Az Önce Yayımlandı: Enerji Bakanlığı Kamu Personeli Alımı Yapacak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı kamu personeli alım ilanı 22 Mart 2018 tarihli DPB duyurusunda yayımlandı. Yayımlanan duyuruda 10 adet kamu personel alımı yapılacağı bildirildi. Peki ilana kimler başvurabilir? Enerji Bakanlığı memur alımı başvuruları nasıl yapılacak?

+7
Haber albümü için resme tıklayın

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından DPB'de bir duyuru yayımlandı.

Devlet Personel Başkanlığı aracılığyla yayımlanan duyuruda Bakanlık sözleşmeli olarak istihdam etmek üzere 10 adet bilişim personeli alımı yapacağını duyurdu. 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin EK 6’ncı maddesine dayanılarak 31/12/2008 tarihli ve 27097 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan "Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmeliğin” 8’inci maddesinin 2’nci fıkrasına göre yapılacak alımda adayların sözlü mülakat sonucuna göre atamalarının yapılacağına yer verildi.

KPSS VE YABANCI DİL ŞARTI

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada KPSS ve dil sınavı şartı ile ilgili şu ifadelere yer verildi: 2016 veya 2017 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) P3 puanı ve İngilizce dilinde geçerli bir Kamu Personeli Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı (KPDS), Yabancı Dil Sınavı (YDS), Elektronik Yabancı Dil Sınavı (e-YDS) veya bu dilde yapılan eş değerliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen (CAE, CPE, TOEFL IBT, PEARSON PTE Akademik, vb.) diğer yabancı dil sınavlarından alınan yabancı dil puanı esas alınacaktır.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48'inci maddesinde sayılan genel şartları taşımak. Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği veya endüstri mühendisliği bölümlerinden ya dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara  denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak. Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda aylık brüt sözleşme ücret tavanı 2 (iki) kat olarak belirlenenler için en az 5 (beş) yıllık, 3 (üç) ve 4 (dört) kat olarak belirlenenler için en az 8 (sekiz) yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmak. Mesleki tecrübenin belirlenmesinde; bilişim personeli olarak 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu veya aynı Kanunun 4’üncü maddesinin (B) bendi ya da 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli statüdeki hizmetler ile özel kesimde sosyal güvenlik kurumlarına prim ödenmek suretiyle işçi statüsünde bilişim personeli olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri dikkate alınacaktır. Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel en az 2 (iki) programlama dili bildiğini belgelemek. Erkek adaylar için askerlik ile ilgili terhis, muafiyet veya son başvuru tarihi itibariyle en az 1 (bir) yıl erteletmiş olmak kaydıyla ilişiği bulunmamak. Aylık brüt sözleşme ücret tavanının 3 katına veya 4 katına kadar olan pozisyonlara başvuruluyor ise aşağıdaki şartları karşılamayanlar 2 (iki) kat olarak başvurmuş kabul edilecektir. En az 8 (sekiz) yıl mesleki tecrübeye sahip olmak.

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

BAŞVURU

İlana başvurular 26 Mart ile 6 Nisan tarihleri arasında alınacak. ADayların başvuru esnasında istenen evrakları son başvuru adresine kadar posta yolu ile ya da şahsen T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı’na iletmesi gerekmektedir.

Başvuru formu CV Mesleki çalışma ve belgeleri ÇTecrübe şartını gösteren belge KPSS sonuç belgesi Yabancı Dil Sonuç belgesi Mezuniyet belgesi Programlama dili belgeleri Sertifikalar Erkek adaylar için askerlik durum belgesi

Başvuru kılavuzu için TIKLAYIN

KPSSCAFE.COM.TR  | ANKARA

22 Mar 2018 - 14:03 - Sözleşmeli Personelgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket 1)2022 UEFA $ampiyonlar Ligi Finali Rusya'dan alınarak hangi ülkeye verilmiştir? ( Günün GÜNCEL bilgi sorusu )