İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi aşağıdaki şartları taşımaları halinde öğretim üyesi alımında bulunacaktır.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi aşağıdaki şartları taşımaları halinde öğretim üyesi alımında bulunacaktır.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektörlüğünden:


ÖĞRETİM ÜYESİ İLANI

Üniversitemizin aşağıda belirtilen kadrolarına 2547 sayılı Kanun, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ve Üniversitemiz Senatosunca belirlenerek Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından onaylanan Üniversitemiz Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru, Atama İlkeleri ve Uygulama Esasları uyarınca öğretim üyeleri alınacaktır.

No

Birim

Bölüm

Anabilim Dalı

Unvan

Drc

Adet

Nitelik

1

Çelebi MYO

Dış Ticaret Bölümü

Yrd. Doç. Dr.

4

1

Yeşil Pazarlama, Ülke İmajı, Pazarlama yönlü Halkla İlişkiler ve Etik üzerine çalışmalar yapmış olmak.

2

İktisadi ve İdari Bilimler

Uluslararası İlişkiler

Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği

Yrd. Doç. Dr.

5

1

Uluslararası ilişkiler alanında yüksek lisans ve doktora yapmış olmak, Uluslararası göç ve Diaspora konuları üzerine çalışmalar yapmış olmak.

3

Mühendislik ve Mimarlık

Makine Mühendisliği

Enerji Anabilim Dalı

Yrd. Doç. Dr.*

5

1

Makina Mühendisliği Anabilim Dalında doktora yapmış olmak.

Sıkıştırılabilir akışlı turbomakinaların, düzlem üzerinde eksenel simetrik modellemeyle tasarımı ve kızgın tel yöntemiyle yüksek frekanslı akış ölçümleri konularında çalışmaları bulunmak."

4

Mühendislik ve Mimarlık

İnşaat Mühendisliği

Geoteknik

Yrd. Doç. Dr.*

5

1

İnşaat Mühendisliği ABD da doktorası olmak. Kentsel Katı Atıkların Geoteknik Özellikleri ve Fiziksel Şev Modelleri ile Zeminlerin Duraylılığı Konularında Çalışmaları olmak".

5

Sağlık Bilimleri

Beslenme Ve Diyetetik

Beslenme ve Diyetetik

Yrd. Doç. Dr.

4

1

Beslenme ve Diyetetik alanında doktora yapmış olmak,

Şişmanlık, Demir Yetersizliği Anemisi ve Depresyonda Beslenme konularında çalışmaları bulunmak.

6

Tıp Fakültesi

Cerrahi Tıp Bilimleri

Beyin Ve Sinir Cerrahisi

Profesör

1

1

Klinik anatomi doktorası yapmış olmak, Serebrovasküler alanda yurtdışı deneyimi ve Serebrovasküler anatomik radyolojik klinik çalışmalar yapmış olmak.

7

Tıp Fakültesi

Dahili Tıp Bilimleri

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Doçent

1

1

Çocuk İmmunolojisi ve Allerji hastalıkları yan dal uzmanı" olmak.

8

Tıp Fakültesi

Dahili Tıp Bilimleri

Aile Hekimliği

Yrd. Doç. Dr.

4

1

Çocuk istismarı konusunda çalışmaları olmak, tanı ve tedavi rehberleri hazırlanmasında deneyimli olmak.

9

Tıp Fakültesi

Temel Tıp Bilimleri

Histoloji ve Embriyoloji

Yrd. Doç. Dr.

4

1

Cilt Fleplerindeki İskemi Reperfuzyon Hasarında yapılan tedavilerin Etkinliğinin araştırılması konusunda proje deneyimli olmak.

10

Tıp Fakültesi

Dahili Tıp Bilimleri

Adli Tıp Anabilim Dalı

Yrd. Doç. Dr.

5

1

İntihar girişimlerinin risk faktörleri ve sosyodemografik özelliklerinin belirlenmesi konusunda yayınlanmış uluslararası çalışması olmak.

11

Tıp Fakültesi

Dahili Tıp Bilimleri

Çocuk Sağlığı ve Hastalıklar

Yrd. Doç. Dr.

5

1

Pediatrik Kardiyoloji yan dal uzmanı olmak, Pediatrik aritmilerin kateter ablasyon yöntemiyle tedavisi konusunda deneyimli ve uluslararası çalışması olmak.

DİĞER ŞARTLAR:
657 Sayılı Kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak gerekir.
Profesör ve Doçent kadrosuna atama daimi statüde yapılacaktır.
Yabancı ülkelerden alınan diplomaların ilgili Kurumdan denkliğinin onaylanmış olması şarttır.
Tıp Fakültesine ait kadrolara başvuracak Öğretim Üyesi adaylarının "Tıp Doktoru" olması zorunludur.
Profesör kadrolarına başvuracaklar, dilekçelerinde başvurdukları Fakülteyi ve Anabilim Dalını ve İlan numarasını belirterek, ekinde özgeçmiş, noterden veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora, uzmanlık belgesi, doçentlik belgesi, nüfus cüzdan fotokopisi, 3 adet fotoğraf ve başlıca araştırma eserinin açıkça belirtildiği, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan yayın listesi ile birlikte, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan eserlerden 6 (altı) takım dosya ve 6 adet CD'yi ekleyerek Personel Daire Başkanlığına şahsen başvuru yapılacaktır
Doçent kadrosuna başvuracaklar, dilekçelerinde başvurdukları Fakülteyi ve Anabilim Dalını ve İlan numarasını belirterek, ekinde özgeçmiş, noterden veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora, doçentlik belgesi, nüfus cüzdan fotokopisi, 3 adet fotoğraf ve başlıca araştırma eserinin açıkça belirtildiği, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan yayın listesi ile birlikte, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan eserlerden 4 (dört) takım dosya ve 4 adet CD'yi ekleyerek Personel Daire Başkanlığına şahsen başvuru yapacaklardır.
Yardımcı Doçent kadrolarına Başvuracaklar dilekçelerine başvurdukları Fakülteyi ve Anabilim Dalını ve İlan numarasını ve sınava gireceği yabancı dilini belirterek ekinde özgeçmiş, noterden veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora, nüfus cüzdan fotokopisi, 3 adet fotoğraf ve yayın listesi ile birlikte bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan eserlerden 4 (dört) takım dosya ve 4 adet CD'yi ekleyerek İlgili Birimlere şahsen başvuru yapacaklardır. Yardımcı Doçent kadrolarına başvuran adayların merkezi yabancı dil sınavlarından belirli bir puan alınmış olsa bile, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 23. maddesinin (b) fıkrasının 2 numaralı bendi gereğince Üniversitemizde ayrıca yapılacak olan yabancı dil sınavında başarılı olmaları şarttır.
İlan tarihinden itibaren 15 (onbeş) gün içerisinde başvuru yapılması gerekmektedir. İletişim bilgileri ve ilgili mevzuat http://personel.ikc.edu.tr sitemizde bulunmaktadır. Üniversitemiz Senatosunca belirlenen Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından onaylanan Üniversitemiz Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru, Atama İlkeleri ve Uygulama Esasları'na Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'nın http://personel.yok.gov.tr/AtanmaKriter/ internet sitesinden de ulaşılabilmektedir.
* Bu ilana İngilizce ders verme yeterliliğine sahip olduğunu belgelendirenler başvurabilir.
Not: Herhangi bir kamu kuruluşunda çalışanların (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı hizmet belgesini müracaat belgesine ekleyerek ibraz etmeleri gerekmektedir

27 Eki 2015 - 11:02 - Akademik


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.
Anket En çok KADRO hangi bölüm mezunlarına verilmelidir ?