Zabıta Memuru ve İtfaiye Eri Alımı Yapılacak (Başvurular Sürüyor! Yaş, Mezuniyet ve Diğer Şartlar)

Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın zabıta memuru ve itfaiye eri alımı için başvuru işlemleri sürüyor.

Haber albümü için resme tıklayın

Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın zabıta memuru ve itfaiye eri alımı için başvuru işlemleri sürüyor. Geçtiğimiz günlerde siz değerli ziyaretçilerimizle Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve  Devlet Personel Başkanlığı'nca yayımlanan ilanı paylaşmış başvuruların 28 Mayıs 2018 tarihinde başlayacağını bildirmiştik. Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nca yayımlanan duyuruda şu ifadeler yer almıştı : "Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye İtfaiye Yönetmeliği ve Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla, belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla memur alınacaktır" . İlgili alıma başvuruda bulunmak isteyen adayların KPSS'ye girmiş olması ve belirtilen puan türlerine göre en 70 puan almış olması, herhangi bir önlisans programından mezun olması gerekiyor.

Başvuru Genel Şartları şu şekilde : 

Türk vatandaşı olmak. • Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

• Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

• Adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

• Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak.

• İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

• Yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucunda göreve başlamasında bir sakınca bulunmamak.

ÖZEL ŞARTLAR

a. İlan edilen itfaiye eri kadro unvanı için son olarak mezun olunan okul itibariyle öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2016 yılı KPSSP3, KPSSP93, KPSSP94 Kamu Personel Seçme Sınavlarına girmiş ve belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak, zabıta memuru kadro unvanı için son olarak mezun olunan okul itibariyle öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2016 yılı KPSSP3, KPSSP93 Kamu Personel Seçme Sınavına girmiş ve belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak.

b. Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

c. 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen genel şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesi ve Belediye İtfaiye Yönetmeliğinin 15/A maddesindeki özel şartlara göre, zabıta memuru ve itfaiye eri kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması ve sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.

d. İtfaiye eri kadrolarına atanacaklar için sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları.

e. İtfaiye eri kadrolarına atanacaklar için itfaiye teşkilatının ihtiyacına göre belirlenen, 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az b sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

Başvurular 15 Haziran 2018 tarihine kadar Belediye Başkanlığı'nın İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığına bizzat yapılacak. Kontenjan dağılımı aşağıdaki gibi olacak: 

KPSSCAFE - ANKARA

30 May 2018 - 10:47 - Kamu


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.

06

Cemile Galipoglu - Ben 1985 doğumluyum sınava girebilirmiyim,teşekkürler şimdiden.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 30 Mayıs 10:47
04

Mehmet - Sınavın yapıldığı tarih itibari ile 30 yaşını doldurmamış olmak derken hangi sınavın yapıldığı kpss sınavı mi? Yoksa belediyenin yapacağı mülakat sınavı mi? Bu konuda net bir açıklama yapılmalı ve başvuru şartlarında net bir şekilde belirtilmeli

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 30 Mayıs 10:47
03

Mehmet - 15 temmuz fetou mağduruyuz yaşımız geçti hakkımız yenilsi şimdide yaş şartı 30 isteniyor bizim suçumuz nedir söyleyin.. hakkımı helal etmiyorum yazıklar olsun

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 30 Mayıs 10:47
02

Kamil - Bu sahsen basvuru sacma . Bence aps ile de olmasi lazim kalkip vana mi gidek bide olacagida garanti degil bunu tum baavuralar icin degistirmeleri lazim . Birde yas siniri sacMa

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 30 Mayıs 10:47
01

Vatandaş rıza - Bir insan emekli olmamişsa belli bir yașta bir işe vaşvuru yapıyor başvuruyu alan kişi ,de senin yaşin búyük başvuru yapamassın diyorsa bu utanç verici bir manzara vede insana en büyük hakkarettir.kuş beyinlilerin dikkatine... bir insan emekli olmamişsa her işe girmeye hakkı vardir.onun en doğal hakkıdir tabi girebilirse çünku her torpil olmuş

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 30 Mayıs 10:47Anket En çok KADRO hangi bölüm mezunlarına verilmelidir ?