Hazine ve Maliye Bakanlığı Tarafından Merkezi Finans ve İhale Birimi Sınavı İlan Edildi!

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından 8 personel alımı yapılacak! Hazine ve Maliye Bakanlığı Tarafından Merkezi Finans ve İhale Birimi Sınavı İlan Edildi!

Hazine ve Maliye Bakanlığı Tarafından Merkezi Finans ve İhale Birimi Sınavı ilan etti! Çeşitli alanlarda alım yapacak olan Hazine ve Maliye Bakanlığı 8 adet personel alımı için 13 Temmuz ile 29 Temmuz 2020 tarihleri arasında bir sınav gerçekleştirecek. Sınavı kazanan adaylar da görevlerine başlayabilecektir. 

Hangi Branşlarda Alım Yapılacak? 

 • Hukuk (2 Kişi) 
 • Matematik - İstatiktik - Ekonometri (2 Kişi) 
 • Kamu Yönetimi (2 Kişi) 
 • İktisat - Maliye (1 Kişi) 
 • Genel Mühendislik (1 Kişi) 

Başvuru Şartları Nelerdir? 

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,
 • Sınav tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak (askerliğini yapmış olanlar için bu sınıra askerlikte geçen süre eklenir),
 • En az dört yıllık eğitim veren üniversite ve fakültelerin yukarıda belirtilen bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yabancı fakülte veya yüksekokullardan mezun olmak,
 • T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilen " Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından(YDS) İngilizce dilinden en az 80 (seksen) puan almak veya dil yeterliliği bakımından veya buna denkliği kabul edilen uluslararası geçerliliği bulunan başka bir belgeye sahip olmak, (Uluslararası geçerliliği bulunan yabancı dil sınavlarının eşdeğerlilik tabloları için:www.osym.gov.tr),
 • T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2018-2019 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından,
 • 1.Grupta yer alanlar için (Hukuk), KPSS P-4 puan türünden en az 80 (seksen) puan almış olmak ve başvuruda bulunanlar arasında puana göre yapılacak sıralamada, bu alan için belirlenen
  kontenjanın dört katı aday arasında bulunmak (son sıradaki adaya eşit puan alanlar da sınava kabul edilecektir) ve tercihen avukatlık stajını yapmış bulunmak ,
 • 2.Grupta yer alanlar için (Matematik –İstatistik- Ekonometri), KPSS P-1, P12, P-13 puan türlerinin birinden en az 80 (seksen) puan almış olmak ve başvuruda bulunanlar arasında puana göre yapılacak sıralamada, bu alan için belirlenen kontenjanın dört katı aday arasında bulunmak (son sıradaki adaya eşit puan alanlar da sınava kabul edilecektir.)
 • 3.Grupta yer alanlar için (Kamu Yönetimi-Uluslararası İlişkiler), KPSS P-32, P-37 puan türlerinin birinden en az 80 (seksen) puan almış olmak ve başvuruda bulunanlar arasında puana göre yapılacak sıralamada, bu alan için belirlenen kontenjanın dört katı aday arasında bulunmak (son sıradaki adaya eşit puan alanlar da sınava kabul edilecektir.)
 • 4.Grupta yer alanlar için (İktisat- Maliye- Çalışma Eko. ve End.İliş.), KPSS P-16, P-21, P-42 puan türlerinin birinden en az 80 (seksen) puan almış olmak ve başvuruda bulunanlar arasında puana göre yapılacak sıralamada, bu alan için belirlenen kontenjanın dört katı aday arasında bulunmak (son sıradaki adaya eşit puan alanlar da sınava kabul edilecektir.)
 • 5.Grupta yer alanlar için (Genel Mühendislik), KPSS P-1 puan türünden en az 80 (seksen) puan almış olmak ve başvuruda bulunanlar arasında puana göre yapılacak sıralamada, bu alan için belirlenen kontenjanın dört katı aday arasında bulunmak (son sıradaki adaya eşit puan alanlar da sınava kabul edilecektir.)

Başvuru Şekli ve Yeri

Birimimizin internet adresinden (http://www.cfcu.gov.tr) temin edilecek “İş Talep Formu” ve aşağıda sayılan belgeler posta veya kargo yoluyla aşağıdaki adrese, en geç 30 Haziran 2020 Salı günü mesai saati sonuna kadar gönderilmelidir. Hiçbir şekilde elden başvuru kabul edilemeyecek olup 30 Haziran 2020 tarihinde posta veya kargoya verilen başvurular alınacak, takip işlemleri aday tarafından yürütülecektir.


Adres: Merkezi Finans ve İhale Birimi
T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Kampüsü
İnönü Bulvarı No:36 E Blok 06510 Emek / ANKARA

Başvuruda İstenen Belgeler

Adayların, Birimimizin internet adresinden (http://www.cfcu.gov.tr) temin ederek dolduracakları “İş Talep Formu” ile birlikte, aşağıdaki belgelerin tasdikli suretlerini veya e-Devlet üzerinden doğrulama kodu ile
alınacak çıktıları ibraz etmeleri gerekmektedir:
a) KPSS Sonuç Belgesi,
b) YDS Sonuç Belgesi veya buna denkliği kabul edilen, uluslararası geçerliliği olan bir belge,
c) Yükseköğrenim diploması veya çıkış belgesi,
d) Son altı ay içinde çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf,
e) Nüfus cüzdanı fotokopisi.
f)A4 boyutunda 1 (bir) sayfayı geçmeyecek şekilde kendi el yazısı ile hazırlanmış Türkçe özgeçmiş
Giriş sınavında başarılı olan adaylar, göreve başlamadan önce aşağıdaki belgeleri de Birime sunmak zorundadırlar:
a) Erkek adaylar için, askerlikle ilişkisi olmadığına dair beyan,
b) Sabıka kaydının bulunmadığına dair beyan.

03 Haz 2020 - 18:30 - Personel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.
Anket Memur Ve Personel Alımlarında Yaş Şartı Esnetilmeli mi?