Van 100.Yıl Üniversitesi 10 Akademik Personel Alımı Yapacak! Başvuru Şartları Nelerdir?

Akademik Personel Alımlarının ardı arkası kesilmemektedir. Bir alımda Van 100.Yıl Üniversitesinden geldi. Van 100.Yıl Üniversitesi 10 Akademik Personel Alımı Yapacak! Başvuru Şartları Nelerdir? 

Akademik Personel Alımlarının ardı arkası kesilmemektedir. Bir alımda Van 100.Yıl Üniversitesinden geldi. Van 100.Yıl Üniversitesi 10 Akademik Personel Alımı Yapacak! Başvuru Şartları Nelerdir? 

Hangi Branşlarda Personel Alımı Yapılacak? 

Elektronik Teknolojisi Programcılığı (1 Kişi)

Protetik Diş Tedavisi (2 Kişi) 

Bilgisayar Programcılığı (2 Kişi) 

Gastronomi ve Mutfak Sanatları (1 Kişi) 

Rekreasyon Yönetimi (1 Kişi) 

Acil Durum ve Afet Yönetimi (1 Kişi) 

Özel Güvenlik ve Koruma Programcılığı (1 Kişi) 

Perfüzyon Teknikleri Programcılığı (1 Kişi) 

Başvuru Şartları Nelerdir? 

 • 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 48. Maddesinde Belirtilen Şartları Taşımak.
  Öğretim Görevlisi Kadroları İçin Akademik Personel ve Lisans Üstü Eğitimi Giriş Sınavından (ALES), Lisans Öğreniminden mezun olunan ya da Atama Yapılacak Programın Lisans/Önlisans Eğitiminde hangi alanda öğrenci alıyorsa o alanda En Az 70 Puan almış olmak. Araştırma Görevlisi Kadroları İçin İse; Atama Yapılacak Programın Lisans/Önlisans Eğitiminde hangi alanda öğrenci alıyorsa o alanda (ALES)'den En Az 70 Puan almış olmak. Merkezi Sınav Muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin başvuru belgeleri ekinde Muafiyet durumlarını kanıtlamaları halinde Ön Değerlendirme ve Nihai Değerlendirme aşamalarında (ALES) Puanı 70 olarak kabul edilecektir. Özel Yetenekle öğrenci alan birimlerin öğretim elemanı kadrolarına başvurularda herhangi bir (ALES) puan türünden 70 puan almış olmak.
 • Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puanı muadili bir puan almış olması gerekir.
  (Meslek Yüksekokulları öğretim görevlisi kadrolarına başvurularda yabancı dil şartı aranmaz)
 • Adayların Transkriptlerinin ön Değerlendirme Nihai Değerlendirme Aşamalarında;
  Transkriptlerde Dörtlük ve Beşlik not sistemi olması halinde Yükseköğretim Kurulunun Eş
  Değerlilik tablosuna göre değerlendirilecektir.

Başvuruda İstenilen Belgeler Nelerdir?

 • Başvuru Dilekçesi Üniversitemizin web sayfasındaki başvuru formu eksiksiz bir şekilde doldurulacaktır.
  * Öğretim Görevlisi Kadrosu için başvuru formu "https://www.yyu.edu.tr/Akademik Birimler/sayfalar/555/12471"
  *Araştırma Görevlisi Kadrosu için başvuru formu "https://www.yyu.edu.tr/Akademik Birimler/sayfalar/555/12472"
 • Özgeçmiş
 • Merkezi sınav (ALES) belgesi
 • Yabancı dil sınavı ( YDS, YÖK-DİL veya eşdeğerliği YÖK tarafından kabul edilen bir sınav) sonuç belgesi. (Meslek Yüksekokulları öğretim görevlisi kadroları için yabancı dil şartı
  aranmamaktadır)
 • Lisans ve tezli yüksek lisans diploma ve geçici mezuniyet belgeleri ( E-devletten alınan karekodlu belgeler ön değerlendirme aşamasında kabul edilir. E-devlet harici diploma/geçici mezuniyet belgeleri mutlaka Aslı veya Resmi Kurumlarca onaylanmış ıslak imzalı/mühürlü olacaktır.)
 • İstenilen alanla ilgili halen yükseklisans ve/veya doktora öğrencisi olduğuna dair
  öğrenci belgesi ( e- devlet kapısında alınacak karekodlu öğrenci belgesi de olabilir.).
 • Tecrübe belgeleri (İlana göre tecrübe yada deneyim şartı isteniyorsa çalışılan iş yerinden alanları ve görev yaptığı tarihleri gösterir imzalı belge ve SGK hizmet dökümü, kamuda çalışmış ya da çalışanlar için hizmet belgesi)
 • İstenilen sertifikaların başvuru esnasında aslı veya noter onaylı suretlerinin ibraz edilmesi gerekmektedir.
 • İki adet vesikalık fotoğraf (son 6 ay içinde çekilmiş)
 • Askerlik durum belgesi (657 sayılı kanunun 48. maddesinin 6. bendinde belirtildiği gibi askerlik ile ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise askerlik hizmetini yapmış yahut erteletmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak)
 • Herhangi bir adli sicil kaydı olmadığına dair belge ( E-devlet üzerinden alınan belge.).
 • Lisans Transkripti (resmi kurumlarca aslına uygunluğunun tasdiki gerekmektedir.). 

Başvuru Tarihi Ne Zaman?

05.06. 2020 tarihinde başvurular başlayacak ve 19.06.2020 tarihine kadar devam edecek. Öncelikle başvuran kişilerin başvuruları 22.06.2020 tarihinde değerlendirilecektir. Akademik personel olmaya hak kazanan kişiler 25.06.2020 tarihinde saat 10.00 da sınava gireceklerdir. Sınav sonuçlarını ise 26.05.2020 tarihinde www.yyu.edu.tr üzerinden öğrenebileceklerdir. 

04 Haz 2020 - 11:00 - Akademikgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket 1)2022 UEFA $ampiyonlar Ligi Finali Rusya'dan alınarak hangi ülkeye verilmiştir? ( Günün GÜNCEL bilgi sorusu )