Hakkari Üniversitesi KPSS'siz Personel Alımı Yapacak

Hakkari üniversitesi tarafından yayımlanan alım ilanında farklı pozisyonlarda istihdam edilmek üzere personel alımı yapılacağı kamuoyu ile paylaşıldı.

Haber albümü için resme tıklayın

Hakkari üniversitesi tarafından yayımlanan alım ilanında farklı pozisyonlarda istihdam edilmek üzere personel alımı yapılacağı kamuoyu ile paylaşıldı. Üniversite tarafından yapılan açıkalamada '' Üniversitemize bağlı birimlerde, 4857 sayılı iş Kanunu esasları kapsamı ile 09/08/2009 tarihli ve 27314 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına işçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde çalıştırılmak üzere "Sürekli işçi" alımı yapılacaktır. '' ifadeleri kullanıldı.Kimler Başvurabilecek ?

1) 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak,

2) 18 yaşını tamamlamış olmak,

3) Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama ve kaçakçılık suçlarından mahküm olmamak,

4) Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği bulunmamak (askerlik çağına gelmemiş bulunmak, yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak),

5) Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak,

6) Adayların, başvurunun son günü itibarıyla duyuru ekinde yer alan tabloda gösterilen ve tercih ettikleri görev unvanlarına ilişkin meslek kolunun gerektirdiği şartları taşımaları gerekir.

7) Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak,

8) Alınacak işçilerin deneme süresi altmış gün olup, deneme süresi içinde başarısız olanların iş akdi bildirim süresi beklenmeksizin tazminatsız feshedilecektir.

9) Adaylar vardiyalı çalışma düzenini kabul etmiş sayılır ve vardiyalı çalışmaya engel bir durumunun olmaması gerekir.

10) Adayların görevini devamlı yapmasına engel sağlık probleminin bulunmaması gerekmektedir.

11) Sözlü sınava girmeye hak kazandığı halde ilan edilen sınav tarihlerinde sınava katılmayan adaylar, sınav hakkını kaybetmiş sayılacaktır.

12) Kamu kurum ve kuruluşlarından ilgili mevzuat uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

13) Adaylar, Türkiye iş Kurumu'nda (iŞKUR) yayımlanan listeden ilana ilk başvuru tarihi itibariyle son 6 (altı) ay Hakkari il merkezinde ve Yüksekova ilçe merkezinde ikamet ettiğini belgelendirmesi şartıyla sadece bir meslek koluna başvuru yapabilecektir.

Başvuru Tarihleri Ve Şekli


Başvurular Türkiye iş Kurumu (iŞ-KUR) web sitesinin (hakkari.iskur.gov.tr) 17.11. 2020-21.11.2020 (5 gün) tarihleri arasında online olarak veya Çalışma ve iş Kurumu il Müdürlüğüne şahsen başvuru yapılacaktır.

iŞ-KUR tarafından Hakkari Üniversitesine bildirilen başvurular arasından ilan edilen her kadro sayısının 4 (dört) katı kadar asıl ve 4 (dört) katı kadar yedek aday noter huzurunda çekilecek kura ile belirlenecektir. Kura tarihi, yeri, saati ve diğer bilgilendirme işlemleri Üniversitemiz web sitesinin (www.hakkari.edu.tr) duyurular kısmından daha sonra ilan edilecektir.

17 Kas 2020 - 15:14 - KPSS'sizgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket 2022 KPSS Lisans Sınavı İptal Edilmeli mi?