Karadeniz Teknik Üniversitesi Personel Alımı Yapıyor! Başvuru Şartları Nelerdir?

Karadeniz Teknik Üniversitesi Personel Alımı Yapıyor! Başvuru Şartları Nelerdir?

Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi Baş Hekimliği bünyesinde çalıştırılmak üzere sağlık personeli alımı yapılacaktır. Başvuru Şartları Nelerdir? 

Hangi Branşlarda Alım Yapılacak? 

Hemşire (56 Kişi)

Sağlık Teknikeri (10 Kişi) 

Diyetisyen (1 Kişi)

Laborant (2 Kişi)

Röntgen Teknisyeni (9 Kişi)

Eczacı (2 Kişi)

Diğer Sağlık Personeli (2 Kişi) 

Başvuru Şartları Nelerdir?

 • Başvuracak adaylar 657 sayılı kanunun 48.maddesinde belirtilen şartlara haiz bulunmalıdır. 
 • Türk Ceza Kanunu’nun 53. Maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile kasten işlenen bir suçtan dolayı 1(bir) yıl veya daha fazla süre ile hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar. Milli Savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hile, iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya
  kaçakçılık suçlarından mahküm olmamak
 • Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut
  ertelemiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmamak.
 • Adaylar mezuniyetine göre; 2018 KPSS Lisans (B) grubu 2018 KPSS Önlisans (B) grubu ve 2018 KPSS Ortaöğretim (B) grubu sınavına girmiş bulunmalıdır.
  Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmaları gerekmektedir.
 • MÜRACATLAR; 12.06.2020-26.06.2020 tarihleri arasında 15 gün süre ile Üniversitemiz Personel Dairesi Başkanlığının personelilan.ktu.edu.tr/adresinden yapılacaktır.
 • SONUÇLAR; ilgili KPSS Puan türü sıralaması dikkate alınarak başvuru bitim tarihini takip eden 15 gün içerisinde; başvuru işlemleri neticesinde sistem tarafından otomatik olarak oluşturulacak olan Referans numarası ile takip edebileceklerdir.
 • 4-B Sözleşmeli personel olarak çalışmakta iken istifaen görevinden ayrılarak sözleşmesi feshedilenler fesih tarihinden itibaren 1 (bir) yıl süre geçmeden başvuruda bulunamazlar.

Başvuru İçin Gereken Evraklar 

 1. Mezuniyet belgesinin e-devletten alınmış barkodlu bir nüshası
 2. 2018 KPSS Sonuç Belgesinin barkodlu bir nüshası
 3. Nüfus cüzdanı örneği
 4. Son 6 ay içerisinde çekilmiş 1 Adet Biyometrik vesikalık fotoğraf (Başvuru işlemleri sırasında bilgisayar ortamında dilekçesine eklenecektir).
 5. Deneyim belgesi istenilen unvanlarda; söz konusu belgeler ilgililerin görev yapmış olduğu kurumdan alınacak olup belge başvuru işlemleri sırasında modüle yüklenecek ve ilgilinin yerleşmesi halinde belgenin aslı kurumumuza ibraz edilmek zorundadır.

12 Haz 2020 - 22:30 - Personel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.
Anket Memur Ve Personel Alımlarında Yaş Şartı Esnetilmeli mi?