Bankalar yeminli murakıp yardımcısı ve Bankacılık uzman yardımcısı alım ilanı

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumundan: BANKALAR YEMİNLİ MURAKIP YARDIMCILIĞI VE BANKACILIK UZMAN YARDIMCILIĞI GİRİŞ SINAVI Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumuna, - Bankalar yeminli murakıp yardımcısı, - Bankacılık uzman yardımcısı (bankacılık alanı), olarak.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumundan:

BANKALAR YEMİNLİ MURAKIP YARDIMCILIĞI VE BANKACILIK

UZMAN YARDIMCILIĞI GİRİŞ SINAVI

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumuna,

- Bankalar yeminli murakıp yardımcısı,

- Bankacılık uzman yardımcısı (bankacılık alanı),

olarak...
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumundan:

BANKALAR YEMİNLİ MURAKIP YARDIMCILIĞI VE BANKACILIK

UZMAN YARDIMCILIĞI GİRİŞ SINAVI

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumuna,

- Bankalar yeminli murakıp yardımcısı,

- Bankacılık uzman yardımcısı (bankacılık alanı),

olarak sınavla meslek personeli alınacaktır.

Giriş sınavı, yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalı olup, yazılı sınav 26 Eylül 2009 günü saat 09:00'da başlamak üzere 26 - 27 Eylül 2009 tarihlerinde 09.00-17.00 saatleri arasında Ankara'da (Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Merkez Bina A Blok Cemal Gürsel Caddesi No:58 Cebeci) yapılacaktır.

A) Sınava başvuruda bulunacak adayların,

1) Bankalar yeminli murakıp yardımcısı veya bankacılık uzman yardımcısı (bankacılık alanı) için; en az dört yıllık fakülte ve yüksekokulların hukuk, iktisat, maliye, bankacılık ve finans, bankacılık, işletme, işletme mühendisliği, kamu yönetimi, siyaset bilimi ve kamu yönetimi, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler, istatistik, ekonometri, uluslararası ilişkiler, çalışma ekonomisi ile çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri bölümleri ile bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olması,

2) Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 28-29 Haziran 2008 veya 27-28 Haziran 2009 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarının yabancı dil test sınavından en az 30 doğru cevap sayısına sahip olması,

3) Söz konusu sınavların “KPSSP40, KPSSP53, KPSSP56 veya KPSSP71” bölümlerinin herhangi birinden en az 80 puan almış olması ve bankalar yeminli murakıp yardımcısı için başvuruda bulunanlardan en yüksek puanlı 300 kişi, bankacılık uzman yardımcısı (bankacılık alanı) için ise başvuruda bulunanlardan en yüksek puanlı 100 kişi içerisinde bulunması (Son sıradaki adaylarla aynı puana sahip olan adaylar da sınava kabul edilir),

4) 2 ve 3 üncü maddelerde belirtilen KPSS puanı ile yabancı dil test sınavı sonucunun aynı sınav sonuç belgesinde bulunması,

gerekmektedir.

B) Sınava başvuruda bulunacak adaylar, bankalar yeminli murakıp yardımcısı veya bankacılık uzman yardımcısı (bankacılık alanı) kadro unvanlarından sadece birisi için başvuruda bulunabilecek olup, aksi takdirde sınav başvurusu geçersiz sayılacaktır.

C) Sınava başvuru sırasında adaylardan istenilecek belgeler;

1) Başvuru formu,

2) Nüfus cüzdanı veya Kurumumuz tarafından onaylanacak sureti,

3) Son üç ay içinde çekilmiş iki adet renkli vesikalık fotoğraf,

4) KPSS sınav sonuç belgesinin aslı veya Kurumumuz tarafından onaylanacak sureti.

Ç) Sınav konuları, bankalar yeminli murakıp yardımcısı ve bankacılık uzman yardımcısı (bankacılık alanı) için;

1) İktisat: Mikro İktisat, Makro İktisat, Türkiye Ekonomisi, Uluslararası İktisat, Para-Banka, İstatistik-Ekonometri,

2) Maliye: Kamu Maliyesi, Maliye Politikası, Vergi Hukuku,

3) Hukuk: Anayasa Hukuku, Borçlar Hukuku (Genel Esaslar), Medeni Hukuk (Genel Esaslar), Ticaret Hukuku (Ticari İşletme, Şirketler Hukuku ve Kıymetli Evrak Hukuku), Ceza Hukuku (Genel Esaslar),

4) Muhasebe: Genel Muhasebe, Muhasebe Standartları ve Mali Tablolar Analizi, Envanter-Bilanço.

D) Yazılı sınav aşamasında, her sınav konusu veya grubu 100 üzerinden değerlendirilir ve başarılı sayılabilmek için her sınav konusundan veya grubundan en az 60 puan alınması ve sınav ortalamasının en az 65 puan olması gerekir. Yazılı sınav aşamasında başarılı olamayan adaylar, sözlü sınav aşamasına katılamazlar. Sözlü sınav aşaması da 100 puan üzerinden değerlendirilir ve başarılı sayılabilmek için en az 65 puan alınması gerekir.

E) Sınava başvuruda bulunacak adaylarda aranılan diğer şartlar, sınava başvuru şekli, sınav giriş belgeleri ile sınava ilişkin diğer bilgileri içeren “Sınav Broşürü” Kurum web sayfasından (http://www.bddk.org.tr) veya Atatürk Bulvarı No:191 06680 Kavaklıdere/ANKARA adresinden temin edilebilecektir.

F) Sınava başvuruda bulunacak adayların, Kurum web sayfasından (http://www.bddk.org.tr) ulaşabilecekleri "Başvuru Formu"nu on-line erişim suretiyle doldurmaları ve doldurdukları formun çıktısını alarak ilgili bölüme fotoğraf yapıştırıp imzalamaları gerekmektedir. Adaylar, bu form ve diğer başvuru belgeleriyle birlikte, son başvuru tarihi olan 31 Ağustos 2009 tarihi saat 18:00’e kadar “Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Atatürk Bulvarı No: 191 06680 Kavaklıdere/ANKARA” adresine şahsen, elden veya posta yoluyla (en geç son başvuru tarihinde Kurumda olacak şekilde) başvurabilecektir. Postayla yapılacak başvuruların taahhütlü, iadeli taahhütlü, acele posta servisi gibi yollarla yapılması zorunludur. Postadaki gecikmeler ve son başvuru tarihinden sonra Kurum kayıtlarına geçen başvurular ile eksik belge ve bilgiyle yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

http://www.kpsscafe.com.tr

21 Tem 2009 - 00:00 - KPSS


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.
Anket Memur Ve Personel Alımlarında Yaş Şartı Esnetilmeli mi?