2020 Ziraat Bankası Memur Alımı Olacak mı ? Kimler Başvurabilir ?

Ziraat bankası zaman zaman müfettiş ve müfettiş yardımcısı alım ilanına çıksa da KPSS B grubu hazırlanan adaylar banko görevlisi ve servis görevlisi alım ilanını beklemektedir.

Ziraat bankası zaman zaman müfettiş ve müfettiş yardımcısı alım ilanına çıksa da KPSS B grubu hazırlanan adaylar banko görevlisi ve servis görevlisi alım ilanını beklemektedir. Geçtiğimiz yıllarda yapılan ziraat bankası memur alımlarında yüzlerce genç işsiz Ziraat bankası bünyesinde göreve başlamıştı.

2020 Ziraat Bankası Memur Alımı Olacak mı ?

Ziraat Bankası uzun süredir Banko ve Servis görevlisi alımı yapmadı. Zaman zaman çıkan ziraat bankası alım ilanlarında ise genellikle KPSS A grubu'ndan hazırlanan adayların başvurabildiği kadrolar bulunmaktadır. En son 2014 Yılında yüklü sayıda banko görevlisi ve servis görevlisi alım ilanı yapan ziraat bankası o alımda 2000 memur'u bünyesine katmıştı. Yapılan alımda 1000 Servis görevlisi ve 1000 Banko asistanı alınmıştı.

Uzun süredir alım yapmayan ve zaman zaman az sayıda memur alımı yapan Ziraat Bankası'nın 2020 KPSS puanlarıyla yüklü alım ilanına çıkması ümit edilmektedir. Ziraat bankası yaptığı alımlarda KPSS puanını şart koşarken kendi bünyesinde de yazılı bir kurum sınavı yapmaktadır ve kurum sınavının ardından sözlü sınav ile memur adayları belirlenmektedir.

Kimler Başvurabilir ?

Geçtiğimiz senelerde yapılan Ziraat Bankası memur alımları'nda ( Banko görevlisi-servis görevlisi ) başvuru şartları aşağıdaki gibidir.

  • 1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • 2. Yaş şartı
  • 3. Üniversitelerin ve yüksek okulların 4 yıllık eğitim veren bölümleri ile denkliği yetkili makamlarca onaylanmış yabancı ülkelerdeki üniversitelerden mezun olmak veya işe başlama tarihinde mezun olabilecek durumda olmak, (Mülakat sırasında diploma/öğrenci belgesi kontrolü yapılacaktır)
  • 4. Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
  • 5. Türk Ceza Kanunu'nun 53. maddesi çerçevesinde belirtilen haklardan mahrum olmamak,
  • 6. Taksirli suçlar ve aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere, ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veyahut affedilmiş olsalar bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas
  • gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyet kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, kara para aklama, Devlet sırlarını açığa vurma, vergi kaçakçılığı veya vergi kaçakçılığına teşebbüs ya da iştirak suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak,
  • 7. Yurt içinde ve yurt dışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek beden veya akıl hastalığı bulunmadığını resmi sağlık kurulu raporu ile belgelemek, (Başarılı olan adaylardan işe başlama öncesinde istenecektir)
  • 8. Erkek adaylar için işe alım tarihi itibariyle askerlik görevini tamamlamış veya erteletmiş olmak ya da askerlik yükümlülüğünden muaf tutulmuş olmak.

Ziraat Bankası Alım İlanlarından Nasıl Haberdar Olurum ?

kpsscafe.com.tr adresi olarak alım ilanlarını yakinen takip etmekteyiz. Sitemizin Bildirimleri'ne izin vererek ve sosyal medya hesaplarımızı takip ederek Ziraat Bankası alımları dahil olmak üzere 2020 ve önümüzdeki süreçte gelebilecek tüm memur alım ilanlarından anında haberdar olabilirsiniz.

31 Eki 2020 - 18:19 - Personel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.
Anket Memur Ve Personel Alımlarında Yaş Şartı Esnetilmeli mi?