Kara Kuvvetleri Komutanlığı Uzman Çavuş Alım İlanı

Kara Kuvvetleri Komutanlığının uzman erbaş ihtiyacını karşılamak amacıyla personel temin edilecektir.

Kara Kuvvetleri Komutanlığının uzman erbaş ihtiyacını karşılamak amacıyla personel temin edilecektir...

 

 

KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI

 

KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞINDA İSTİHDAM EDİLMEK ÜZERE UZMAN ÇAVUŞ TEMİN EDİLECEKTİR

Kara Kuvvetleri Komutanlığının uzman erbaş ihtiyacını karşılamak amacıyla personel temin edilecektir. Temin; en az lise ve dengi okul veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olup askerlik S metini erbaş/er olarak tamamlamış veya halen silahaltında unan adaylar ile 15 Ocak 2014 tarihi itibarıyla terhislerinin üzerinden üç yıldan fazla süre geçmemiş, düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2014 tarihi itibarıyla yirmi beş (25) yaşını bitirmemiş olanlar arasından yapılacaktır.

1. BAŞVURU KOŞULLARI:

Uzman çavuşluğa aşağıdaki başvuru koşullarını sağlayan adaylar, TABLO-1 'de belirtilen sınıf ve branşlarda başvurabilir.

a. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak,

b. En az lise ve dengi okul mezunu olmak veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak,

c. Askerlik hizmetini erbaş, onbaşı veya er olarak yapmış veya başvurduğu esnada yapıyor olmak ve alımı yapılacak sınıf ve branşlarda aranan niteliklere sahip olmak,

ç. Müracaat tarihinin ilk günü itibarıyla terhisinin üzerinden üç yıldan fazla süre geçmemiş olmak (15 Ocak 2011 tarihi ve sonrasında'terhis olanlar).

d. Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 20t"4 tarihi* itibarıyla yirmi beş (25) yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1989 tarihi ve sonrasında doğanlar).

e. Askeri öğrencilikle ilişiği kesilmemiş olmak,

f. Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay (yedek subay dâhil), astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak,

g. Taksirli suçlar hariç olmak üzere; affa veya zaman aşımına uğramış yahut para cezasına çevrilmiş ya da ertelenmiş ve adli sicilden çıkarılmış olsa dahi bir cürümden hükümlü bulunmamak,

ğ. Türk Silahlı Kuvvetlerinin manevi şahsiyetine gölge düşürmemiş, askerliğin şeref ve haysiyeti ile bağdaşmayacak eylemlerde bulunmamış, tutum ve davranışları ile yasa dışı siyasi, yıkıcı ve bölücü ideolojik görüşleri benimsememiş olmak,

h. Askerlik hizmeti sırasında; üste hakaret, emre itaatsizlikte ısrar, mukavemet, amir veya üste fiilen taarruz, fesat ve isyan suçları ile 1632 sayılı Askeri Ceza Kanunu 148'inci maddesinde yazılı suçlardan hükümlü bulunmamak,

ı. Askerlik hizmetini yapmakta iken müracaat edenler için Birlik Komutanlıklarınca düzenlenen Nitelik Belgesinde (TABLO-3) 80 ve üzeri not almış olmak Örneği KKY 51-3(B) K.K. Uzman Erbaş Yönergesinde bulunmaktadır.

i. Boy ve kilo oranları tablosunda (TABLO-4) belirtilen değerler içerisinde bulunmak,

j. Güvenlik soruşturması uygun olmak, k. Tüm sınavları geçen adaylar için TSK Sağlık Yeteneği Yönetmeliğine uygun olarak; sevk edildikleri asker hastanesinden Komando Uzman Erbaş adayı seçilenler için "Komando Uzman Erbaş Olur", diğer sınıflar için "Sağlam, Uzman Erbaş Olur" kayıtlı sağlık raporu almış olmak. UYARI: Ön başvuruda bulunan adayların başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşıldığında veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edildiğinde, sınavın veya temin sürecinin hanoi aşamasında olursa olsun (Atamaları yapılmış olsa dahi) İşlemleri iptal edilecektir.

2. BAŞVURULARIN YAPILMASI İLE İLGİLİ HUSUSLAR:

a. Adaylar ön başvurularını TABLO-2'deki faaliyet takvimine uygun olarak 15 Ocak 2014 tarihinden itibaren Kara Kuvvetleri Komutanlığının www.kkk.tsk.tr/PerTem/ana1 .asp genel ağ (internet) adresinden çevrimiçi (online) olarak yapacak ve idarenin uygun göreceği bir tarihte sonlandırılabilecektir. Halen silahaltında olan adaylar çevrimiçi başvurularını yaptıktan sonra, kıt'a özlük dosyalarının muhafaza edildiği ilk amirine (niteli belgelerinin hazırlanması için) müracaat edeceklerdir. Başvuruların ne zaman sonlandırılacağı 2014 yılı içerinde tekrar yayımlanacaktır b. Genel ağ (internet) ortamı dışında dilekçe, mektup vb. yöntemlerle yapılacak ön başvurular kabul edilmeyecek, bu dilekçelere cevap verilmeyecek ve işlem yapılmayacaktır. c. Genel ağ (internet) üzerinden yapılacak başvurular ön başvuru niteliğinde olup, adaylar bu başvuruya istinaden sınavlara planlanacaktır. Adayların asıl başvuru işlemleri ise "seçim aşaması işlemleri için K.K.Per.Tem.Mrk.K.lığı (Cebeci/Ankara)na geldiklerinde başvuru evrakları kontrol edilerek" yapılacaktır. ç. Başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşılan veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edilen adayların başvuruları geçersiz sayılmaktadır. d. Çağrı yapıldığı halde seçim aşaması sınavlarına katılmayan adayların ön başvuru işlemleri sonlandırılmaktadır. Bu adayların sınavlara çağrılabiimesi için yeniden ön başvuru yapması gerekecektir. e. 2014 yılı içerinde seçim aşaması sınavlarına katılanlara aynı yıl içerisinde ikinci bir başvuru ve sınavlara giriş hakkı verilmeyecektir.

3. ÖN BAŞVURUSU KABUL EDİLEN ADAYLARIN DUYURULMASI:

a. Ön başvurusu kabul edilen adayların seçim aşaması sınavlarına katılacakları tarih, www.kkk.ts-k.tr/PerTem/ana1 .asp genel ağ adresinde tebliğ niteliğinde yayımlanmaktadır. Ayrıca adayların belirttiği elektronik posta ve cep telefonuna kısa mesaj ile bilgilendirme yapılabilmektedir. b. ikinci veya müteakip dönemlerdeki seçim aşaması sınavlarına ise adaylar yeterli süre öncesinden (Muhtemel tarihler TABLO2'dedir.) çağrılmaktadır. Adaylara ayrıca posta ile tebligat yapılmamaktadır. Bu nedenle, genel ağdan seçim aşamalarına katılma tarihinizi ve neler yapmanız gerektiğini öğrenme zorunluluğunuz bulunmaktadır.

4. ADAYLARIN TABİ TUTULACAKLARI SINAV AŞAMALARI:

Ön başvurusu kabul edilen adaylar, aşağıda belirtilen aşamalardan geçeceklerdir:

a. Başvuru evraklarının incelenmesi/ kayıt kabul faaliyetleri,

b. Yazılı sınav, c. Ön sağlık muayenesi,

ç. Fiziki yeterlilik testi,

d. Mülakat,

e. Sağlık raporu/güvenlik soruşturması işlemleri. (Ön sağlık, fiziki yeterlilik testi ve mülakatta başarılı olan adaylar için). Ön başvurusu kabul edilen adayların sınavları genel ağda yayımlanacak tarihte, Kara Kuvvetleri Personel Temin Merkezi Komutanlığı (Cebeci/ANKARA)nda yapılacaktır. Başvuru koşulları ve adaylarda aranan nitelikler, başvuru için gerekli belgeler, sınav aşamaları ve değerlendirme ile ilgili ayrıntılı bilgiler Kara Kuvvetleri Komutanlığının www.kkk.tsk.tr/PerTem/ana1 .asp genel ağ adresinde yayımlanmıştır.

İLETİŞİM BİLGİLERİ;

Karşılaştığınız sorunlarla ilgili irtibat numaraları:

Başvuru koşulları, müracaatlar, sınav merkezleri ile ilgili sorular için:

Tel : (0312) 562 11 11 (4735-4761), (0312) 320 20 96

Faks : (0312) 562 15 08 E-posta : [email protected]

28 Oca 2014 - 21:39 - Askeri


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.
Anket Memur Ve Personel Alımlarında Yaş Şartı Esnetilmeli mi?