Genel Kurmay Başkanlığı Personel Alım İlanı

Genelkurmay Başkanlığı Karargahı ile Bağlı Birlik ve Kurumlarında istihdam edilmek üzere Milli Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıklarında İlk defa Devlet Memurluğuna Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkınd aYönetmelik hükümleri doğrultusunda.

Genelkurmay Başkanlığı Karargahı ile Bağlı Birlik ve Kurumlarında istihdam edilmek üzere "Milli Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıklarında İlk defa Devlet Memurluğuna Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkınd aYönetmelik" hükümleri doğrultusunda...

Genelkurmay Başkanlığı Karargahı ile Bağlı Birlik ve Kurumlarında istihdam edilmek üzere "Milli Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıklarında İlk defa Devlet Memurluğuna Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkınd aYönetmelik" hükümleri doğrultusunda 657 sayılı Devlet Memurları Kanunnu'na tabi olarak aşağıda sınıfı, derecesi tahsili atandırılacağı il adı, cinsiyet ve sayısı yazılı unvanlardan açıktan atama yoluyla B Tipi Karolara (118) memur alınacaktır.

BAŞVURUDA BULUNACAK ADAYLARDA ARANACAK ŞART VE NİTELİKLER:

a. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48'inci maddesinde belirtilen genel ve özel şartları taşıyor olmak (A bendinin 6'ncı fıkrası hariç),

b. 2010 yılı Kamu Personel Seçme Sınavına girmiş olmak ve unvanların karşısındaki puan türlerinden, belirtilen en az puanları almış olmak, (Şehit/Malûl Gazi eş ve çocuklarının; anne, baba veya eşinin şehit/gazi olduğunun gösterir belge ile başvurduklarında almış oldukları Merkezi Sınav puanına aldığı puanın %10 fazlası eklenerek hesaplanmış puan dikkate alınır.)

c. İlan edilen unvanlar için son olarak mezun olunan okul itibariyle öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak KPSS'ye girmiş olmak, ç. Merkezi Sınav giriş tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış, 31 yaşından gün almamış olmak, (Garson unvanı için 26 yaşından gün almamış olmak.)

d. Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'na tabi görevler ile sözleşmeli subay, sözleşmeli astsubay veya uzman erbaş (uzman jandarma dahil) olarak daha önce çalışmış veya halen çalışıyor olmamak,

e. Erkek adaylar için muvazzaf askerlik hizmetini fiilen tamamlamış veya yapmış sayılacak şekilde muaf olmak,

f. Sevk edilecekleri askeri hastaneden TSK Sağlık Yeteneği Yönetmeliği hükümlerine göre "Sivil Memur Adayı Olur." kararlı rapor almış olmak,

g. Değerlendirmede başarılı olan adayın güvenlik tahkikatı sonucuna göre göreve başlamasında bir sakınca bulunmamak,

ğ. Kadro unvanlarının hizasında belirtilen niteliklerin tamamına sahip olmak.

BAŞVURU ESASLARI VE BAŞVURU ESNASINDA ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER:

a. Yukarıda 2 ve 3'üncü maddelerde belirtilen şart ve nitelikleri taşıyan adaylar, aşağıda belirtilen belgelerle birlikte (eksiksiz olarak), 24 -25 Mart 2011 tarihlerinde, 10.00 -16.00 saatleri arasında, Gazi Orduevi Müdürlüğüne (Atatürk Orman Çiftliği /Ankara) ŞAHSEN BAŞVURACAKLARDIR. posta ile veya diğer şekillerde yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

(1) KPSS sonuç belgesinin aslı ve fotokopisi, (Sınav sonuç belgeleri aslı olmayan adaylar internetten sınav sonuçlarını gösteren belge ile müracaat edebilirler.)

(2) Diploma veya geçici mezuniyet belgesi (çıkış belgesi) aslı ve fotokopisi,

(3) Nüfus Cüzdanı aslı ve dört adet fotokopisi,

(4) 4 adet başvuru belgesi (http://www.tsk.tr/ adresindeki ilan metninin altından açılarak, bilgisayarda doldurulup çıktı alınacak ve fotoğraf yapıştırılmış olarak getirilecektir.) (5 Erkek adaylar için askerlik terhis veya muafiyet belgesi fotokopisi,

b. Son başvuru tarihi 25 Mart 2011 günü saat: 16.00'dır.

c. Başvurular esnasında yalnız bir unvan ve bir il tercih edilecek, birden fazla unvan ve il için tercihte bulunulmayacaktır.

ç. Başvuruları uygun görülerek kabul edilen adaylardan; yukarıda yazılı unvanların karşısında belirtilen miktarın 6 katı kadar aday merkezi sınav sonucuna göre en yüksek puanlıdan başlamak üzere değerlendirilmeye (mülakat/uygulama) tabi tutulacaktır.

d. Değerlendirilmeye tabi tutulacak adaylara ait isim listeleri, 31 Mart 2011 günü internet aracılığı ile (http://www.tsk.tr/) duyurulacaktır.

e. Mülakat ve değerlendirmenin yapılacağı yerler 31 Mart 2011 günü internette yayımlanacak duyuruda bildirilecektir.

KADROLAR VE İLANIN DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

www.kpsscafe.com.tr

14 Mar 2011 - 15:11 - KPSS


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.
Anket Memur Ve Personel Alımlarında Yaş Şartı Esnetilmeli mi?