Danıştay Zabıt Katibi Alımı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Danıştay en az lise mezunu zabıt katibi alımı başvuru sonuçları için bekleyiş devam ediyor. Peki sonuçlar ne zaman açıklanacak? İşte detaylar.

Danıştay zabıt katibi personel alımı başvuru sonuçlarına ilişkin açıklama beklenmeye devam ediyor.

Danıştay Başkanlığı, geçtiğimiz ay Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı ilan ile en az lise mezunu 85 personel alımı yapacağını açıkladı. Yayımlanan ilanda Danıştay bünyesinde istihdam etmek üzere en az lise mezunu 60 zabıt katibi, 15 şoför ve 10 hizmetli alımı yapılacağı belirtilirken ilgili alıma başvurular 4 Temmuz günü sona ermişti.

4 Temmuz mesai bitimi ile sona eren başvuruların sonuçlarının açıklanması için sabırsız bekleyiş başlarken geçtiğimiz günlerde hizmeti ve şoför alımına ait başvuru sonuçları açıklandı. Başvuru sonuçlarının açıklanması ile mülakat listeleri belirlenmiş ve adaylar şoför alımı için uygulama sınavına, hizmetli alımı için sözlü sınava çağrıldı.

Hizmetli ve şoför alımı başvuru sonuçları açıklandı ancak zabıt katibi alımı başvuru sonuçları henüz açıklanmadı.

Mülakata Kaç Kişi Çağrılacak?

Danıştay, yaptığı açıklamada 60 Zabıt Katibi alımı için uygulama sınavına 1200 aday çağrılacak. KPSS puanına göre yapılacak sıralamada başvuru yapanlar arasında en yüksek puandan başlamak şartı ile 1200 kişi on parmak testine alınacak. Düzenlenecek olan on parmak uygulama sınavına katılacak adaylardan 3 dakika içinde 90 ve üzeri kelime yazan adaylar sözlü sınava girmeye hak kazanacak.

Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak?

Danıştay zabıt katibi alımı başvuru sonuçları için net bir tarih verilmedi. Ancak sonuçların kısa süre içinde yayımlanması bekleniyor.

Kpsscafe.com.tr'yi takipte kalarak sonuçlar açıklandığı anda haberdar olabilirsiniz.

Kpsscafe.com.tr  | Ankara

14 Temmuz 2017 - KPSS HABERLERİ


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

04

karanfil - Postaya yapılan başvurular bu kadar süreyle bekletilmez, evrakları elden teslim ettik 20 gündür bekletiyorsunuz, Torpillileri seçiyorsanız açık açık söyleyin bizi böyle maymun ettiniz.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 14 Temmuz 14:24
03

yeter - adaletçilere adaletsizlik yapmayın. devletin bol parası var boşu boşuna öğretmene üniye para veriyor. bu kadar yetenek işi ve bilgi işi gerektiren işe ve ayrıca nitelikli gençleri çocuk gibi ordan oraya sürüklüyorlar 3 kuruş para veriyorlar. nüfusa bak alınan sayıya bak. adaletçiler bilir nüfus ne kadar artarsa dava da o kadar artar. Bu nasıl istihdam bu nasıl adalet bu nasıl ücret. insanlar istihdam edilebilmek için sürünüyor ve bu fırsattan kasıla kasıla hükümet yararlanıyor bu resmen fırsatçılık.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 14 Temmuz 14:24
02

tahsin - Arkadaşlar ben vazgeçtim. Bu ne böyle alırken değer vermiyorlar çalışırken mi değer verecekler.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 14 Temmuz 14:24
01

isyancı - bunlar açıklayana kadar ben çokdan üniversite tercihlerini yapmış belkide ünversiteli olacağım. yani kısacası ölme eşeğim yaz gelcek.:-0

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 14 Temmuz 14:24