İstanbul Büyükşehir Belediyesi ( İBB ) 250 İtfaiye Eri Personeli Alımı Kararı Resmi Gazete'de Yayımlandı !

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ( İBB ) tarafından yapılan duyuruda Kadın-Erkek olmak üzere En az 60 KPSS puanı ile Belediye bünyesine 250 İtfaiye Eri alımı yapılacağı daha önce açıklanmıştı. Karar bugün resmi gazete'de yayımlandı.

Büyütmek için resme tıklayın

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ( İBB ) tarafından yapılan duyuruda Kadın-Erkek olmak üzere En az 60 KPSS puanı ile Belediye bünyesine 250 İtfaiye Eri alımı yapılacağı açıklandı.

Yapılan duyuruda '' İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye İtfaiye Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS puan türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla münhal bulunan  250 adet İtfaiye Eri kadrosu için personel alımı yapacaktır.''ifadeleri kullanıldı.

İBB 250 İtfaiye Eri Kadro Dağılımı

İBB tarafından yayımlanan ilanda kadro dağılımı ise şu şekilde;Başvuru Şartları Nelerdir ?


Alım ilanında başvuru şartları Genel Şartlar ve Özel şartlar olarak iki başlık altında toplanırken, ilana başvurmak isteyen memur adayları için istenilen şartlar şu şekilde açıklandı.

1.      Türk vatandaşı olmak.

2.      Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

3.      Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

4.      Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

5.      Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

6.      İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

 

 2.BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI:

 1.      İlan edilen İtfaiye Eri kadro unvanı için son olarak mezun olunan okul itibariyle öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2020 KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak ve ilgili puan türünden yukarıda tabloda belirtilen asgari puanı almış olmak.

2.      Tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması.(Boy ve kilo tespitleri kurumumuzca yapılacaktır.)

3.      Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmaları. (25/1/1991 ve daha sonraki tarihlerde doğanlar).

4.      Sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları.

5.      13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen ve tablonun nitelik kısmında belirtilen en az (B) veya (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

6.      Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

Alım Nasıl Yapılacak ?

Alım ilanına başvuran ve başvurusu kabul edilen memur adayları İBB tarafından yapılacak olan Yazılı bir sınava tabii tutulacaktır. İBB tarafından yayımlanan ilanda sınav konuları ve sınav sonuçları ile ilgili detaylı açıklama bulunmaktadır. 

Sınav, adayların bilgi ve yeteneklerini ölçecek şekilde yazılı ve uygulamalı olmak üzere iki bölüm halinde yapılacaktır.

 Yazılı sınav;

1)      Türkiye Cumhuriyeti Anayasası,

2)      Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi,

3)      657 sayılı Devlet Memurları Kanunu,

4)      Mahalli idarelerle ilgili temel mevzuat

 konularını kapsar.

 Uygulamalı sınav, kadro unvanına ilişkin mesleki bilgi ve yeteneğin ölçülmesi ile araç kullanımı ve sportif dayanıklılık gibi özelliklerin ölçülmesini kapsayacak şekilde yapılacaktır.

Başvuru Tarihleri ve Başvuru Şekli

Adaylar 27/12/2020 – 3/1/2021 tarihleri arasında, https://www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden elektronik ortamda doldurarak imzaladıkları başvuru formu ile birlikte tabip gözetiminde boy ve kilo ölçümü yapmak üzere İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi Yenikapı Etkinlik Alanı Cerrahpaşa Mahallesi Kennedy Caddesi No: 46 Fatih İstanbul adresine 6/1/2021 – 15/1/2021 tarihleri arasında (sadece iş günlerinde) şahsen müracaat ederek başvuru sürecini tamamlayacaklardır.

 

İlanda belirtilen şartları taşımayan başvurular ile posta ve e-posta yolu ile yapılacak başvurular işleme alınmayacaktır.

 

19 Kas 2020 - 12:55 - KPSSgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.

03

Bozkurt - arkadaş dünyanın en sacma durumu niye c ehliyeti istersin ki sırf başvuru yapamayalım diye yapıyorlar ise allah bin türlü belasını versin

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 27 Aralık 20:13


Anket 2022 KPSS Lisans Sınavı İptal Edilmeli mi?