MSB PERTEM'den Subay Astsubay Alımı Sonuçları Açıklandı!

MSB PERTEM'den Subay Astsubay Alımı Sonuçları Açıklandı!

Büyütmek için resme tıklayın

Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Dairesi resmi internet adresi üzerinden bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada astsubay temini sonuç ve eğitim çağrı duyurularına yer verildi. 

PERTEM tarafından yayımlanan duyuruda: 

2019 YILI TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNE HUKUK FAKÜLTESİ MEZUNLARINDAN HUKUK SINIFI SUBAY ADAYI TEMİNİ SONUÇ DUYURUSU VE ÖN KAYIT İLE İLGİLİ İLAN/AÇIKLAMALAR
 Değerli Adayımız;
     1. Türk Silahlı Kuvvetlerine Hukuk Fakültesi Mezunlarından Hukuk Sınıfı Subay Alımı seçim aşamaları tamamlanmıştır. Seçim aşamaları sonrasında yapılan değerlendirme sonucunda başarılı olan tüm adaylar başarı sıralamasına tabi tutularak sıralanmıştır. Başarı sıralaması her bir adayın kayıt hakkı kazandığı anlamına gelmemekte olup, kontenjana girerek kayıt hakkı kazanan adaylara, '....K.lığı Kayıt Hakkı Kazandınız Başarı Sıranız Asil -6' şeklinde ifade yazılmış olup, KAYIT HAKKI KAZANAN adayların ön kayıtları, 19-20 Ekim 2020 tarihlerinde 09:30-16:30 saatleri arasında, 5'inci maddede belirtilen kayıt merkezlerinde yapılacaktır. Bir Kuvvet K.lığında KAYIT HAKKI KAZANAN adayların, diğer Kuvvet K.lığı tercihleri sonlandırılmıştır. Bu nedenle kayıt hakkı kazanan adayların, kayıt hakkı kazandığı Kuvvet K.lığının kayıt merkezine giderek ön kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Herhangi bir Kuvvet Komutanlığına kaydını yaptıran aday daha sonra diğer Kuvvet Komutanlığına geçiş yapamayacaktır. Kayıt hakkı kazanan adaylardan 20 Ekim 2020 (dahil) tarihi 16.30'a kadar ön kayıt işlemi yaptırmayan adayların adaylıkları sonlandırılacak, ön kayıt tarihlerinde KOVİD-19 tedbirleri kapsamında karantina altında olduğunu belgeleyen adaylar ilgili kayıt merkezine telefon ile bilgi vermek şartı ile karantina süresi bitiminde ön kayıt işlemlerini yaptırabilecektir. BELİRTİLEN SEBEPLER HARİCİNDE HER NE SEBEPLE OLURSA OLSUN ÖN KAYIT İÇİN İLAVE SÜRE VERİLMEYECEKTİR.
     2. Türk Silahlı Kuvvetleri hukuk sınıfı subay adayı temini ön kayıt döneminde kayıt hakkı kazanamayan adaylar için Kuvvet Komutanlıklarınca, başarı sıralamalarına göre yedek adayların çağrı ve ön kayıt işlemleri 21 Ekim 2020 tarihinden itibaren, Subay Temel Askerlik ve Subaylık Anlayışı Kazandırma (SUTASAK) eğitimleri başlayana kadar yapılabilecektir. Bu kapsamda; Kuvvet K.lıkları kayıt merkezlerince kontenjanlar doldurulana kadar sırası gelen aday telefon ile aranarak ön kayıt için davet edilecektir. Bu nedenle adaylarımızın, sistemde kayıtlı bulunan telefonlarını kayıt faaliyetleri boyunca açık bulundurmaları önem arz etmektedir. Arandığınız halde bu telefonlardan size ulaşılamaması hak kaybına uğramanıza neden olabilecektir. Size yapılan telefon tebligatından sonra 48 saat içerisinde kayıt işleminizi yaptırmamanız halinde kayıt hakkınız iptal edilecektir. Tarafınıza kayıt için çağrı yapılması durumunda yapmanız gereken hususlar hakkında 5'inci maddede bilgi verilmiştir.
    3. Ön kayıt yaptırdıktan sonra herhangi bir nedenle adaylık hakkından feragat etmek isteyenler bu durumu, SUTASAK Eğitimi başlangıç tarihine kadar, dilekçe ile ilgili Kuvvet Komutanlıklarına bildirecektir.
    4. Sınavlardan başarılı olan iç kaynak adaylara gerekli çağrı ve duyuru Kuvvet Komutanlıkları tarafından yapılacaktır.
    5. Ön kayıt için izlenecek yol:
      a. Kara Kuvvetleri Komutanlığı için;
       Seçim aşamalarını başarı ile tamamlayıp K.K.K.lığında KAYIT HAKKI KAZANAN adaylar, 19-20 Ekim 2020 tarihleri arasında 09:30-16:30 saatleri içerisinde Kara Harp Okulu Maltepe Yerleşkesi Komutanlığına (İZMİR) ön kayıt için şahsen başvuracaklardır. Ön kayıt başvurusunda bulunan adayların izlemesi gereken yol/işlemler müteakip maddelerde açıklanmıştır.
       (1) Ön kayıt için istenen belgeler;
            (a) Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi, anne-babasına ait nüfus cüzdanı fotokopisi,
            (b) 6 adet biyometrik fotoğraf (arkasına isim ve TC numarası yazılmış şekilde),
            (c) İkametgâh ilmuhaberi (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),
            (ç) Adaya ait vukuatlı nüfus kaydı (aile bilgilerini içerir şekilde, e-devlet sisteminden alınmış olabilir),
            (d) Adli Sicil Raporu (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),
            (e) Terhis Belgesi veya Askerlik Durumu Gösterir Belge (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),
            (f) Lisans Mezuniyet Belgesinin aslı ve fotokopisi (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),
            (g) Varsa Lisansüstü Eğitim Belgesinin aslı ve fotokopisi (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),
            (ğ) Transkript belgesinin fotokopisi,
            (h) Varsa Yabancı Dil Sonuç Raporu (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),
            (ı) Varsa Şehit/Gazi Yakını Olduğunu Gösterir Belge,
       (2) Ön kayıt işlemleri için istenen belgeler, mavi plastik telli dosya içerisinde ve yukarıda belirtilen sıraya göre hazırlanarak getirilecektir (Belgeler delinmeyecek her bir belge şeffaf dosyalara konularak mavi plastik telli dosyaya yerleştirilecektir).
       (3) Kayıt işlemlerinde HES (Hayat Eve Sığar) kodu olmayan aday birliğe alınmayacak olup adayların HES kodunu alarak gelmeleri gerekmektedir.
       (4) Yüklenme senedi eğitime katılış yapıldığında düzenlenecektir. 
       (5) Ön kayıt yaptıran adayların katılacakları Eğitim Merkezi ve eğitim tarihleri ile adayların eğitim için yanında getirmesi istenen malzemeler adaylara ön kayıt esnasında bildirilecektir.
Başvuru Adresi : Kara Harp Okulu Maltepe Yerleşkesi Komutanlığı
   Maltepe Mah. 75.Yıl Cumhuriyet Bulvarı 35310 Güzelbahçe/İZMİR
Telefon No : 0 232 234 24 84/85/86/87

Sonuçlar İçin TIKLAYINIZ

09 Eki 2020 - 22:01 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.
Anket Memur Ve Personel Alımlarında Yaş Şartı Esnetilmeli mi?