Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesine 4 Akademik Personel Alımı Yapılacak! Başvuru Şartları Nelerdir?

Akademik Personel Alımları hız kesmeden devam ediyor. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesine 4 Akademik Personel Alımı Yapılacak! Başvuru Şartları Nelerdir?

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Nöroşirurji ve Patoloji bölümüne 2, Rektörlük binasına da 2 öğretim üyesi alımı olmak üzere 4 akademik personel alımı yapılacaktır. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesine 4 Akademik Personel Alımı Yapılacak! Başvuru Şartları Nelerdir? 

Başvuru Şartları Nelerdir?

  • 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 48. Maddesinde Belirtilen Şartları Taşımak.
  • ALES’ten en az 70 puan almış olmak gerekir. Merkezi sınav muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir.
  • Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliği Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından kabul edilen bir sınavdan bu puanı almış olmak.
  • Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak 4'lük ve 5'lik not sistemlerinin 100'lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir. Diğer not sistemlerinin 100'lük not sistemine eşdeğerliğine yükseköğretim kurumlarının senatoları karar verir.
  • Adaylar sadece bir kadroya başvurabilir.

Başvuruda İstenilen Belgeler 

1- Dilekçe (iki adet olacak) (http://basvuru.ogu.edu.tr/ internet adresine giriş yaptığınız takdirde dilekçenizin dökümünü alabilmeniz için doldurmanız gereken form ekrana gelecektir.)
2 - Özgeçmiş(herhangi bir formatta)
3 - Nüfus cüzdanı örneği. (e-Devlet üzerinden alınan nüfus kayıt örneği de kabul edilecektir.)
4 - Merkezi sınav (ALES) sonuç belgesi.(Sonuç Açıklanma tarihinden itibaren 5 (beş) yıl geçerlidir)
5 - Yabancı dil sınavı ( YDS, YÖK-DİL veya eşdeğerliği YÖK tarafından kabul edilen bir sınav) sonuç belgesi.
6 - Lisans diploması veya geçici mezuniyet belgesi ve ilanda belirtilen kadro ile özel şartlara bağlı olarak gerekli ise lisansüstü öğrenim (yüksek lisans/ doktora/Sanatta Yeterlik/Tıpta-Diş Hekimliğinde Uzmanlık/Yan Dal Uzmanlık) belgelerinin fotokopisi(Başvuruda bulunacak olan adaylar e-Devlet
üzerinden alınan karekodlu belgeler ile başvuru yapılabilecektir. e-Devlet harici diploma/mezuniyet belgelerinin, atanmaya hak kazanılması halinde aslı veya noter onaylı sureti ibraz edilecektir.)
7 - Lisans Transkript belgesinin aslı veya fotokopisi(atanmaya hak kazanılması halinde aslı veya noter onaylı sureti ibraz edilecektir.)
8 - Erkek adaylar için terhis, tecil veya muaf olduğunu belirten belge (Askerlik şubelerinden alınmış veya e-Devlet üzerinden alınan karekodlu belge ile başvuru yapabileceklerdir.
9 - Deneyime ilişkin belge.(Tecrübe/Deneyim şartı olan kadrolar içindir. Hizmet Belgesi ya da sigorta dökümü ile birlikte)
10 - Onaylı Hizmet Belgesi.(Halen bir kamu kurumunda çalışmakta olanlar ile ayrılmış olanlar için ıslak ya da elektronik imzalı belge)
11 - Adli sicil kaydı. (E-devletten alınan kare kodlu belgeler geçerlidir)

Başvurular Ne Zaman? 

03.06. 2020 tarihinde başlayan başvurular 18.06.2020 tarihi mesai bitimine kadar devam edecektir. Başvurular şahsen ya da e-posta yoluyla yapılabilir. Başvuru yapan ve atanmaya hak kazan adayların son durumları https://personel.ogu.edu.tr sitesi üzerinden duyurulacaktır. 

03 Haz 2020 - 10:15 - Akademik


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.
Anket Memur Ve Personel Alımlarında Yaş Şartı Esnetilmeli mi?