4500 TL Maaş İle 1198 Personel Alımı Başladı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından personel alımı yapılacak.

KPSS Şartsız personel alımları başlıyor. Üniversite bünyesinde çalıştırılmak üzere en az lise mezunu adaylar arasından sözleşmeli kamu personeli alımı yapılacağı açıklandı. Büro Memuru, mühendis, tekniker, teknisyen ve sağlık personeli kadrolarına yapılan personel alımlarında başvuru detayları aşağıda... Okumaya devam edin. 

Kimler Başvuru Yapabilir? 

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak.
  • Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
  • Yapılacak görev gereği mesai saatleri dışında ve hafta sonlarında çalışmaya herhangi bir engeli olmamak.
  • Başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesinin "Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler" hükmü gereğince başvuramazlar. Bu hükme aykırı durumu tespit edilenler atanmaya hak kazansalar dahi atamaları yapılmayacaktır (Sözleşme imzalama aşamasında ilgili belgenin ibrazı istenecektir).
  • Gerçeğe aykırı belge verenler veya beyanda bulunanlar hakkında yasal işlem yapılacak, atamaları yapılmış ise atamaları iptal edilecek, idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir
  • Erkek adayların askerlikle ilişiği bulunmamak.
  • Türk ceza kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya dana fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

Alım Yapan Üniversiteler 

Sivas Üniversitesi 103 personel,

Süleyman Demirel Üniversitesi 149 personel,

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi 117 personel,

Manisa Celal Bayar Üniversitesi 35 personel,

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi 6 personel,

Ege Üniversitesi 307 personel,

Atatürk Üniversitesi 13 personel,

Trabzon Üniversitesi 10 personel,

Atatürk Üniversitesi 466 personel alıyor.

Başvuru tarihi ve başvuru şekli ile ilgili detaylı bilgi almak için www.ailevecalisma.gov.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

 

12 Tem 2020 - 18:20 - KPSS'siz


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.
Anket Memur Ve Personel Alımlarında Yaş Şartı Esnetilmeli mi?