Her Eğitimcinin Mutlaka Görmesi Gereken 10 Fuar

İşte Uluslararası olarak düzenlenmekte olan ve her eğitimcinin mutlaka görmesi gereken 10 fuar..

İşte Uluslararası olarak düzenlenmekte olan ve her eğitimcinin  mutlaka görmesi gereken 10 fuar..

 İşte eğitimcilere yeni perspektifler sunacak 10 eğitim fuarı:

1. BETT (Londra-İngiltere)

Dünyanın en önemli ve geniş kapsamlı eğitim teknolojileri fuarı olarak nitelenen BETT, Londra’da 1983’ten bu yana düzenleniyor. Önümüzdeki yıl 20-23 Ocak tarihleri arasında kapısını açacak olan fuara tüm dünyadan 30 binden fazla kurum ve kuruluş katılıyor ve eğitim teknolojilerindeki son yenilikleri ziyaretçilerin ilgisine sunuyor.

Eğitim teknolojileri alanında gerçek bir dönüşüm yaratmak istiyorsak bunun için uzmanlardan, çözüm ortaklarından ve birbirimizden öğrenmeliyiz. BETT de bu etkileşimi sağlayabilecek en önemli organizasyonlardan biri. Fuar, altı büyük salonda sunduğu öğretme teknikleri, öğrenme stratejileri ve teknolojiyi müfredata entegre etme konulu seminerleriyle de ziyaretçilerine eşsiz deneyimler edinme fırsatı sunuyor. Bu yılki bazı seminer başlıkları şöyle:

Teknolojiyi sınıfa entegre etmek

Öğrenciler liderler haline geliyor: Öğrencilerinize ilham vermek

Geniş öğretme alanlarında işbirlikli öğrenme

Yeni formatlar keşfetme:Proje temelli öğrenme, dönüştürülmüş öğrenme ve karma öğrenme

Daha fazla kız öğrenciyi STEM sınıflarına çekme

Değerlendirmelere yeni yaklaşımlar

Uluslararası lise müfredatını daha çok teknolojik hale getirmek

BETT sadece eğitim seminerleriyle değil uluslararası alanda üne sahip konuşmacılarıyla da dikkat çekiyor. Bunlardan biri Newcastle Üniversitesi Disiplinlerarası Araştırma Merkezi Direktörü Eğitim Teknolojileri Profesörü Sugata Mitra. Bir diğeri de eğitime herkesin, her yerde ve her zaman ulaşabilmesi amacıyla yola çıkan Khan Akademi kurucusu Salman Khan.

Fuar hakkındaki ayrıntılı bilgiyiyi www.bettshow.com adresinden edinebilirsiniz.

Likya Danışmanlık ve Senin Geleceğin Yurtdışı Eğitim tarafından düzenlenen bir gezi, Türkiye’den bir grup eğitimcinin BETT deneyimi kazanmasını da sağlayacak. Siz de bu geziye katılmak istiyorsanız, program ve kayıt bilgileri için (0541) 212 99 72 numaralı telefondan Figen Özeren’i arayabilirsiniz.

2. BETT ASIA (Singapur)

Asya kıtası da eğitimde öne çıkan ülkelere sahip. Bunlardan biri de uyguladığı eğitim sistemini adıyla dünyaya tanıtan Singapur. Eğitim, öğrenme, bilgi ve iletişim teknolojileri alanındaki BETT Asya Liderlik Zirvesi de 2016’nın kasım ayında Singapur’da düzenlecek. Ayrıntılı bilgi asia.bettshow.com adresinde.

3. DIDACTA (Köln-Almanya)

Avrupa’nın en büyük ve en önemli eğitim fuarı Didacta hem katılımcılarına hem de ziyaretçilerine mükemmel değerlendirme olanakları, erken çocukluk döneminden yetişkinliğe kadar tüm yaşlarda eğitim yöntemleri ve konuları ile yeni teknolojiler hakkında bilgi edinme olanağı veriyor. Eğitim alanının karar vericilerinin buluştuğu fuar, 16-20 Şubat 2016’da düzenlenecek.

Yaklaşık 900 katılımcı yeni çözümleri anlatacak. Sayısız forum, seminer, kongre, atölye çalışmaları ve yüksek seviyede destek programları ile zengin bir içeriğe sahip olan etkinlik, eğitim ve pedagoji alanındaki gelişmeleri de izleyebileceğiniz bir yer haline geliyor.

Yaşam boyu öğrenmenin gereklilik haline geldiği günümüzde eğitimcilere kendilerini geliştirme yeni bağlantılar kurma, dünyada gelişen öğrenme yöntemleri hakkında bilgi edinme ve deneyim paylaşımlarına erişme gibi konularda da ufuklar açan Didacta, ebeveynlerin de ajandalarına kaydettikleri bir fuar. Likya Danışmanlık ve Senin Geleceğin Yurtdışı Eğitim tarafından düzenlenen bir gezi, Türkiye’den bir grup eğitimcinin Didacta’ya katılmasını da sağlayacak. Siz de bu gezide yer almak istiyorsanız, program ve kayıt bilgileri için (0541) 212 99 72 numaralı telefondan Figen Özeren’i arayabilirsiniz.

Bir sonraki Didacta Fuarı da 20-24 Şubat 2018 tarihleri arasında Almanya’nın Hanover kentinde düzenlecek.

4. BOLOGNA ÇOCUK KİTAPLARI FUARI (Bologna-İtalya)

Dünyanın önde gelen yayıncılık ve multimedia ürünleri etkinliği olarak bilinen Bologna Çocuk Kitapları, 2016’da 53. kez düzenlenecek. Her yıl bahar aylarında yayıncıları, yazarları, illüstratörleri, kısacası kitap ve edebiyat alanındaki herkesi bir araya getiren fuar, 4-7 Nisan 2016’da ziyaretçilerini karşılıyor. Çocuklar için de en yeni eğitim malzemelerini bulabileceğiniz fuar, gerçek bir küresel boyut sunuyor. Kitap fuarı hakkındaki bilgiler bu linkte.

5. EDUCATION EXPO (Pekin-Çin)

Education Expo, Çin’in başkenti Pekin’in yanı sıra büyük kentlerinde de 2000’den bu yana düzenlenen önemli bir eğitim fuarı. Her yıl aralarında Arjantin, Avustralya, Kanada, Danimarka, Finlandiya, ABD ve İngiltere’nin de bulunduğu 20’den fazla ülkenin pavyonu bulunan, 40 ülkeden 600’ü aşkın okulun stand açtığı ve 60 binden fazla kişinin ziyaret ettiği fuar, eğitimcilere ve öğrencilere farklı bakış açıları kazandırabiliyor. Etkinlik hakkında bilgi edinmek için www.chinaeducationexpo.com adresine başvurabilirsiniz.

6. iNACOL (Teksas-ABD)

K-12 düzeyinde uluslararası bir eğitim fuarı özelliğine sahip iNACOL, karma öğrenme yöntemlerinde yenilikler, öğrenci merkezli öğrenme gibi alanların yanı sıra sosyal medya kullanımına dair seminer başlıklarıyla da günün ihtiyaçlarını yakalıyor.   25-28 Ekim 2016’da düzenlecek fuar hakkında ayrıntılı bilgiyi www.inacol.org adresinde bulabilirsiniz.

7. EĞİTİM İNOVASYON ZİRVESİ (Scottsdale-ABD)

Forbes dergisinin “bu kaçırılmayacak bir eğitim inovasyon etkinliği” dediği zirve, önümüzdeki yıl 18-20 Nisan tarihleri arasında San Diego California’da düzenleniyor. Eğitim alanının yanı sıra Nobel ödüllü konukları da konuşmacı olarak ziyaretçilerle buluşturan zirve yenilikçi öğrenmeye dair sayısız fikir sunuyor. Ayrıntılar http://asugsvsummit.com/ adresinde.

8. WISE (Doha-Katar)

2009’dan bu yana düzenlenen WISE (World Innovation Summit for Education – Dünya Eğitim için Yenilik Zirvesi) karar vericileri, etkileyici uzmanları ve uygulayıcıları bir araya getiriyor. Doha’da düzenlenen zirve çığır açan yenilikleri keşfetmek ve dünya genelinde önem taşıyan büyük adımlar atmak için önem taşıyor.

Geleneksel olarak düzenlenen bu zirve, eğitimde yenilikçi ve yaratıcı yöntemlere adanmış yönüyle öne çıkıyor. Çok farklı sekktörleri bir araya getiren ve uzmanların deneyim paylaşımlarına olanak veren zirve, katılımcılara ve ziyaretçilere en iyi uygulamaları görme ve değerlendirme alanı sağlıyor. Zirve aynı zamanda tüm katılımcılara en ufuk açıcı deneyimleri görme, sektörün tüm alanlarından yüksek seviyedeki kişilerle bir arada bulunma ve eğitimde geleceğin inşasına katkı koyma fırsatı sunuyor. Ayrıntılar bu adreste.

9. ISTE (Denver-ABD)

Eğitim teknolojileri alanında dünyanın en büyük konferans ve fuarlarından biri olarak kabul edilen ISTE, 2016’da ABD’nin Denver kentinde 26-29 Haziran tarihleri arasında düzenleniyor. Her yıl farklı bir eyalette yapılan fuara dünyanın birçok yerinden 20 bine yakın eğitimci katılıyor. Katılımcı sayısı, etkinlikleri ve eğitimcilere sunduğu yeni yöntemler nedeniyle ayrı bir yere sahip olan ISTE Fuarı, bir ilke imza atan fikirlerin paylaşıldığı, yeni öğrenme teknolojilerinin ortaya çıktığı bir etkinlik olarak hem ziyaretçileri hem de katılımcıları derinden etkiliyor. Detaylar http://conference.iste.org/2016/ adresinde. ABD’deki bu fuarı kaçırmak istemeyenler şimdiden Likya Danışmanlık ve Senin Geleceğin Yurtdışı Eğitim ile irtibata geçebilir. Gezi, ayrıntılar, etkinlikler ve kayıt için için (0541) 212 99 72 numaralı telefondan Figen Özeren’i arayabilirsiniz.

10. EDEXPO (Las Vegas-ABD)

Öğrenme teknolojilerindeki son gelişmelerin kullanılan yapısal malzemelerden, ürünlere, eğitim oyunlarına, oyuncaklarına ve yardımcı araçlara kadar her şeyin sergilendiği EDexpo, eğitimcilerin yakında takip ettiği etkinliklerden biri. Las Vegas’ta 9-11 Mart 2016 tarihlerinde düzenlenecek fuar, tüm dünyadan eğitimcileri buluşturuyor. Fuar özellikle öğrenme yöntemlerinde kullanılacak yeni ürün, yenilikçi yöntemler ve işbirliği arayışları için de önem taşıyor. Etkinliğe önceki yıllarda katılanların yorumlarına göz atmak, 2016’daki programı incelemek isterseniz http://www.edexpo.com/ sitesine bakabilirsiniz.

İşte Uluslararası olarak düzenlenmekte olan ve her eğitimcinin  mutlaka görmesi gereken 10 fuar..

08 Ara 2015 - 11:40 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.
Anket Memur Ve Personel Alımlarında Yaş Şartı Esnetilmeli mi?