yapacağını duyurmuştu. Alımlar için ise başvuru tarihleri farklılık göstermektedir. Buna göre;

İBB İtfaiye Eri Alımı için başvurular 27 Aralık 2020 tarihinde başlayıp, 3 Ocak 2021 tarihinde sona ererken, İBB zabıta memuru alımı için ise başvurular 4 Ocak 2021 tarihinde başlayacak. Alım kapsamında 250 İtfaiye eri ve 100 zabıta memuru olmak üzere toplam 350 personel alımı yapılmış olacak.

Detaylar için tıklayınız.3) Jandarma Komutanlığı 32 Sivil Memur Alımı Yapacak !

Jandarma G. K.lığı tarafından yapılan duyuruda başvuru  şartları, başvuru tarihleri ve başvuru yapılabilecek ünvanlar hakkında detaylı bilgi verilirken, 2020 Jandarma Sivil Memuru alımı başvurularının da 28 Aralık 2020 tarihi itibariyle başlayacağına yer verildi. 2020 KPSS'den en az 60 puan alınması istenilen alımda 28 Aralık 2020 Pazartesi günü başlayacak olan başvurular 15 Ocak 2021 tarihinde sona erecektir. Başvurular  internet ortamından yapılacaktır Detaylar İçin Tıklayınız.

4) Adalet Bakanlığı 40 Koruma Memuru Alımı Yapacak


Adalet Bakanlığı tarafından yapılan duyuruda alım ile ilgili olarak '' Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda, 2020- KPSS (B grubu) puan sırasına konulmak kaydıyla, Bakanlığımız tarafından gerçekleştirilecek sözlü sınav sonucuna göre Bakanlık Merkez Teşkilatında çalıştırılmak üzere 40 koruma ve güvenlik görevlisi kadrosuna açıktan atama yapılacaktır. Başvuru şartlarını taşıyan adayların, KPSS puanı en yüksek olan adaydan başlanarak sıralanması suretiyle; kadro sayısının 3 katı aday sözlü sınava katılmaya hak kazanacaktır. Detaylar İçin Tıklayınız.5) Devlet Su İşleri 63 Mühendis Alacak 


Yayımlanan alım ilanında çeşitli mühendislik branşlarından olmak üzere toplam 63 mühendis alımı yapılacağına vurgu yapılırken, 2021 DSİ Mühendis alımı ilanına ilişkin ''Kurumumuzun merkez ve taşra teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A maddesine göre istihdam edilmek üzere;Aşağıda il, unvan ve sayıları belirtilen toplam 63 (altmış üç) adet Mühendis kadrosuna, 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı sonucunda KPSS P3 puan türünden asgari 70 puana sahip olanlar arasından, “07/11/2018 tarih ve 30588 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğüne İlk Defa Açıktan Atanacak Mühendis Personel HakkındaSınav ve Atama Yönetmeliği” çerçevesinde 15 Şubat 2021 tarihinde yapılacak uygulamalı sınav neticesinde atama yapılacaktır'' açıklaması yapıldı. Detaylar İçin tıklayınız.

6) DHMİ 24 Asistan Hava Trafik Kontrolörü Alacak.

DHMİ memur alım ilanı yayımladı. Yayımlanan ilanda 24 Hava Trafik Kontrolorü memuru alımı yapılacağı duyuruldu. DHMİ tarafından 2020 Kasım ayında da bir ilan yayımlanmış ve bu ilan ile 207 memur alımı yapılmıştı.

2020 KPSS lisans mezunlarının başvurabildiği alımda 2020 KPSS P3 puan türünden en az 70 alınması koşulu aranmaktadır. Alım ile ilgili yapılan duyuruda şu bilgiler paylaşıldı. Detaylar İçin Tıklayınız.

7)  İstanbul Büyükçekmece Belediyesi 15 Zabıta Memuru Alımı Yapacak


Büyükçekmece Belediyesi Lisans ve Önlisans mezunları arasından KPSS P93'den ve P3 en az 70 puan alınması şartını isteyerek 15 Zabıta memuru alımı yapacağını kamuoyu ile paylaştı. Detaylar için tıklayınız.8) EGM 90 Hizmetli Alımı Yapacak 

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından duyurulan alım ilanına sadece 2020 KPSS girmiş ve en az 70 puanı olan tüm ortaöğretim ( Lise ) mezunu adaylar başvuru yapabilecektir.

2021 EGM Hizmetli alımı için yapılan duyuruda '' Emniyet Hizmetleri Sınıfı Dışında Görevli Kadrolu ve Sözleşmeli PersonelYönetmeliği çerçevesinde, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında değişik illerde görevlendirilmek üzere merkez ve taşra teşkilatına Kadrolu statüde personel (Hizmetli) alımı yapılacaktır. '' açıklaması yapıldı. Detaylar İçin tıklayınız.

9) Dokuz Eylül Üniversitesi Mülakatsız 148 Sağlık Personeli Alımı Yapacak !

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi tarafından kamuoyu ile paylaşılan alım ilanında diğer ilanlardan farklı olarak alınacak personelin maaş bilgilerine de yer verildi. Buna göre en az maaş 4209 TL olarak görülmektedir. Detaylar için tıklayınız.

10)  Adalet Bakanlığı CTE 160 Cezaevi Katibi Alımı Yapacak


Adalet Bakanlığı tarafından yapılan son dakika duyurusunda Ceza ve Tevkifevleri Genel müdürlüğü bünyesinde istihdam edilmek üzere 160 Cezaevi katibi alımı yapılacağı açıklandı. 2021 Yılının ilk Adalet Bakanlığı alımı olan bu ilana yoğun başvuru olması beklenmektedir. Detaylar İçin tıklayınız.

11 ) Kırıkkale Bahşılı Belediyesi 4 Memur Alacak !

Kırıkkale Bahşılı Belediyesi memur alımı ile ilgili olarak yapılan açıklamada ''Bahşılı Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği hükümlerine göre;  aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla, belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla memur alınacaktır.'' denildi. Detaylar İçin tıklayınız.

12) Çorum Belediyesi 22 Memur ALımı yapacak

Belediye tarafından yayımlanan alım ilanında başvuru şartları, kadrolar ve başvuru tarihlerine yer verilmişti. Buna göre 4 Ocak 2021 tarihinde başlayacak olan başvurular 8 Ocak 2021 tarihinde sona erecektir. Başvuruların şahsen Çorum Belediyesi İnsan kaynakları ve eğitim müdürlüğüne yapılması gerekmektedir. Detaylar için tıklayınız.

13 )  Necmettin Erbakan Üniversitesi Mülakatsız Sözleşmeli 38 Sağlık Personeli Alımı Yapacak 

Necmettin Erbakan Üniversitesi tarafından kamuoyu ile paylaşılan alım ilanında çeşitli ünvanlarda olmak üzere toplam 38 Sağlk Personeli alımı yapılacağı belirtildi. Yapılan açıklamada branş dağılımları ve kadro dağılımlarına yer verilirken başvuruların nasıl ve hangi tarihlerde yapılacağına dair bilgilere de yer verildi. Detaylar için tıklayınız.

02 Oca 2021 - 13:11 - Kamu


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.
Anket Memur Ve Personel Alımlarında Yaş Şartı Esnetilmeli mi?