9 Ocak 2015 Cuma okulların tatil olduğu il ve ilçeler

Türkiye genelinde devam eden yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle birçok ilde okullar tatil edildi. İşte okulların tatil edildiği iller ve ilçeler...

 Türkiye genelinde devam eden yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle birçok ilde okullar tatil edildi. İşte okulların tatil edildiği iller ve ilçeler...

CUMA GÜNÜ TATİL OLAN İLLER

ADANA: Tufanbeyli Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada, ilçede hayatı olumsuz yönde etkileyen yoğun kar yağışı nedeniyle okulların, 8 Ocak Perşembe ve 9 Ocak Cuma günü tatil edildiği açıklandı.

AKSARAY: Aksaray'da aşırı soğuk ve buzlanma nedeniyle il genelindeki okullarda eğitime verilen ara yarın da devam edecek. Aksaray Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı tüm ilk ve orta okullar ile liselerde eğitime, 9 Ocak Cuma günü, bir günlük ara verildi. Ayrıca tüm kamu kurumlarında çalışan engelli vatandaşlar ve hamileler de bir günlük idari izinli sayılacak.

ANKARA: Valilikten yapılan açıklamada, "Öğrencilerimiz için oluşabilecek riskleri bertaraf etmek amacıyla 09 Ocak 2015 Cuma günü Milli Eğitime bağlı temel eğitim ve orta öğretim okulları ile kurumlarında Ankara ili ve ilçelerinde eğitim ve öğretime 1 (bir) gün süre ile ara verilmiştir" denildi.

BARTIN: Kar yağışı nedeniyle eğitime bugün ara verilen Bartın'da okullar yarın da tatil edildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğün'den yapılan açıklamada, "İlimiz genelinde devam eden yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle merkez ve tüm ilçelerde tüm okullar cuma günü tatil edilmiştir" denildi.

BİNGÖL: Bingöl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, ''Aşırı soğuk ve don nedeniyle eğitime yarın (9 Ocak 2015) ilimiz merkez ve merkeze bağlı tüm okullarımızda eğitime 1 gün ara verilmiştir.'' denildi.

BİTLİS: Bitlis merkez ve Tatvan ilçesinde dün ve bu gün tatil edilen okul tatiline ek olarak okullar Perşembe ve Cuma günü içinde 2 gün tatil edildi.

BOLU: İki günden bu yana ilk ve orta dereceli okulların tatil edildiği Bolu'daki tatil yarını da kapsayacak biçimde uzatıldı.

DENİZLİ: Olumsuz hava şartları sebebiyle iki ilçede okullar cuma günü de tatil etti. Yapılan yazılı açıklamaya göre Merkezefendi ve Pamukkale ilçelerinde, ilk ve orta dereceli okulların yarın da tatil edildiği, eğitim söğretime 12 Ocak 2015 Pazartesi günü başlanacağı bildirildi.

DÜZCE: Düzce Valiliği yoğun kar yağışı nedeniyle iki gündür okulları tatil ederken, kar yağışının devam etmesi üzerine yarın (cuma) da il genelinde tüm okulları tatil etti.

DİYARBAKIR: Diyarbakır Valili'ğinden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle ilkokul, orta ve liselerde bir gün süreyle eğitim ve öğretime ara verildiğini duyurdu.

ERZİNCAN: Erzincan kent merkezi ve tüm ilçeleriyle köylerinde okulların 9 Ocak Cuma günü de tatil edildiği açıklandı. Valilikten yapılan açıklamaya göre, Erzincan ve ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitim- öğretime 12 Ocak pazartesi günü yeniden başlanacak.

ESKİŞEHİR: Eskişehir Valiliği tarafından yapılan açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde önlem amaçlı olarak eğitime 8 Ocak Perşembe ve 9 Ocak Cuma günü ara verildiği belirtildi.

GİRESUN: Etkili kar yağışının devam ettiği Giresun'da ilk ve orta dereceli okullar yarın da tatil edildi.

ISPARTA: Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Olumsuz hava şartlarından dolayı, ilimiz merkezi ve ilçelerdeki MEB'e bağlı tüm eğitim kurumlarında 8- 9 Ocak 2015, Perşembe ve Cuma günleri eğitim öğretime ara verilmiştir" denildi.

KARABÜK: Karabük'te, kar yağışı nedeniyle 2 gündür tatil olan okullarda yarın da eğitime ara verildi.

KARAMAN: Karaman'da Valilik, okulların yarın da tatil olduğunu açıkladı. Açıklamada şöyle denildi: "Olumsuz hava şartlarının yaşandığı ilimizde, 09 Ocak 2015 Cuma günü Karaman merkez ve ilçelerindeki tüm okullardaki eğitime bir gün süreyle daha ara verilmiştir. Tatil olan yerlerde hamileler ve engelliler bir gün idari izinli sayılacaktır.''

KASTAMONU: Kastamonu merkezde taşımalı sistemle eğitim gören öğrenciler ile merkeze bağlı köylerdeki okullarda eğitim gören öğrenciler pazartesi günü ders başı yapacak.

KAYSERİ: Çarşamba ve perşembe gününden sonra cuma günü de okulların tatil olmasıyla eğitime 11 Ocak Pazartesi günü başlanacak. Böylece hafta sonu tatili ile birlikte Kayseri'deki öğrenciler 5 gün tatil yapmış olacak. Taşımalı eğitime de Develi İlçesi'nde yarın, Özvatan ilçesinde de yarın ve cuma günü ara verildi.

KIRIKKALE: İl genelinde özel ve kamuya ait tüm kurum ve kuruluşlarda memur, işçi ve diğer pozisyonlarda çalışan engelli ve hamile vatandaşlar ile Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Özel Rehabilitasyon Merkezleri çalışanları, sağlık problemleri yaşamamaları amacı ile 8- 9.Ocak 2015 tarihlerinde izinli sayılacak. Ayrıca kış şartlarının etkili olması nedeniyle merkeze bağlı belde ve köylerde bulunan okullar ile merkeze bağlı köylerdeki taşımalı eğitim veren okullarda 8- 9 Ocak 2015 tarihlerinde eğitime ara verildiği açıklandı.

KONYA:Açıklamada, "Yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle 9 Ocak 2015 Cuma günü tüm ilçelerimizde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 1 gün daha ara verilmiştir" denildi.  Kamuda çalışan engelli ve hamilelerin de yarında idari izinli sayılacağı belirtildi.   

NEVŞEHİR: Kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle anaokulları, ilk ve orta öğretime yarın da ara verilecek. Valilikten yapılan açıklamada bugün, ana okulu, ilk ve orta dereceli okulların yarın da tatil olacağı kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personel de yarın izinli sayılacak.

NİĞDE: Niğde Milli Eğitim Müdürlüğü, merkez, bağlı kasabalar ve tüm ilçelerde ilk ve orta dereceli okulların 8-9 Ocak iki gün süreyle tatil edildiğini duyurdu.

RİZE: Etkili kar yağışının devam ettiği Rize'de ilk ve orta dereceli okullar yarın da tatil edildi.

SAKARYA: Sakarya'da buzlanma ve olumsuz hava koşullarından dolayı ilk ve orta dereceli okullar yarın da tatil edildi. Kentte eğitime geçen salı gününden bu yanan ara verilmişti.

SAMSUN: Samsun'un Bafra ilçesinde, şehiriçi ve mahallelerde 2 gündür kapalı bulunan okullar, alınan karar gereği yarın da (cuma) 1 gün süreyle tatil edildi.

SİVAS: Sivas Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Olumsuz hava şartları ve aşırı buzlanma nedeniyle; Akıncılar, Gürün, Hafik, Suşehri, Ulaş, Yıldızeli, Kangal, Koyulhisar, Gölova ilçe merkezleri ve köylerinde ilk ve orta dereceli okulların tatil edildiği açıklanırken; Altınyayla ile Zara ilçelerinde taşımalı eğitim ile Gemerek ilçesinde köy okulları ve taşımalı eğitimin yarın da tatil olduğu duyuruldu. Gemerek ilçesinde merkezde eğitimin devam edeceği sadece köy okulları ve taşımalı eğitim yapan okulların tatil edildiği ifade edilirken; Divriği ilçesinde merkez ve köylerde liseler hariç ilkokul ve ortaokullarda eğitime 1 (bir) gün süreyle ara verildiği kaydedildi.

ŞIRNAK: Yoğun kar yağışı nedeniyle, Şırnak merkez ve merkez ilçeye bağlı belde ve köylerde, 08.01.2015 tarihinden itibaren ilk ve orta dereceli eğitim kurumlarında eğitime 2 gün süreyle (Perşembe ve Cuma) ara verilmiştir. Yoğun kar yağışı nedeniyle, Şırnak merkez ve merkez ilçeye bağlı belde ve köylerde, kamu kurum ve kuruluşlarında görevli hamile ve engelli personelin 08.01.2015 tarihinden itibaren 2 gün süreyle ( Perşembe ve Cuma) idari izinli sayılmaları uygun görülmüştür."

TRABZON: Trabzon'da etkili kar yağışı nedeniyle il genelindeki tüm okullar yarın da tatil edildi. Dün gece başlayan kar yağışı nedeniyle tüm okullarda eğitime bir gün (bugün) ara verilmişti. Valilikten yapılan açıklamada, okulların yarın da (cuma) tatil edildiği, kamu kurumlarında çalışan hamile, engelli ve kronik hastalığı olan personelin de idari izinli sayılacağı belirtildi.

UŞAK: Kent genelinde ilk ve orta dereceli okullar ile liseler, 8 Ocak Perşembe ve 9 Ocak Cuma günü soğuk hava ile yollardaki buzlanma nedeniyle tatil edildi.

ZONGULDAK: Zonguldak'ta kar nedeniyle 2 gündür tatil olan okullar yarın da tatil edildi. Kar ve don olayları nedeniyle Zonguldak merkez ile Kozlu, Ereğli, Kilimli, Çaycuma ve Devrek ilçelerinde yarın okullar 1 gün tatil edildi.

ARTVİN:Artvin'in Borçka ve Murgul ilçelerinde soğuk hava şartları nedeniyle okullar, yarın (cuma) tatil edildi. Artvin Valiliği'nden yapılan açıklamada, "İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile 09 Ocak Cuma günü, okullar merkezde tatil edilmiştir. İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile de Borçka ve Murgul ilçelerimiz bir günlüğüne tatil edilirken engelli vatandaşlarımız ve hamile kamu görevlileri için de kar tatili geçerlidir." denildi.

YOZGAT: Yozgat merkez ilçe ve köylerinde soğuk hava ve buzlanma sebebiyle okullar cuma günü de tatil edildi.

09 Oca 2015 - 00:00 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.
Anket 2020 KPSS Önlisans Sonuçları Erken Açıklansın mı ?