Sağlık Bakanlığı 63. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kura Sonuçları Açıklandı!

Türkiye veya yurt dışından tabip,uzman tabip ve yan dal uzmanlık eğitimini tamamlayanlar arasından başvurusu kabul edilenlerin mazeret kurası atamaları noter huzurunda açıklandı.

Türkiye veya yurt dışından tabip,uzman tabip ve yan dal uzmanlık eğitimini tamamlayanlar arasından başvurusu kabul edilenlerin mazeret kurası atamaları noter huzurunda açıklandı.

Sağlık Hizmetleri Kanununa göre Türkiye veya yurt dışından tabip, uzman tabip ve yan dal uzmanlık eğitimini tamamlayanlar için 29 Eylül-1 Ekim 2015 tarihleri arasında başvurularını yapanlardan başvuruları kabul edilenler için 63. Dhy, eş, sağlık ve 43 madde mazeret kurası atamaları noter huzurunda çekildi.

20 Ekim 2015 tarihinde başvuruları kabul edilen doktorlardan münhal yerlere Sağlık Bakanlığı P.B.S. üzerinden tercih yapanların 63. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü atamaları 2 Kasım 2015 tarihinde noter huzurunda çekilerek yayınlandı.

63. DHY KURA SONUCU İÇİN TIKLAYINIZ

Eş ve Sağlık Mazereti Kurası Yerleşenler Listesi için tıklayınız.

43.Madde Kapsamı Mazeret Kurası Yerleşenler Listesi için tıklayınız.

GÖREVE BAŞLAYACAK OLANLARDAN İSTENİLEN EVRAKLAR

6 Adet Vesikalık Fotoğraf

Mal Bildirim Formu

Askerlik Durum Belgesi

Adli Sicil Durum Belgesi

Sağlık Raporu (657 sayılı Kanunun 48’inci maddesi hükmü gereği Doktorluk yapabileceğine dair Tek Hekimden alınan Sağlık Raporu)

Mazeret Durumu (Eş ve Sağlık) Atama Kurasına Başvuruda Gönderilecek Belgeler:

a-Eş Durumu Mazereti Nedeniyle Atanma Talebinde Bulunanlar

1- Eşinin çalışmakta olduğu kurumdan alınacak (istihdam şekli, unvan, hizmet süresi, statüsü, kazanılmış hak aylığı derece ve kademesi ile eğitim durumunu gösterir) resmi başlıklı, tarih ve sayılı görev yeri belgesi ve hizmet cetveli,

2- Evli olunduğuna dair belge MERNİS üzerinden Komisyon tarafından alınacaktır, ancak yakın bir tarihte evliliği gerçekleşmiş ve henüz MERNİS’ te evli olduğuna dair kaydı bulunmayanlar noter onaylı evlenme cüzdanı örneği,

3- Eşi, Başasistan veya asistan olanların eşlerinin eğitime başlama ve bitiş tarihi ile kalan eğitim sürelerini gösterir fakülte sekreteri veya ilgili başhekimlik imzalı belge göndereceklerdir. (Asistanlık süresi uzatılanların uzatılma gerekçeleri gönderilen belgede belirtilmelidir.)

b-Sağlık Durumu Mazereti Nedeniyle Atanma Talebinde Bulunanlar;

1-Bakanlık eğitim ve araştırma hastaneleri veya üniversite hastanelerinden son 6 ay içinde alınmış sağlık kurulu raporu,

2-Gönderilen sağlık raporu başvuru sahibine ait ise Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ve Yerleşim Yeri Belgesi Komisyon tarafından MERNİS üzerinden alınacaktır. Sağlık raporu başvuru sahibinin kanunen bakmakla yükümlü olduğu kişilere ait ise bu kişilere ait T.C Kimlik Numaraları ve yerleşim yeri bilgilerini içeren başvuru sahibi tarafından imzalı beyan dilekçesi göndereceklerdir.

03 Kas 2015 - 17:00 - Sağlıkgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket 2022 KPSS Lisans Sınavı İptal Edilmeli mi?