Başbakanlık Teftiş Kurulu Müfettiş Yardımcılığı Sınav İlanı

Başbakanlık Teftiş Kurulu Başkanlığınca Başbakanlık Müfettiş Yardımcılığı kadrolarında görevlendirilmek üzere Başbakanlık Müfettiş Yardımcılığı giriş sınavı düzenlenmiştir.

Başbakanlık Teftiş Kurulu Başkanlığı'nca Başbakanlık Müfettiş Yardımcılığı kadrolarında görevlendirilmek üzere Başbakanlık Müfettiş Yardımcılığı giriş sınavı düzenlenmiştir. KPSSP 40 puan türünden 85 ve daha üzeri puan alan adaylar arasında yapılacak başvurularda;...
Başbakanlık Teftiş Kurulu Başkanlığı'nca Başbakanlık Müfettiş Yardımcılığı kadrolarında görevlendirilmek üzere Başbakanlık Müfettiş Yardımcılığı giriş sınavı düzenlenmiştir. KPSSP 40 puan türünden 85 ve daha üzeri puan alan adaylar arasında yapılacak başvurularda; en yüksek puan sıralamasına göre ilk 200 kişi içerisinde bulunanlar sınava alınacaktır.

Başbakanlık Teftiş Kurulu Başkanlığından :

T.C. BAŞBAKANLIK MÜFETTİŞ YARDIMCILIĞI GİRİŞ SINAVI

T.C. Başbakanlık Teftiş Kurulu Başkanlığı'nca Başbakanlık Müfettiş Yardımcılığı kadrolarında görevlendirilmek üzere Başbakanlık Müfettiş Yardımcılığı giriş sınavı düzenlenmiştir.

I- SINAVA KATILABİLME KOŞULLARI

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 48'inci maddesinde belirtilen şartlan taşımak,

b) 1 Ocak 2010 tarihi itibariyle 30 yaşını doldurmamış olmak, (01/01/1980 ve daha sonra doğanlar sınava girebileceklerdir. Askerliğini yapmış olanlar için bu tarih 01/01/1978'dir)

c) En az dört yıllık lisans eğitimi veren Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri ile en az dört yıl eğitim veren ve bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurtiçi ve yurtdışı eğitim kurumlarından birini bitirmiş olmak,

d) Sağlıkla ilgili olarak görevlerini devamlı yapmaya engel bir durumu olmamak,

e) Sicil, tutum ve davranışları yönünden Başbakanlık Müfettişliğine engel durumu bulunmamak,

f) Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmamak,

g) ÖSYM tarafından 28-29 Haziran 2008 tarihinde yapılan 2008 Kamu Personel Seçme Sınavı (Lisans) ve 27-28 Haziran 2009 tarihlerinde yapılan 2009 Kamu Personeli Seçme Sınavı (Lisans Düzeyi A Grubu ve Öğretmenlik) KPSS Puan Türü: KPSSP 40 puan türünden 85 ve daha üzeri puan alan adaylar arasında yapılacak başvurularda; en yüksek puan sıralamasına göre ilk 200 kişi içerisinde bulunmak (200 üncü adayla aynı puana sahip olan adaylar da sınava kabul edilirler.),

h) Süresi içinde başvurmak ve başvuru belgesi ile birlikte istenilen belge ve bilgileri Kurulu Başkanlığına teslim etmiş olmak.

II- BAŞVURU SIRASINDA İSTENİLEN BELGELER

Giriş Sınavına girmek isteyenler Başbakanlık Teftiş Kurulu Başkanlığına:

a) Başvuru sahibi tarafından doldurulacak aday formu,

b) Yüksek öğrenim belgesinin aslı veya Başbakanlık Teftiş Kurulu Başkanlığınca onaylı örneği,

c) İki adet vesikalık fotoğraf,

d) KPSS Sınav Sonuç Belgesinin aslı veya Başbakanlık Teftiş Kurulu Başkanlığınca onaylı örneği,

ile müracaat ederler.

(Yazılı sınavı kazanacak adaylardan sözlü sınava girmeden önce istenecek belgeler Giriş Sınavı Broşüründe belirtilmiştir.)

İstekliler, başvuru formunu ve sınava giriş şartlarını içeren broşürü Ankara'da "Necatibey Caddesi No: 108 (06100) Yücetepe" adresindeki Başbakanlık Teftiş Kurulu Başkanlığından, İstanbul'da "Ticarethane Sokak No: 12 Sultanahmet" adresindeki Başbakanlık Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü Osmanlı Arşivi Daire Başkanlığından temin edebileceklerdir. Ayrıca,

Başbakanlık Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavı ilan metni, broşürü ve başvuru formu, http://www.basbakanlik.gov.tr internet adresinden de temin edilebilir.

Eksik belge ve bilgi ile yapılan başvurular işleme konulmayacaktır.

III- SINAV ŞEKLİ VE KONULARI

Giriş sınavı yazılı ve sözlü sınav aşamalarından oluşur.

Yazılı sınav konuları ile giriş sınavına ilişkin diğer usul ve esaslar "Başbakanlık Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavı Broşüründe açıklanmıştır.

IV- SINAV TARİHİ VE YERİ

Giriş Sınavının yazılı bölümü, 27 Şubat 2010 günü Saat: 09.00'da başlamak üzere 27-28 Şubat 2010 tarihlerinde Ankara'da yapılacaktır. Yazılı sınavın yapılacağı yer http://www.basbakanlik.gov.tr internet adresinden ayrıca duyurulacaktır.

V- BAŞVURU ŞEKLİ VE SÜRESİ İLE YAZILI SINAVLA İLGİLİ İŞLEMLER

Sınava katılmak isteyen adayların, giriş sınavının yazılı bölümü için istenen belgelerle birlikte en geç 12 Şubat 2010 günü Saat 18.00'e kadar Başbakanlık Teftiş Kurulu Başkanlığı Necatibey Cad. No: 108 Kat:2 (06100) Yücetepe-ANKARA adresine şahsen veya postayla başvurmaları gerekir. Postadaki gecikmeler ve bu tarihten sonra yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

Yazılı sınavına katılmaya hak kazanan adaylar ile yazılı ve sözlü sınav sonuçları http://www.basbakanlik.gov.tr internet adresinden ilan edilecektir.

Yazılı sınavda kimlik tespitinde kullanılmak üzere nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport gibi fotoğraflı bir kimlik belgesinin bulundurulması gerekmektedir.

11 Oca 2010 - 10:01 - KPSS


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.
Anket Memur Ve Personel Alımlarında Yaş Şartı Esnetilmeli mi?