Dokuz Eylül Üniversitesi 352 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak! Başvuru Şartları Nelerdir?

Dokuz Eylül Üniversitesi 352 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak! Başvuru Şartları Nelerdir?

Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesinde çalıştırılmak üzere 352 sözleşmeli personel alımı yapılacaktır. Alınacak personellerin maaşları özel bütçe gelirlerinden ödenecektir. 

Hangi Branşlarda Alım Yapılacak? 

Hemşire (300 Kişi)

Diyetisyen (5 Kişi) 

Eczacı (4 Kişi)

Fizyoterapist (2 Kişi)

Sağlık Teknikeri (19 Kişi) 

Röntgen Teknisyeni (17 Kişi) 

Diğer Sağlık Personeli (5 Kişi) 

Başvuru Şartları Nelerdir? 

1- Başvuracak adaylarda 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinde belirtilen aşağıdaki genel şartlar aranır:
a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
c) Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.
d) Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya göreve başlamasına engel hali bulunmamak.
e) 657 Sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

Özel Şartlar 

1 - 2018 yılı KPSS sınavına girmiş olmak (Eczacı pozisyonu hariç olmak üzere, Lisans mezunları için KPSS P3, Önlisans mezunları için KPSS P93, puanı esas alınacaktır. Adayların 2018 yılı KPSS puanının, başvurduğu ilan kodunda aranan öğrenim şartına uygun olması gerekmektedir).
2 - Başvuracak adayların, başvurduğu nitelik kodunun karşısında yer alan aranılan niteliklerin tamamını taşıyor olması ve bunu belgelendirmeleri gerekmektedir.
3 - Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
4 - Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumumun bulunmaması.
5 - Başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesinin "Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler" hükmü gereğince bu maddeye aykırı durumu tespit edilenlerin atamaları yapılmayacaktır.

Hangi Belgeler İsteniyor? 

1 - Üyelik Formunun doldurulması (Adaylar ilan için başvuru yapmadan önce başvuru ile ilgili üyelik formunu dolduracak ve sisteme yüklediği belgelerin kontrolü ile başvurusu ile ilgili bilgileri buradan takip edecektir).
2 - Başvuru Formu (Bilgisayar ortamında eksiksiz olarak doldurulup ilgili alana yüklenecektir).
3 - Diploma veya Mezuniyet Belgesi Fotokopisi (Ön ve arka yüzü ayrı ayrı ilgili alana yüklenecektir. E-devletten alınabilir).
4 - 2018 yılı KPSS (B) grubu sınav sonuç belgesi (Eczacı pozisyonu hariç)
5 - Fotoğraf
6 - Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
7 - Askerlikle ilişiğinin olmadığına dair belge
8 - Diğer Sağlık Personeli (Odyometri) için istenilen diğer mesleki belgeler (İlan tarihinden sonra alınan mesleki belgeler geçerli değildir).
NOT: Dokuz Eylül Üniversitesinin http://www.deu.edu.tr web adresinde ilan edilecek olan online başvuru sistemine ait bağlantıdaki Başvuru Formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurularak, istenilen belgelerin de eklenmesiyle birlikte elektronik ortamda gönderilecektir.

Başvuru Şekli ve Başvuru Zamanı 

1 - Müracaatlar, ilanın resmi gazetede yayımlandığı günü izleyen 15 gün içinde (mesai bitimine kadar) Üniversitemiz web adresinden (https://www.deu.edu.tr) online başvuru şeklinde yapılacaktır. Şahsen veya posta yolu ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.
Adaylar;
* Öncelikle https://www.deu.edu.tr adresinde yer alan Duyurular linkinden Sözleşmeli Personel Alımı Başvurusu ile ilgili Üyelik Formunu doldurarak üyeliğini aktif hale getirecektir.
* İş Başvuru Formunu bilgisayar ortamında doldurarak sisteme yükleyecektir.
* Diploma veya Mezuniyet belgesine uyumlu ilan kodu seçecektir.
* İstenilen belgeler (Diploma/Mezuniyet belgesi, KPSS (B) grubu sınav sonuç belgesi, fotoğraf, nüfus cüzdanı, askerlikle ilişiğinin olmadığına dair belge vb.) ilgili alanlara yükleyecektir.
* Diğer Sağlık Personeli (2020/DSP02) ilanı için geçerli mesleki belgeleri ilgili alana yükleyecektir.
* İstenilen belgeler ilgili alanlara yüklendikten sonra "Belgelerimin doğruluğunu kabul ediyor ve onaylıyorum" seçeneğini işaretleyecektir.
* En altta yer alan "GÖNDER" tuşuna basmak suretiyle online başvurularını tamamlamış olacaklardır.
2 - Adaylar sadece tek bir unvan için ilan kodu belirterek başvuru yapacaklardır. Birden fazla ilan kodlu unvana başvuru yapıldığı takdirde her iki başvuru da geçersiz sayılacaktır. İlan kodu boş bırakılmayacaktır.
3 - Başvuru formunu hatalı dolduran, eksik ya da hatalı belge ibraz edenlerin müracaatları kesinlikle kabul edilmeyecektir. Başvuru ve işlemler sırasında gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu sonradan tespit edilenler ile istenilen belgeleri ibraz etmeyenlerin müracaatları geçersiz sayılacak, atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecektir.
4 - Yerleşmeye hak kazanan adaylardan, daha sonra online başvuru sırasında beyanda bulundukları belgelerin (Diploma/Mezuniyet belgesi, istenen unvanlar için deneyim ve/veya sertifika belgeleri) asıllarının veya onaylı suretlerinin ibrazı istenecektir. Gerçeğe aykırı belge beyan/teslim edenler hakkında yasal işlem yapılacaktır.
5 - Adaylar başvurusu ile ilgili bilgi ve belge değişikliklerini; üyelik üzerinden sisteme giriş yapmak suretiyle son başvuru tarihine kadar yapabileceklerdir.

13 Haz 2020 - 16:15 - Personel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.
Anket Memur Ve Personel Alımlarında Yaş Şartı Esnetilmeli mi?