İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Öğretim Görevlisi Alımı(28 Eylül 2012)

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Öğretim Görevlisi Alımı   İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Rektörlüğünden:   Aşağıda anabilim dalı itibariyle unvan ve şartları belirtilen, Enstitümüz birimlerinde açık bulunan kadrolara 2547 sayılı.

 

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Öğretim Görevlisi Alımı

 

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Rektörlüğünden:

 

Aşağıda anabilim dalı itibariyle unvan ve şartları belirtilen, Enstitümüz birimlerinde açık bulunan kadrolara 2547 sayılı...

 

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Öğretim Görevlisi Alımı

 

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Rektörlüğünden:

 

Aşağıda anabilim dalı itibariyle unvan ve şartları belirtilen, Enstitümüz birimlerinde açık bulunan kadrolara 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 28/01/1982 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan "Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği"nin ilgili maddeleri, Enstitümüzün Minimum Akademik Yükseltme ve Atama Ölçütleri ile İlgili Esasları ve Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Eğitim-Öğretim ve Yabancı Dille Eğitim-Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik ile Enstitümüz Senatosunun 22/08/2012 tarih ve 23/03 sayılı Kararı hükümlerine göre öğretim elemanı alınacaktır.

 

1 - İstenen Belgeler:

 

Doçent kadroları daimi statüde olup, yukarıda belirtilen şartlara haiz adayların özgeçmiş, lisans, yüksek lisans ve doktora diplomaları, doktora tezi, doçentlik belgesi, yayın listeleri ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan dosyayı 4 nüsha olarak hazırlayarak; bir dilekçe, iş talep formu ve 2 adet fotoğraf ile birlikte Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına (Gülbahçe Köyü Kampüs alanı Urla-İZMİR) müracaat etmeleri gerekmektedir.

 

2 - Adayların 657 sayılı Kanun'un 48. maddesindeki şartlar ile kadronun derecesi bakımından atanabilme şartlarını taşımaları gerekmektedir.

 

3 - Başvuracakların, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 28/01/1982 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile Enstitümüzün Minimum Akademik Yükseltme ve Atama Ölçütleri ile İlgili Esasları ve Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Eğitim-Öğretim ve Yabancı Dille Eğitim-Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik hükümlerini sağlamaları ve Enstitümüz Senatosunun 22/08/2012 tarih ve 23/03 sayılı Kararı ile belirlenen yabancı dil puanına sahip olmaları gerekmektedir. (KPDS en az 80 puan düzeyinde veya Yükseköğretim Kurulunun belirlediği eşdeğer diğer yabancı dil belgelerine sahip olmaları gerekmektedir. Senato Kararı, Kanun ve Yönetmelikler http://www.iyte.edu.tr adresinden temin edilebilir.)

 

4 - Yurtdışından alınmış diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması şarttır.

 

5 - Başvuru süresi ilanın yayın tarihinden itibaren 15 (onbeş) gündür. Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

 

Birimi

Anabilim Dalı

Unvanı

Adet

Derece

AçıklamaMimarlık Fak.

Mimarlık

Doçent

1

2.

Mimaride şarkiyatçılık ve yöresellik konularında çalışmaları olmak ve Mimarlık teorisinde batı-dışı modernite ve sömürgecilik sonrası söylem konularında uzmanlaşmış olmak.Mimarlık Fak.

Mimarlık

Doçent

1

2.

Yapı Fiziği, Bina Enerji Analizi, Binalarda Isı Transferi, Sayısal Akış ve Isı Transferi konularında çalışmaları olmak.


28 Eyl 2012 - 11:28 - Akademikgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket 2022 KPSS Lisans Sınavı İptal Edilmeli mi?