(ESKİ) işçi alımı yapacak! İşte detaylar..

Eskişehir Su ve Kanalizasyon İdaresi (ESKİ) İŞKUR aracılığı ile kendi bünyesinde istihdam etmek üzere işçi alımı yapacağını duyurdu. İşçi alımı başvuruları İŞKUR’un resmi internet sayfası üzerinden yapılacak olup, başvuruda bulunmak isteyen adayların en geç 27 Ocak 2020 tarihine kadar başvuru kayıtlarını yaptırmaları gerekmektedir.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden olan Eskişehir Su ve Kanalizasyon İdaresi (ESKİ) Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye İş Kurumu (İŞKUR)’un resmi internet sayfası üzerinden işçi alımı yapacağını duyurdu. İŞKUR’un kamu iş ilanları kategorisinde yayınlanan ilana göre ESKİ, kendi bünyesinde geçici olarak istihdam etmek üzere en az lise mezunu 7 işçi alımı yapacak.

İş başvuruları Eskişehir Çalışma Ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’ne şahsen veya aşağıda belirtilen link üzerinden online olarak yapılacaktır. Başvurular bugün başlamış olup 27 Ocak 2020’de sona erecektir.

GENEL HUSUSLAR

Eskişehir Su Ve Kanalizasyon İdaresi (E.S.K.İ.)

Genel Müdürlüğümüz birimlerinde istihdam edilmek üzere eski hükümlü geçici işçi alımı (6 aydan az - 5 ay 29 gün) yapılacaktır.

Genel Müdürlüğümüz birimlerinde su ve kanalizasyon hizmetlerinde 4857 sayılı İş Kanunu ve ilgili yönetmelik hükümleri kapsamında çalıştırılmak üzere İŞ-KUR üzerinden Eski Hükümlü 7 (yedi) Geçici İşçi (Beden İşçisi) alınacaktır.

Eski Hükümlü Geçici İşçi alımına ilişkin ilan, İŞ-KUR internet sitesi üzerinden yayımlanacaktır. Şartları taşıyan adaylar, başvurularını İş Kurumu İl Müdürlüğüne/ hizmet merkezine şahsen veya www.iskur.gov.tr adresinden yapmaları gerekmektedir.

ÖZEL ŞARTLAR

2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak,

18 yaşını tamamlamış olmak,

Eski hükümlüler için; ilan edilen kadroya başvuran adaylar, affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, cinsel saldırı veya çocuğun cinsel istismarı suçlarından mahkûm olmamak şartıyla; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezası alan ya da ceza süresine bakılmaksızın zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından hüküm giyenlerden cezasını tamamlayanlar, cezası ertelenenler, koşullu salıverilenler, denetimli serbestlikten yararlananlardan eski hükümlü belgesi ile durumlarını belgelendirmeleri gerekmektedir.

Terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan adaylar; 21/6/1927 tarihli ve 1111 sayılı Askerlik Kanunu veya 16/6/1927 tarihli ve 1076 sayılı Yedek Subaylar ve Yedek Askeri Memurlar Kanunu kapsamına giren ve askerlik hizmetini yaparken 12/4/1991 tarihli ve 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununun 21 inci maddesinde sayılan terör olaylarının sebep ve tesiri sonucu malul sayılmayacak şekilde yaralananlardan sağlık raporu ve terörle mücadelede yaralandığını gösteren komutanlık yazısı ile durumlarını belgelendirmeleri gerekmektedir.

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak,

Adaylar bütün duyuruları ve sonuçları (kura sonuçlarını, mülakat sınavının yerini, tarihini, saatini ve mülakat sınav sonuçları ile gerekli görülebilecek diğer duyuruları) Eskişehir Su ve Kanalizasyon İdaresi (ESKİ) Genel Müdürlüğünün internet sayfası olan www.eskisehir-eski.gov.tr adresinden takip edeceklerdir. Bu duyuru tebliğ mahiyetinde kabul edilecek olup, ilgililerin adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanDetay.aspx?uiID=00005363300&isyeriTuru=Kamu&returnUrl=AcikIsIlanDetay.aspx?uiID=00005363300&isyeriTuru=Kamu

22 Oca 2020 - 12:08 - İş-Kur


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.
Anket Memur Ve Personel Alımlarında Yaş Şartı Esnetilmeli mi?