Kocaeli Üniversitesi 142 Sürekli İşçi Alımı Yapacak! Başvuru Şartları Nelerdir?

Kocaeli Üniversitesi 142 Sürekli İşçi Alımı Yapacak! Başvuru Şartları Nelerdir?

Kocaeli Üniversitesi merkez teşkilatı hizmet birimlerinde çalıştırılmak üzere İŞKUR aracılığıyla Kocaeli Üniversitesi 142 Sürekli İşçi Alımı Yapacak! Başvuru Şartları Nelerdir? 

Hangi Branşlarda Alım Yapılacak?

Koruma ve Güvenlik Hizmetleri (9 Kişi) 

Temizlik Hizmetleri (6 Kişi) 

Hasta Bakımı ve Temizliği (117 Kişi) 

Başvuru Şartları Nelerdir? 

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin
(1), (2), (4), (5), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen koşulları taşımak;
1. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak.
2.18 yaşını tamamlamış olmak.
3. Son başvuru tarihi itibariyle, başvuru yapılacak kadrolarda belirtilen öğrenim düzeyinde bir okuldan mezun olmak ve istenilen diğer sertifika / belgelere sahip olmak.
4. Kamu Haklarından Mahrum bulunmamak.
5. Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar,
(…)(1) zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
6. Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, mensubiyeti veya iltisak yahut bunlarla irtibatta bulunmamak.
7. Adayların çalıştırılacağı meslek kolunda çalışmasında ve görevini devamlı olarak
yapmasında sakınca olmadığına dair durumunun tam teşekküllü hastaneden alınan sağlık raporu ile belgelendirmek.
8. Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak)
9. Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.
10. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı
almamış olmak.

Başvuru Tarihi Ne Zaman? 

15 Haziran 2020 tarihinde başlayacak olan başvurular 19 Haziran 2020 tarihine kadar devam edecek. Başvurular www.iskur.gov.tr üzerinden yapılacaktır. İşe alınmaya hak kazanmış kişilerin duyuruları ise www.kocaeli.edu.tr/duyurular.php kısmından duyurulacaktır. 

15 Haz 2020 - 20:15 - Personel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.
Anket Memur Ve Personel Alımlarında Yaş Şartı Esnetilmeli mi?