Sakarya Geyve Belediyesi Zabıta Memuru Alımı Yapıyor ! İşte Başvuru Şartları

Sakarya Geyve Belediyesi Türkiye iş Kurumu üzerinden yayımlanan alım ilanında başvuru şartları ve başvuru tarihleri gibi detaylara yer verildi.

Sakarya Geyve Belediyesi Türkiye iş Kurumu üzerinden yayımlanan alım ilanında başvuru şartları ve başvuru tarihleri gibi detaylara yer verildi.

Geyve Belediyesi memur alım kadroları şu şekilde;

Başvuru Genel Şartları ve Özel Şartları
Belediyemizin yukarıda belirtilen boş zabıta memuru kadroları için yapılacak  başvurularda uyulması gereken genel ve özel şartlar aşağıda belirtilmiştir.

1 - BAŞVURU GENEL ŞARTLARI:


İlan edilen boş zabıta memuru kadrolarına atanmak için başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinin (A) fıkrasında belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir.


a) Türk vatandaşı olmak.

b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

c) Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama
veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

d) Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.


e) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak.


f) İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.


2 - BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI:


a) İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak Lisans 2020-KPSSP3 türünde Kamu Personeli Seçme Sınavından ( KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak.


b) Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.


c) 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak, 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (±) 10 kg.dan fazla fark olmaması. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.


d) Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

e) 13/10/1983 Tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen ve tablonun nitelik kısmında belirtilen (A) veya (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,

Alım İlanının diğer detayları için Geyve Belediyesinin resmi web sitesi olan ( geyve.bel.tr ) adresine bakabilirsiniz.

Başvuru Şartları ve Başvuru Şekli

Yapılacak sözlü sınav ve uygulamalı sınava katılabilmeleri için;


1. Adaylar, yukarıda sayılan başvuru belgelerini 21.12.2020 - 25.12.2020 tarihleri arasında saat
17:00’a kadar (Sadece mesai günlerinde saat 09.00-17.00 arasında)Geyve Belediyesi Yazı İşleri
Müdürlüğüne teslim etmeleri gerekmektedir.


2. Başvurular şahsen yapılacaktır. Posta ile veya diğer şekillerde yapılan başvurular kabul
edilmeyecektir.


3. Adayların boy ve kilo ölçümleri şahsen başvuru sırasında Belediyemizce yapılacaktır.

24 Kas 2020 - 14:37 - Sözleşmeli Personelgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket 2022 KPSS Lisans Sınavı İptal Edilmeli mi?