Tapu ve Kadastro KPSS Puanı İle Memur Alımı Yapıyor!

Tapu ve Kadastro KPSS Puanı İle Memur Alımı Yapıyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü bünyesine müfettiş yardımcısı alımı yapılacağına yer verildi. 

Başvuru Detayları Nelerdir? 

1) ÖSYM tarafından 2019 ve 2020 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarından ( KPSS) birine katılmış olanlardan,

a) Hukuk bölümü için A grubu KPSSP9 puan türünden en az 85 puan almış olmak,

b) Teknik bölüm için A Grubu KPSSP3 puan türünden en az 75 puan almış olmak,

c) İlgili KPSS puan türüne göre yapılan puan sıralamasında, hukuk ve teknik bölüm için ayrı ayrı olmak üzere belirtilen kadro sayısının en fazla 6 katını oluşturacak sayı kadar puan sıralamasının üst sıralarına girmiş olmak, (Eşit puan almış olmaları nedeniyle son sıradaki aday sayısının birden fazla olması halinde, bu adayların tümü sınava çağrılacaktır.)

2) 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesindeki koşullara sahip olmak,

3) Hukuk bölümü için; üniversitelerin 4 yıl süre ile eğitim veren Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri, Teknik Bölüm için; Harita, Harita ve Kadastro, Jeodezi, Geomatik, Jeodezi ve Fotogrametri Yüksek Mühendisi ve Mühendisi yetiştiren fakülteler ve bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt dışındaki en az dört yıllık yükseköğretim kurumlarından birini bitirmiş olmak,

4) Yarışma sınavının yapıldığı gün itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak.(22.11.1985 ve sonraki tarihte doğanlar)

5) Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya ertelemiş olmak veya askerlikle ilgisi bulunmamak,

6) Sağlık durumu bakımından, yurdun her yerinde ve her türlü iklim ve yolculuk koşullarında görev yapmaya elverişli bulunmak,

1.7) Müfettişlik karakter ve niteliklerini taşımak. 1.8) Süresi içinde başvurmuş ve başvuru belgesi ile birlikte istenilen belge ve bilgileri süresinde Teftiş Kurulu Başkanlığına vermiş veya göndermiş bulunmak.

Başvuru Esnasında İstenilen Belgeler 

  • Sınav başvuru formu 
  • T.C. Kimlik numarası beyanı,
  • İkametgâh beyanı,
  • Erkek adayların askerlikle ilişiği olmadığına dair yazılı beyan,
  • Sabıka kaydı olmadığına dair yazılı beyan,
  • Sağlık durumu bakımından yurdun her yerinde, her türlü iklim ve yolculuk koşullarında görev yapmaya elverişli olduklarına dair yazılı beyan,
  • KPSS sonuç belgesi çıktısı,
  • Son bir yıl içerisinde çekilmiş 4,5x6 ebadında fotoğraf,
  • Yükseköğretim kurumlarından verilmiş diploma veya bitirme belgesinin aslı, noterlikçe veya Teftiş Kurulu Başkanlığınca onaylı sureti.

Başvuru Şekli 

Başvurular başlamış olmakla beraber 2 Kasım 2020 tarihine kadar devam edecektir. Başvuru yapmak isteyenlerin Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığı Ek Hizmet Binası (Kızılay Mahallesi, Gazi Mustafa Kemal Bulvarı No: 15 06420 Demirtepe/ Çankaya / ANKARA) adresine şahsen veya posta yoluyla başvuru yapması gerekmektedir. 

20 Eki 2020 - 12:15 - Personel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.
Anket Memur Ve Personel Alımlarında Yaş Şartı Esnetilmeli mi?