Belediyeye Kadın-Erkek Personel Alımı Yapıyor! Başvuru Şartları Belli Oldu!

Belediyeye Kadın-Erkek Personel Alımı Yapıyor! Başvuru Şartları Belli Oldu!

İŞKUR üzerinden yayımlanan bir ilanda belediyeye KPSS 60 puan şartı ile memur alımı yapılacağı açıklandı. Yapılacak olan alımlarda adayların KPSS'den en az 60 puan alma şartı bulunmaktadır. En az B Sınıfı sürücü ehliyeti olan adayların başvurabileceği alımların başvuru şartları belli oldu. 

Farklı kadrolarda Derepazarı Belediye Başkanlığı'na memur alımı yapılacak. Başvuru detayları, belediyenin İŞKUR üzerinden yayımlamış olduğu ilanda açık bir şekilde ifade edilmiştir. 

Başvuru Şartları Nelerdir?

Genel Şartlar  

a) Türk vatandaşı olmak.

b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

c) Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

d) Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

e) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak.

f) İlan edilen kadro için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

g) Hangi kadroya başvuru yaptığına dair dilekçe (Her aday eğitim durumuna göre ilan edilen yalnızca bir kadroya başvuru yapacaktır.)

Özel Şartlar 

a) İlan edilen unvanlar için son olarak mezun olunan okul itibarı ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak, 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSSP3) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak.

b) Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

c) 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az

d) B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

Başvuru Esnasında İstenilen Belgeler 

Başvuru Formu Kurumumuzdan veya Kurumumuza ait www.derepazari.bel.tr internet adresinden temin edilecektir.

a) Nüfus cüzdanı veya kimlik kartının Aslı veya Noter onaylı sureti, (Aslı ibraz edilmek kaydıyla fotokopisi Belediyemizce onaylanabilir.)

b) Diploma veya Mezuniyet Belgesi aslı veya Noter onaylı sureti veya E-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi, (Aslı ibraz edilmek kaydıyla fotokopisi Belediyemizce onaylanabilir.)

c) Yabancı Okul Mezunları için Denklik Belgesinin aslı veya Noter onaylı sureti (Aslı ibraz edilmek kaydıyla fotokopisi Belediyemizce onaylanabilir.)

d) KPSS Sonuç Belgesinin ÖSYM’nin sitesinden alınan doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı

e) Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı,

f) Görevini devamlı olarak yapmaya engel herhangi bir durumu olmadığına dair beyanı,

g) 4 Adet Biyometrik Fotoğraf (1 adedi forma yapıştırılacak)

h) Sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı sureti (Aslı ibraz edilmek kaydıyla fotokopisi Belediyemizce onaylanabilir.)

i) Hangi kadroya başvuru yaptığına dair dilekçe,

Başvuru Tarihi ve Yeri 

 Adaylar, başvuru esnasında istenilen belgeleri ile birlikte 26.08.2020 tarihinden 31.08.2020 tarihi saat 17.00’ye kadar (günlerinde 09.00 - 17.00 saatleri arasında) müracaatlarını yapabileceklerdir.

Başvurular, Elektronik ortamda Belediyemiz www.derepazari.bel.tr internet adresinde Derepazarı Belediye Başkanlığı Yazı İşleri Müdürlüğü’ne Şahsen veya (Derepazarı Belediye Başkanlığı Yazı işleri Müdürlüğü Merkez Mahallesi Sadettin Kaynak Bulvarı No:39/2 Derepazarı/ RİZE) İadeli Taahhütlü posta yolu yapılacak olup, harici başvurular geçersiz sayılacaktır.

03 Ağu 2020 - 14:10 - Belediyegöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket Memur Ve Personel Alımlarında Yaş Şartı Esnetilmeli mi?