Dicle Kaymakamına 'Bostan Korkuluğu ' Demişti Suçsuz Bulundu

Dicle Kaymakamı "Bostana korkuluk olsa kargalar ile ilgilenmez" diyen çiftçiye para cezası verilmişti. Yargıtay çiftçinin 3 bin 600 TL olan tazmiat cezasını bozdu. Yargıtay mahkemenin kararını bozma davasında , dava konusu olan ifade ile ilgili "eleştiri olarak görülmeli" dedi.

Dicle Kaymakamına 'Bostan Korkuluğu ' Demişti Suçsuz Bulundu

Dicle Kaymakamı "Bostana korkuluk olsa kargalar ile ilgilenmez" diyen çiftçiye para cezası verilmişti. Yargıtay çiftçinin 3 bin 600 TL olan tazminat cezasını bozdu. Yargıtay mahkemenin kararını bozma davasında, dava konusu olan ifade ile ilgili "eleştiri olarak görülmeli" dedi.

Hürriyet'ten Diner Gökçe'nin haberine göre ; 43 yaşındaki Hüseyin Göktaş, Diyarbakır'ın dicle ilçesine bağlı yokuşlu köyünde organik tarım çiftliği kurmaya çalışıyordu. Kaymakamdan destek sözü alan Köktaş, çiftlik için 50 bin lira tutarında harcama yaptı. Fakat iddialara göre kaymakamdan daha sonra haber alamadı ve ona ulaşamadı. Bir çok randevu talebi reddedilen Köktaş,  bir blog sayfasında kaymakam hakkında yazdı. Burada kaymakama "Bostana korkuluk olsa kargalar ile ilgilenmez" ifadelerini kullandı. Bunun üzerine kaymakam , çiftçi hakkında maddi manevi dava açtı ve dava sonucunda çiftçiye 3 bin 600 tl para cezası verildi. Dava sonucunu yargıay'a taşıyan Köktaş'ın dilekçesi kabul edildi. Geçtiğimiz gün de karar açıklandı. Yargıtay kararın bozulmasındaki gerekçeyi 'eleştiri olarak görülmeli, kişilik haklarına bir saldırı söz konsu değil' ifadelerini kullanarak açıkladı.

KPSSCAFE.COM.TR | ANKARA

02 Eylül 2017 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.