Adalet Bakanlığı Memur Alımı Başvuruları Bugün Sona Eriyor ! 418 Memur Alınacak !

Adalet Bakanlığı personel alım ilanı ile bakanlık bünyesine 418 memur alımı yapacağını açıklamış ve başvurular başlamıştı. Başvurular bugün saat 23.59'da sona erecek

Adalet Bakanlığı tarafından yapılacak 10 bin personel alımı heyecanla beklenirken, 418 memur alımı için de başvurular başlamıştı. Adalet bakanlığı personel alımı başvuruları bugün itibariyle sona erecek.

'' Bakanlığımız merkez teşkilatında bulunan 12 istatistikçi, 3 mimar, 2 diyetisyen, 1 şehir plancısı kadroları ile taşra teşkilatında bulunan Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri Müdürlüklerine Ek-1 listede sayısı ve yeri belirtilen 144 psikolog, 100 pedagog ve 156 sosyal çalışmacı kadrolarına sözlü sınav sonucuna göre personel alımı yapılacaktır.'' ifadeleri kullanılmıştı.Adalet Bakanlığı 418 Personel Branş DağılımıAdalet Bakanlığı tarafından yapılacak alıma belli branşlar ve şartları taşıyanlar başvuru yapabilmektedir. Bu branş şu şekildedir; 


 • 156 Sosyal Çalışmacı

  144 Psikolog

  100 Pedagog

  12 İstatikçi

  3 Mimar

  2 Diyetisyen 

  1 Şehir Planlamacısı


Başvurular Nasıl Yapılacak ?E-devlet üzerinden alınan başvurular için son başvuru tarihi 25 Kasım 2020 tarihi olarak belirtilmiştir. Başvuru için aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekmektedir.

Adım-1 : https://www.turkiye.gov.tr/adalet-is-basvurusu bu adrese kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yapınız.

Adım-2 : Aşağıdaki görselde de görüldüğü üzere ''Yeni Başvuru '' sekmesine tıklayınız.

Adım-3 ; Karşınızda Adalet Bakanlığının şu anda başvuru aşamasında olan 2 alım ilanı çıkacaktır. Bu alımlardan '' Genel Personel Alım İlanı '' seçeneğini tıklayınız.

Adım-4 ; Sonraki aşamada karşınıza gelen ekranda, Kuralları kabul ediyorum kutusunu onaylarak başvuru işleminize devam edebilirsiniz.

 • Adalet Bakanlığı Tarafından ayrıca 400 İdare Memuru alımı için başvurular ise 27 kasım 2020 tarihinde başlayacak. Detaylar İçin Tıklayınız.Başvuru Şartları Nelerdir ?

Genel Şartlar
1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,
2- 2020 yılı lisans Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP3 puan türünden 70 ve daha yukarı puan almak gerekmektedir.
 
II) Özel Şartlar


A- Psikolog
Psikoloji lisans bölümünden mezun olmak.

B-Pedagog
Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık veya Eğitim Programları ve Öğretim lisans bölümlerinin birinden mezun olmak.

C- Sosyal Çalışmacı
Sosyal Hizmet veya Sosyal Hizmetler lisans bölümlerinin birinden mezun olmak.

D- İstatistikçi
İstatistik lisans bölümünden mezun olmak.

E- Mimar
Mimarlık lisans bölümünden mezun olmak.

F- Diyetisyen
Beslenme ve Diyetetik lisans bölümünden mezun olmak.

G- Şehir Plancısı
Şehir ve Bölge Planlama lisans bölümünden mezun olmak.

Başvuru Tarihi, Şekli Ve İstenilen Belgeler


                   
Adaylar başvurularını 11/11/2020-25/11/2020  tarihleri arasında saat 23:59:59’a kadar  pgm.adalet.gov.tr  internet adresi üzerinden e-Devlet sistemine üye girişi yaparak elektronik başvuru yoluyla gerçekleştireceklerdir. Şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Adayların her bir unvan için istenilen belgeleri sisteme eksiksiz ve tek tek yüklemek suretiyle başvuru işlemini tamamlaması gerekmektedir. Yüklenen belgelerdeki yanlışlıklar ile eksik belgelerden adaylar sorumludur.

Adayların öğrenim durumları Yükseköğretim Bilgi Sistemi web servisleri aracılığı ile alınacaktır.

Adayların 2020 KPSSP3 puanı ÖSYM web servisleri aracılığı ile alınacaktır.

Adayların detaylı özgeçmişlerini, fotoğraflarını (JPG, JPEG formatında) ve sağlık açısından engeli bulunmadığına dair yazılı beyanlarını (Ek-2 Beyan örneği) sisteme yüklemesi gerekecektir.

Adayların başvuru işlemi tamamlandıktan sonra “Başvurularım” ekranından başvurularının tamamlanıp tamamlanmadığını kontrol etmeleri gerekmektedir. “Başvurularım” ekranından “Başvuru Tamamlandı” ibaresi görülmeyen hiçbir başvuru değerlendirilmeye alınmayacaktır.
 

IV) Sözlü Sınav Yeri ve Tarihi


Sözlü sınava katılmaya hak kazananlar ile sözlü sınav yeri ve tarihi Bakanlığımız internet sitesinde (www.adalet.gov.tr) ilan edilecektir.
 
V) Sözlü Sınavın Konuları

Atama yapılacak kadronun gerektirdiği meslekî bilgi 40,
Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi 20,
Genel kültür 20,
Bir konuyu kavrama ve ifade yeteneği 20,
puan olmak üzere; toplam 100 puan üzerinden değerlendirme yapılacaktır. Adayın alınacağı kadronun gerektirdiği mesleki bilgi tespit edilirken; alınacağı kadronun gerektirdiği teknik bilgiye ilişkin konuların bir veya birkaçından soru sorulacaktır.

Adayların sözlü sınavda başarılı sayılabilmeleri için 100 tam puan üzerinden en az 70 puan almaları gerekmektedir.

VI) Nihai Başarı Listesi ve Sınav Sonuçlarının Duyurulması:


 Nihai başarı listesi; adayların merkezi ve sözlü sınavda aldıkları puanların aritmetik ortalamasına göre yapılacak olup, başarı puanı en yüksek olan adaydan başlanmak suretiyle ilanda belirtilen kadro sayısı kadar aday atanmaya hak kazanacaktır.
 
Sınav sonuçları, atanmaya hak kazananlar ile atama sırasında istenilecek belgeler Bakanlığımız internet sitesinde (www.adalet.gov.tr) ilan edilecektir.

ÖNEMLİ NOT

Bu sınavın başvurudan işe alınmaya kadar tüm aşamalarında adaylara yapılacak bilgilendirme ve çağrılar Bakanlığımızın internet sitesinde ilân yoluyla yapılacaktır.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur. 

Tüm detaylar için Adalet bakanlığının resmi web sitesi olan aşağıda verdiğimiz adresi kullanabilirsiniz.

Adres-->> Buraya Tıklayınız.

25 Kas 2020 - 12:33 - Adaletgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket 2022 KPSS Lisans Sınavı İptal Edilmeli mi?