Kara Kuvvetleri Uzman Erbaş Alımı Sınav Yeri ve Tarihi Belli Oldu

Milli Savunma Bakanlığı resmi web sayfasında yayımlanan ilan duyurusu kapsamında kuruma alınacak olan uzman erbaş adayların sınav yeri ve tarihi açıklandı

Milli Savunma Bakanlığı 24 Ocak 2017 tarihinde resmi web sayfasında yayımlanan ilan duyurusu kapsamında sınava çağırılan adayların sınav yerleri ve tarihleri adayların erişimine açıldı.

Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı 2016 yılı 4. Dönem Uzman Erbaş Temini ÇAĞRI sonuçlarına ve konu ile ilgili açıklamalada bulundu. MSB Kara Kuvvetleri Komutanlığı uzman erbaş alımı sınavları 31 Ocak 17 şubat tarihleri arasında yapılacak. Adaylar bilgilerini TC kimlik numaları ile öğrenebilecek.

Kara Kuvvetleri Uzman Erbaş Alımı Sınav Yeri ve Tarihinizi öğrenmek için tıklayınız. Milli SAVUNMA BAKANLIĞI konu hakkında şu açıklamalarda bulundu;

''1.   2016 Yılı Uzman Erbaş Temin Faaliyeti kapsamında Seçim Aşaması Faaliyetleri (Kayıt Kabul Faaliyetleri, Fiziki Yeterlilik Testi ve Mülakat) 31 OCAK-17 ŞUBAT 2017 tarihleri arasında MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığı (Cebeci/ANKARA) yapılacaktır.
 
2.   Başvuruda bulunan adaylardan sınavlara çağrılanlar, sorgulama sayfasında belirtilen tarih ve saatte MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığı (Cebeci/ANKARA) hazır bulunacaklardır.
 
3.   Adayların getirecekleri belgeler ve seçim aşaması ile ilgili diğer hususlar aşağıda yer alan Başvuru Kılavuzunda açıklanmıştır. Adaylar başvuru kılavuzunda belirtilen hususlara ilave olarak, “Sınav Giriş Belgesi’nin yazıcı çıktısı ile “Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formunu (3 adet)” sınava gelirken getirecekler, dosyaya koymayacaklardır.
 
4.   Adayların kayıt kabul aşamasında teslim ettiği belgeler iade edilmeyecektir. Söz konusu belgeler saklama süresi sonunda imha edilecektir. Bu nedenle adayların nüfus cüzdanı (kimlik), diploma, terhis belgesi, sertifika, ehliyet vb. belgelerinin aslı ile birlikte fotokopilerini getirmeleri, asıl belgelerini teslim etmemeleri önem arz etmektedir.  Aslını getirmeden, sadece belgenin fotokopisini veya belgegeçer suretini getiren adaylar, belgelerini başvuru kılavuzu esaslarına göre tamamlayıncaya kadar sınava kabul edilmeyeceklerdir.
 
5.   Adayların başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıkları, getirecekleri belgeler üzerinden kontrol edilecektir (Başvuru şartlarını tam olarak taşıyorsanız seçim aşaması faaliyetlerine katılınız). Adayların başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşıldığında veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edildiğinde, temin sürecinin hangi aşamasında olursa olsun işlemleri iptal edilecektir.
 
6.    Adaylar, sınavlara gelirken; yapacakları sınıf/branş tercihlerine esas olacak şekilde sahip oldukları tüm diploma, ehliyet, bonservis, sertifika, kurs belgesi gibi belgelerin asıllarını ve birer suret fotokopilerini yanlarında getireceklerdir.
 
7.    Askerlik hizmetini yapmakta olan adaylar için birlik komutanlıkları ve kurum amirliklerince, örneği KKY 51-3 (B) Uzman Erbaş Yönergesinde bulunan nitelik belgesi, ilgi yönergenin EK-Ç’sinde belirtilen esaslara ve Kara Ağında bulunan nitelik belgesi kontrol formuna göre doldurulacak, müteakiben onaylanarak mühürlenecek ve zarflanacaktır. “Uzman Erbaş olmaya layık değildir.” kanaatli nitelik belgesi (80’in altında not almış olanlara) gönderilmeyecek, adaya tebliğ edilerek şahsi dosyasına konulacaktır. Bu adaylar sınavlara gönderilmeyecektir.
 
8.   Seçim aşaması faaliyetleri için yola çıkmadan önce ilgili açıklamaları ve başvuru kılavuzunu tekrar okuyunuz ve çağrıldığınız tarihi mutlaka bir kez daha kontrol ediniz.
 
9.   Bu duyuru tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca posta ile sınav tarihi tebliğ edilmeyecektir.''

Sınava girecek tüm adayların dikkat etmesi gereken noktaları aytrıntılı olarak açıklayan Milli Savunma Bakanlığı duyurusunda bazı eklere de yer verdi. Tüm ekler ve açıklamaların tamamı için lütfen TIKLAYINIZ.

Kara Kuvvetleri Uzman Erbaş Alımı Sınav Yeri ve Tarihinizi öğrenmek için tıklayınız.

grubumuza katılmak için --->tıklayınız

ios uygulama için ----> tıklayınız 
android uygulama için ---->>> tıklayınız
kpsscafe.com.tr|ANKARA

24 Oca 2017 - 18:49 - Askeri


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.
Anket KYK Borçları Silinsin Mi?