Deniz Harp Okulu Y. Lisans ve Doktora programı İlanı Yayımlandı

Yayımlanan ilanda Deniz Harp Okulu Yüksek Lisans ve Doktora programı asker ve sivil aday alımı yapılacağı belirtildi.

Yayımlanan ilanda Deniz Harp Okulu Yüksek Lisans ve Doktora programı asker ve sivil aday alımı yapılacağı belirtildi. 

İlan 12 Hazran 2016 tarihinde yayımlandı. Yayımlanan ilana başvurularını yapacak olan adayların doğru bilgi beyanı ve belirtilen şartların karşılanması gerekmektedir. Başvuru şartlarını karşılamayan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır. 

ADAYLARDA ARANAN NİTELİKLER

ASKER ADAYLAR:

a. Muvazzaf subay olmak,

b. Yüksek lisans için lisans mezuniyet notu ortalaması 4 üzerinden en az 2.00; doktora için yüksek lisans mezuniyet notu ortalaması 4 üzerinden en az 3.00 olmak,

c. 3'üncü hizmet yılını tamamlamış, 15'inci hizmet yılını tamamlamamış olmak,

ç. Dz.K.K.lığı veya kendi nam ve hesabına herhangi bir lisansüstü eğitim programına kayıtlı olmamak veya daha önce herhangi bir lisansüstü eğitim programını tamamlamamış olmak, Dz.K.K.lığınca tefrik edilen lisansüstü eğitim programından herhangi bir sebeple ayrılmamış olmak,

d. Sıralı sicil amirlerince düzenlenecek Nitelik Belgesi olumlu olmak,

e. Cezaları ertelenmiş, para cezasına çevrilmiş, genel ya da özel af kanunları kapsamına girmiş, hükümlülüklerine ilişkin kayıtlar adli sicilden çıkarılmış olunsa bile;

(1) Millete ve devlete karşı suçlar ile basit ve nitelikli zimmet, irtikap, iftira, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, yalan yere tanıklık, yalan yere yemin, cürüm tasnii, ırza geçmek, sarkıntılık, kız, kadın, veya erkek kaçırmak, fuhşiyata tahrik, gayri tabii mukarenet, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyet kırıcı suçlar ile kaçakçılık, resmi ihale ve alım ve satımlara fesat karıştırma suçlarından birisinden mahkum olmamak.

(2) Firar, amir veya üste fiilen taarruz, emre itaatsizlikte ısrar, üste hakaret, mukavemet, fesat ve isyan suçları ile 22/5/1930 tarihli ve 1632 sayılı Askeri Ceza Kanununun 148'inci maddesinde belirtilen suçlardan mahkum olmamak.

(3) Taksirli suçlar hariç olmak üzere, yukarıdaki bentlerde belirtilen suçların dışındaki suçlardan, askeri ve adli mahkemeler, disiplin mahkemeleri veya disiplin amirlerince toplam 21 gün ve daha fazla hapis veya oda hapsi cezası ile mahkum veya cezalandırılmış olmamak.

f. Denizaltı özel ihtisas eğitimi dışında, herhangi bir özel ihtisas eğitimi görmemiş/görmüyor olmak.

SİVİL ADAYLAR:

Sivil adaylar için, 24536 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Harp Okulları Yönetmeliği Md.88'de yer alan "Genel Başvuru Koşulları"nı taşımak.

Başvuru Kılavuzu İçin Tıklayınız. 

Kpsscafe.com.tr / ANKARA 

12 Haz 2016 - 11:02 - KPSS'siz


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.
Anket En çok KADRO hangi bölüm mezunlarına verilmelidir ?