Diyanet KPSS 50 Puanla 9 Bin 500 Memur Alıyor! İşte Başvuru Şartları!

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanda değişik kadrolarda görevlendirilmek üzere 4/B Sözleşmeli Personel statüsünde 9 bin 500 memur alımı yapılacağı açıklandı. İşte Diyanet işleri Başkanlığı kadro dağılımı ve başvuru şartları...

Diyanet KPSS 50 Puanla 9 Bin 500 Memur Alıyor! İşte Başvuru Şartları!
Diyanet KPSS 50 Puanla 9 Bin 500 Memur Alıyor! İşte Başvuru Şartları!
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanda değişik kadrolarda görevlendirilmek üzere 4/B Sözleşmeli Personel statüsünde 9 bin 500 memur alımı yapılacağı açıklandı. İşte Diyanet işleri Başkanlığı kadro dağılımı ve başvuru şartları...

Yayımlanan ilanda "Başkanlığımız taşra teşkilatındaki sözleşmeli pozisyonlara; 2018 yılı KPSS puan sırası esas alınarak her bir grup için tabloda belirtilen boş kadro sayısının 3 (üç) katı sözlü sınava çağrılacak adaylar arasından sınav sonucu başarı sırasına göre 4-B sözleşmeli Kur’an kursu öğreticisi, imam-hatip ve müezzin kayyım alınacaktır." ifadelerine yer verildi.

Alım yapıalcak kadrolar ve mezuniyet şartları şöyle;

BAŞVURU ŞARTLARI

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesindeki şartları taşımak,

Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde yer alan ortak nitelik şartını taşımak,

Unvan gruplarına göre; İlahiyat Fakültesi, İlahiyat Meslek Yüksek Okulu, İlahiyat Önlisans veya İmam-Hatip Lisesi mezunu olmak, (Müezzin-kayyım unvanına başvuracak lise mezunları için hafızlık belgesine sahip olmak)

2018 yılı KPSS (B) grubundan lisans mezunları için KPSSP124; önlisans mezunları için KPSSP123; ortaöğretim mezunları için KPSSP122 puan türünden en az 50 (elli) puan almış olmak,

Başvuru yapacağı unvanda görev yapmaya mani bir engeli bulunmamak.

Kur’an kursu öğreticiliği için bayan olmak,

Hafız olmak (+Hafız kontenjan gruplarına başvuran adaylar için),

Halen diyanet teşkilatında kadrolu veya sözleşmeli olarak çalışıyor olmamak,

Her aday sadece bir unvan grubu için sınava müracaat edebilecektir.

Sözleşmeli bir pozisyonda görev yapmakta iken, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1 inci maddesinde istisna edilenler hariç olmak üzere, sözleşmenin feshi sebebiyle görevinden ayrılanlardan sözleşmelerinin fesih tarihinden itibaren 1 yıl geçmeyenlerin müracaatları kabul edilmeyecektir. Bu hususun sonradan anlaşılması halinde yerleştirmeleri yapılmış olsa dahi sözleşmeleri iptal edilecektir.

BAŞVURU ŞEKLİ, YERİ VE ZAMANI

Başvuru şartlarını taşıyan adaylar, 07/02/2019–15/02/2019 tarihlerinde (https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav/KurumDisi/) adresi üzerinden sınav başvuru programı aracılığı ile 4-B Sözleşmeli (KKÖ, İ-H, M-K) Alımı (SÖZPER-2019-I) sınav başvuru formunu dolduracaklardır.

Başvuru formunu dolduran adaylar, sınav başvurularını onaylatmak üzere istenen belgelerle birlikte herhangi bir il veya ilçe müftülüğüne 07/02/2019–15/02/2019 tarihlerinde saat 08:30-16:30 arası şahsen müracaat edeceklerdir.

Adaylardan istenen belgeleri getirmeleri halinde, yurtdışından veya askerlik görevini yerine getirmekte olanlardan sınava başvuracak adaylar adına üçüncü şahıslar başvuru işlemini yapabileceklerdir.

İl veya ilçe müftülüklerindeki DİBBYS sorumluları, adayın sınav başvuru formuna girdiği bilgiler ile ibraz ettiği belgelerdeki bilgilerin doğruluğunu tespit ettikten sonra onaylama işlemini gerçekleştireceklerdir. Belgeleri eksik olan adayların başvuru onaylama işlemi yapılmayacaktır.

Başkanlığımız (https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav/KurumDisi/) adresi üzerinden sınav başvuru formunu doldurmayan ya da il veya ilçe müftülüklerinde başvuru onay işlemini yaptırmayan adayların başvuru talepleri dikkate alınmayacaktır.

Başvuru işlemlerinin hatasız, eksiksiz ve duyuruda belirtilen hususlara uygun olarak yapılmasından adayın kendisi sorumlu olacaktır. 6. Müracaatların sona ermesinden sonra adayın başvuru bilgilerinde hangi nedenle olursa olsun kesinlikle değişiklik yapılmayacaktır.

Bu duyuruda belirlenen esaslara uygun olmayan başvurular kabul edilmeyecektir.

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI 4B SÖZLEŞMELİ SINAV DUYURUSU

KPSSCAFE.COM.TR | ANKARA

01 Şub 2019 - 19:01 - Diyanetgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.

08

yok - Imamhatipte okursan 50 puanla alirlar,4 yil kamu yonetimi okursun 90 puanla bile almazlar..bileydim ya saglik yada iammhatip okurdum

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 01 Şubat 19:01
06

Akl-ı namus - Bu kadar akil tutulması olamazdı .ilahiyat önlisans tan alım var ama diğre lisans + ilahiyat önlisans yok bu haksızlıktır adam kayırmadır .Ve iki yıl önce alım olmuş diğer lisan +ilahiyat önlisans şeklinde.bunu kuran kursu için diyorum.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 01 Şubat 19:01
05

hafız babası - bu ne biçim bir alım tablosu okut çoçugunu hafız olsun sonsuz şükür ama atamaya bak 4 yıllık ilahiyattan 2000 kişi alıyorlar ama imamhatip +hafızdan 300 kişi hafız degilde ilahiyat okutalım çoçuklarımızı ilahiyat mezunlarını okullarda açık olan yerlere alsalarya madem hafızları böyle az alacaklar hafız kurs larını kapatsınlar dinini öğretsinler yeter

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 01 Şubat 19:01
04

Abdullah Uysal - Diyanete,bu kadar memur kadrosu verilmesi doğru değil bence. Öğretmenlere, doktorlara, adliye mensuplarına,mühendislere, askeriye, emniyete, hemşire, ebe ve teknisyenlere kadro verilmeli; insanların eğitim ve refah düzeyi yükseltilmesidir. Diyanete tahsis edilen 9500 kadro, bu ülkeye ve ekonomiye ne kazandıracak ? Yazık değil mi ? Ben, üzülüyorum vAllahi. Saygı ile...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 01 Şubat 19:01


Anket Kamuya Memur Ve Personel Alımlarında Mülakat Kaldırılmalı mı?
Tüm anketler