Adalet Bakanlığı Personeli Mazeret Atama Başvuruları Başlıyor

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü resmi internet sitesinden mazeret atama planlaması ile ilgili önemli bir duyuru yayımlandı.

Adalet Bakanlığı Personeli Mazeret Atama Başvurularıyla İlgili Duyuru

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü resmi internet sitesinden Bakanlık Atamalı personelin mazeret atama planlaması ile ilgili duyuru yapıldı. 20 aralık 2016 tarihli resmi duyuruda başvuruların 21 ile 28 aralık 2016 tarihleri arasında yapılacağı , 30 Aralık 2016 tarihinde genel müdürlüğe ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı vasıtasıyla gönderilmesi gerektiği bildirildi. 

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Resmi sitesinden yapılan duyuruda , atama için başvuruda bulunacak personelin 1 Şubat 2017 tarihi itibariyle memurlukta 1 senesini doldurmuş olması gerektiği, görev yapılan yere daha önce mazeretinden dolayı geldiği takdirde yeni talepte bulunamaycacağı gibi esaslarda bildirilmiştir. Konu ile ilgili yapılan duyurunun tamamı şu şekilde ; 

Ceza infaz kurumları ve denetimli serbestlik müdürlüklerinde görev yapan bakanlık atamalı personelin Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliği gereğince kurumlar arası aile birliği mazereti nedeniyle naklen atanma taleplerinin değerlendirilmesi düşünülmektedir.

Ceza infaz kurumları ile denetimli serbestlik müdürlüklerinde görev yapan personel, eşinin çalıştığı yere veya yakınına naklen atanma talebinde bulunabilecektir.

Bakanlık Atamalı Personelin Aile Birliğinin Sağlanması Amacıyla Naklen Atanma Esasları:

1. Aday memur olup olmadığına bakılmaksızın 01.02.2017 tarihi itibariyle memuriyette bir yılını doldurmuş olmak gerekmektedir.

2. Görev yapılan yere atanmadan önce var olan bir mazerete dayalı olarak naklen atanma talebinde bulunulamayacaktır.

3. Aile birliği mazeretine dayanarak naklen atanma talep eden memurun;

a) Kamu personeli olan eşinin, kurum içi yer değiştirme suretiyle atanma imkanının olmaması veya mevzuatı uyarınca zorunlu yer değiştirmeye tabi tutulan bir görevde bulunması durumunda eşinin bulunduğu yere,

b) Eşlerin her ikisinin de Bakanlık merkez veya taşra teşkilatı ile bağlı kuruluşlarında çalışıyor olması halinde, daha fazla hizmet ihtiyacının bulunduğu yere,

c) Eşinin, farklı kurumda çalışıyor olması ve görev yaptığı kurumun öncelikli hizmet ihtiyacının, gerekli koordinasyon sağlanmak suretiyle Bakanlıkça tespiti halinde eşinin görev yaptığı kurumun hizmet ihtiyacının bulunduğu yere,

d) Kamu personeli olmayan eşinin, talep edilen yerde başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde 360 gün sosyal güvenlik primi ödemek suretiyle kendi adına veya bir hizmet akdi ile işverene bağlı olarak çalışmış ve halen çalışıyor olması halinde bu durumda olan eşin bulunduğu yere,

e) Milletvekili, belediye başkanı, muhtar veya noter olan eşlerinin bulunduğu yere,
atanması suretiyle yapılabilir.

Aile birliği mazeretine dayanarak naklen atanma isteğinde bulunan memur, eşinin kamu kurum ve kuruluşlarında kamu personeli olarak çalıştığına veya atanmayı talep ettiği yerde eşinin başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde 360 gün sosyal güvenlik primi ödemek suretiyle kendi adına veya bir hizmet akdi ile işverene bağlı olarak halen çalıştığına ya da birinci fıkranın (e) bendinde sayılan görevlerde bulunduğuna ilişkin belgeyi ibraz etmekle yükümlüdür. Ayrıca naklen atanma başvurusuna, evlilik durumunu kanıtlayan belgenin de eklenmesi gerekir.

Aile birliği mazereti nedeniyle atananlar, göreve başladıkları tarihten itibaren sağlık, can güvenliği ve hizmet gereği veya deprem, yangın, sel gibi doğal afet durumları hariç olmak üzere bir yıl geçmedikçe, aile birliği mazereti nedeniyle yeniden atanamazlar.

4. Görevde yükselme veya unvan değişikliği suretiyle başka kadrolara atananlar, Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğinde sayılan mazeretleri dışında iki yıl süreyle başka yere naklen atanamazlar. Bu kişiler atanma tarihinden önceki mazeretlerine dayanarak naklen atanma talebinde bulunamazlar.

Başvuru tarihinden sonra yapılan başvurular ve eksik belge ile başvuru yapanların başvuruları değerlendirmede dikkate alınmayacaktır.

Aile Birliği Nedeniyle Naklen Atamalarda İstenecek Belgeler;
1- Dilekçe,
2- Eşine ait görev belgesi ile eşinin çalıştığı meslek veya kurum itibariyle kendisinin bulunduğu yere veya yakınındaki bir bölgeye atanmasına imkân bulunmadığına dair belge; kamu personeli olmayan eş için ise, talep edilen yerde eşinin başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde 360 gün sosyal güvenlik primi ödemek suretiyle kendi adına veya bir hizmet akdi ile işverene bağlı olarak halen çalıştığına ve iş yerinin halen faaliyette olduğuna dair belge ya da milletvekili, belediye başkanı veya muhtar veya noter görevinde bulunduğuna ilişkin güncel belge,

3- Aile nüfus kayıt örneği.

Başvuru ve Değerlendirme Takvimi

Başvuruların, 21-28 Aralık 2016 tarihleri arasında alınması ve Cumhuriyet Başsavcılığı kanalıyla 30 Aralık 2016 tarihinde Genel Müdürlük'te olacak şekilde gönderilmesi gerekmektedir.

Bilgi edinilmesini, keyfiyetin yargı çevrenizde bulunan ceza infaz kurumları müdürlükleri ve denetimli serbestlik müdürlüklerindeki tüm Bakanlık atamalı personele duyurulmasını rica ederim.


Enis Yavuz Yıldırım
Hâkim
Bakan a.
Genel Müdür


Adalet Bakanlığı CTE personel alımı, personel haberleri ve daha fazlasını yakından takip etmek için KPSSCafe.com.tr'nin mobil uygulamasını ücretsiz indirebilirsiniz.

Kpsscafe.com.tr | Ankara

20 Ara 2016 - 15:39 - Adaletgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket 2022 KPSS Lisans Sınavı İptal Edilmeli mi?