Dışişleri Bakanlığı Münster Başkonsolosluğu Sözleşmeli Sekreter alacak

Dışişleri Bakanlığı Münster Başkonsolosluğuna sözleşmeli sekreter alınacak. İlana başvurular 25 Aralık 2015 Cuma sona erecek.

Dışişleri Bakanlığı Münster Başkonsolosluğuna sözleşmeli sekreter alınacak. İlana başvurular 25 Aralık 2015 Cuma sona erecek.

Türk Uyruklu Sözleşmeli Sekreter Sınav Duyurusu
T.C. Münster Başkonsolosluğu’nda münhal bulunan 1 (bir) adet Sözleşmeli Sekreter pozisyonuna sınavla personel alınacaktır.


I) ADAYLARDA ARANAN NİTELİKLER :

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 2. Sınav tarihi itibariyle 41  yaşından gün almamış olmak, 3. En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak, ( Almanya’da lise düzeyinde mezuniyet için “Abitur” veya “Fachabitur” tamamlamış olmak) 4. Kamu haklarından yoksun bulunmamak, 5. Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar dahi zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak, 6. Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak, 7. Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek (Sağlık Kurulu Raporu istihdam edilecek adaylardan istenir), 8. Çok iyi derecede Almanca ve Türkçe bilmek, 9. Bilgisayar ve daktilo kullanabilmek.
II) BAŞVURU İÇİN ADAYLARDAN İSTENEN BELGELER:
1.   Sınava katılma isteğini belirten başvuru dilekçesi (dilekçede, adres, telefon numarası, e-mail adresi gibi temas bilgilerine de yer verilmelidir) 2.  Özgeçmiş (CV), 3.  Türk pasaportunun aslı veya onaylı sureti ile işlem görmüş sayfaların fotokopileri, 4.  Nüfus cüzdanının aslı veya onaylı sureti, 5.  Son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti ile bir adet fotokopisi (Yurtdışında eğitim görmüş lise mezunları için Eğitim ataşeliklerinden alınacak "denklik belgesi"); 6.  Erkekler için askerlik kesin terhis belgesi veya askerlikle ilişiği olmadığına dair belge 7.  Son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet renkli vesikalık fotoğraf,
Postayla başvurularda, asılları yazılı sınav öncesinde ibraz edilmek kaydıyla, 3, 4, 5 ve 6. sıradaki belgelerin fotokopileri gönderilebilir.

III) SINAV:

Sınava girerken pasaport veya nüfus cüzdanının aslının ibraz edilmesi gerekmektedir.
a) Yazılı Yeterlilik Sınavı:

Sınavın yapılacağı yer: Adolph-Kolping-Berufskolleg MS, Lotharingerstr.30, 48147, Münster

Sınav tarihi ve saati:

11 Ocak 2016 Pazartesi, saat 14:30
Sınava katılacakların kimlik tesbiti için en geç 11 Ocak 2016 Pazartesi günü, saat 14:00’de Lotharingerstr.25-27, 48147, Münster adresinde bulunan Başkonsolosluğumuz binasında hazır bulunmaları gerekmektedir.   Yazılı Sınav konuları:
Türkçe’den Almanca’ya çeviri (1 saat) Almanca’dan Türkçe’ye çeviri (1 saat)
Türkçe Kompozisyon (1 saat)
Matematik ( 1 Saat)

b) Sözlü ve Uygulamalı Yarışma Sınavı:

Yazılı yeterlilik sınavında başarılı olan adaylar 20 Ocak 2016 Çarşamba günü saat 11:00’de Başkonsolosluğumuz  binasında yapılacak sözlü ve uygulamalı yarışma sınavına davet edileceklerdir.
Sözlü Sınav Konuları : Genel Kültür, Türkiye ve Dünya Coğrafyası, Osmanlı Tarihi, Türk İnkılap Tarihi, Almanca-Türkçe mülakat. Uygulamalı Sınav Konuları : (Bilgisayarda) Daktilo sınavı

IV) BAŞVURU TARİHİ:

Başvurular en geç 25 Aralık 2015 Cuma günü mesai bitimine kadar Başkonsolosluğumuzun adresine ulaşacak şekilde posta yoluyla veya mesai saatleri içinde (hafta içi her gün 08:30-16:30 saatleri arasında) şahsen yapılabilir. Postayla yapılan başvurularda meydana gelebilecek gecikme ve kayıplardan Başkonsolosluğumuz sorumlu değildir.

V) SINAV YERİ:

Yazılı Sınav:  Adolph-Kolping-Berufskolleg MS, Lotharingerstr.30, 48147, Münster Sözlü ve Uygulamalı Sınav: T.C. Münster Başkonkonsolosluğu, Lotharinger Str. 25-27, 48147, Münster
Posta adresi: Lotharinger Str. 25-27, 48147, Münster Tel: 0251-511764 E-mail: [email protected]

04 Ara 2015 - 11:27 - KPSS'siz


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.
Anket Memur Ve Personel Alımlarında Yaş Şartı Esnetilmeli mi?