2 Kuruma 5 Bin TL Maaşla Memur Alınıyor!

Yargıtay ve Cumhurbaşkanlığı Devlet Arşivleri Başkanlığı'na toplam 171 sözleşmeli personel alımı yapılacak.

Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, Yargıtay Başkanlığında istihdam  edilmek üzere ortaöğrenim mezunu 8, önlisans mezunu 15 ve lisans mezunu 5 zabıt  katibi, ortaöğrenim mezunu 57 destek personeli (hizmetli), alanıyla ilgili en az  ortaöğretim dengi mesleki teknik öğrenime sahip teknisyen pozisyonu için 2 sıhhi  tesisat, 1 elektrik, 3 asansör, 3 soğutma ve iklimlendirme ile 1 mobilya  branşlarında sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek.

Adaylar, başvurularını 9 Aralık Pazartesi gününden itibaren 13 Aralık  Cuma günü saat 17.00'ye kadar "https://www.turkiye.gov.tr/yargitay-is-basvurusu"  internet adresi üzerinden gerçekleştirecek. Şahsen veya posta yoluyla yapılacak  başvurular dikkate alınmayacak.

Başvuruda bulunacaklarda, 2018 yılı KPSS'nin belirtilen puan  türlerinden en az 70 alması, Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık  aylığı almıyor olması, başvurunun son günü olan 13 Aralık tarihi itibariyle 35  yaşını bitirmemiş olması (doğum tarihi 13 Aralık 1984 ve sonrası olanlar), kamu  kurum ve kuruluşlarında sözleşmeli olarak çalışırken son bir yıl içerisinde  hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etme sebebiyle sözleşmelerinin  feshedilmemiş olması şartları aranacak.

Zabıt katipliği için başvurusu kabul edilen adayların tamamı,  bilgisayar uygulama sınavına çağrılacak. Uygulama sınavının tarihi, saati ve yeri  "www.yargitay.gov.tr" internet adresinden duyurulacak.

Sözlü sınav, bir konuyu kavrayıp özetleme, muhakeme gücü ve ifade  yeteneği, liyakati, temsil kabiliyeti, davranış ve tepkilerinin mesleğe  uygunluğu, özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı ile genel yetenek ve genel  kültür alanlarından yapılacak.

Adayların aldıkları KPSS puanının yüzde 35'i, uygulama sınav puanının  yüzde 35'i ve sözlü sınav puanının yüzde 30'u esas alınarak yapılacak hesaplama  sonucunda, nihai başarı listesi belirlenecek.

Sözleşmeli destek personeli (hizmetli) pozisyonu için KPSS puanları  esas alınarak en yüksek puandan başlamak üzere, ilan edilen pozisyon sayısının 10  katı aday sözlü sınava çağrılacak.

Sözleşmeli teknisyen (sıhhi tesisat, elektrik, asansör, soğutma ve  iklimlendirme, mobilya) pozisyonunda istihdam edileceklerin meslek liselerinin  ilgili bölümlerinden mezun olmaları şartı aranacak. Bu pozisyon için başvuracak  olanlar mesleklerine ilişkin teknik ve pratik bilgilerine yönelik uygulama  sınavına katılacak. Uygulama sınavında 50 ve üzeri puan alan adaylar sözlü sınava  alınacak.

Sınavda başarılı olan ve atamaları yapılan sözleşmeli zabıt katipleri,  öğrenim durumu ve mesleki tecrübe yıllarına göre 3 bin 51 lira ile 3 bin 654 lira  arasında brüt ücret alacak. Mesleki tecrübelerine göre sözleşmeli destek  personelinin brüt ücreti 2 bin 961 lira ile 3 bin 95 lira arasında, sözleşmeli  teknisyenlerin ise 3 bin 268 lira ile 3 bin 625 lira arasında değişecek. 31  Aralık 2019 tarihine kadar geçerli bu rakamlara ek ödeme, aile yardımı ve çocuk  yardımı dahil edildikten ve yasal kesintiler yapıldıktan sonra net ücretler  belirlenecek.

Cumhurbaşkanlığı Devlet Arşivleri Başkanlığına 76 sözleşmeli  personel alınacak

Cumhurbaşkanlığı Devlet Arşivleri Başkanlığının İstanbul ve Ankara  birimlerinde, 25 restoratör, 25 tekniker, 20 teknisyen, 2 mühendis, 2 diyetisyen  ve 2 diğer teknik hizmetler branşlarında personel istihdam edilecek.

Adayların, başvuruda bulunacakları branşlar için belirtilen öğrenim  şartlarını taşımaları, 2018 KPSS'nin ilgili puan türlerinden en az 50 almaları, 1  Ocak 2020 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmaları (1 Ocak 1985 ve daha  sonraki tarihlerde doğanlar) gerekiyor.

Adaylar başvurularını, 2-13 Aralık tarihleri arasında mesai gün ve  saatleri içerisinde "www.devletarsivleri.gov.tr" internet sitesinde temin  edecekleri başvuru formunu bilgisayarda doldurmak suretiyle, imzalı ve vesikalık  fotoğraf yapıştırılmış şekilde elden veya posta yolu ile Devlet Arşivleri  Başkanlığına göndererek gerçekleştirebilecekler.

Giriş sınavına katılmaya hak kazanan adaylar Devlet Arşivleri  Başkanlığının internet sitesi üzerinden ilan edilecek.

Restoratör pozisyonu için uygulama sınavı, diğer branşlar içinse sözlü  sınav yapılacak. Mesleki uygulama sınavı ve sözlü sınavda başarılı olmak için en  az 70 puan almak gerekecek.

Sınavda sonucuna göre atamaları yapılan restoratörler 3 bin 48 lira,  teknikerler 3 bin 930 lira, teknisyenler 3 bin 269 lira, mühendisler 5 bin 211  lira, diyetisyenler 3 bin 957 lira ve diğer teknik hizmetler personeli ise 4 bin  227 lira brüt ücret alacak.

29 Kas 2019 - 08:12 - Sözleşmeli Personel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.
Anket En çok KADRO hangi bölüm mezunlarına verilmelidir ?