Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı(17 Aralık 2012)

MİMAR SINAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN   Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 maddesi ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği esaslarına göre öğretim.

 

MİMAR SINAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

 

Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 maddesi ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği esaslarına göre öğretim...

 

MİMAR SINAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

 

Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 maddesi ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği esaslarına göre öğretim uyesı alınacaktır. Başvuracak adayların, 2547 sayılı Kanunun 5772 sayılı Kanunla değiştirilen 23., 25. ve 26. maddelerinde belirlenen asgari koşullan sağlamış olmaları şartıyla;

 

PROFESÖR kadroları için; Daimi statüde çalışmayı kabul edecek adayların başvurdukları birim, anabılim/anasanat dalını, birisi başlıca araştırma esen olmak üzere gösterecekleri eser veya yayınlarını belirttikleri dilekçelerine, özgeçmişlerini, onaylı nüfus cüzdanı suretini, (21 adet fotoğrafın yanı sıra yine özgeçmişlerini, onaylı nüfus cüzdanı suretini, öğrenim belgelerini, bilimsel/sanatsal yayınlarını, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, bılım/sanat eserlerini, icralarını ve bunlara ilişkin dokümanı, eğıtım-öğretım faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora veya sanatta yeterlik, yüksek lisans (bilim uzmanlığı) çalışmalarını üniversite veya yüksek teknoloji enstitüsüne katkılarını kapsayan ve belgeleyen yayın listelerini (61 takım de "ya halinde ekleyerek Üniversitemiz REKTÖRLÜĞÜNE, şahsen veya posta yoluyla başvurmaları gerekmektedir (Postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır)

 

DOÇENT kadroları için; Daimi statüde çalışmayı kabul edecek adayların başvurdukları birim, anabılim/anasanat dalını belirttikleri dilekçelerine, doçentlik başarı belgesini, özgeçmişlerini, onaylı nüfus cüzdanı suretini, (2) adet fotoğrafın yanı sıra yine özgeçmişlerini, doçentlik başarı belgesini, yayın listelerini, bilimsel/sanatsal yayınlarını içeren (4) takım dosyayı ekleyerek, Üniversite REKTÖRLÜĞÜNE, şahsen veya posta yoluyla başvurmaları gerekmektedir (Postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır)

 

YARDIMCI DOÇENT kadrosu için, Adayların, başvurdukları birim, bölüm ve bildikleri yabancı dili belirttikleri dilekçelerine, özgeçmişlerini, onaylı nüfus cüzdanı suretini, öğrenim belgelerini, (2) adet fotoğrafın yanı sıra yine özgeçmişlerini, onaylı nüfus cüzdanı suretini, öğrenim belgelerini, yayınlanmış veya yayınlanacak olan bilimsel çalışmalarını, doktora belgesini, dosyaları ile birlikte (4) takım halinde ekleyerek, ilgili DEKANLIĞA şahsen veya posta yoluyla başvurmaları gerekmektedir (Postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır! Yurtdışından alınmış diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması şarttır Başvuru süresi, bu ilanın yayımı tarihinden itibaren 15 gün olup, son başvuru tarihi tatile denk geldiği takdirde bir sonraki mesai saati bitimine kadar başvuru yapılabilecektir Kadro derecelen ve sınava ilişkin diğer tamamlayıcı bilgiler ilgili birimlerden öğrenilecektir

 

Duyurulur.

 

FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ

 

ANABİÜM DALI UNVANI ADET AÇIKLAMALAR

 

TC. Tarihi Prof. 1 -Türkiye Cumhuriyeti-Kafkasya ilişkileri üzerine araştırma yapmış olmak

 

Türk ve islam Sanatı Doç. 1 -19 Yüzyıl Osmanlı Mimarlığı konularında uzman ve yayınları olmak,

 

İingiliz Dili ve Edebiyatı Yrd Doç 1 -Doktorasını İngiliz Dili ve Edebiyatı alanında yapmış ve Shakespeare üzerine çalışmaları bulunmak.

 

GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ

 

ANASANAT DALI UNVANI ADET AÇIKLAMALAR

 

Sinema-Tv. Yrd Doç 2 -Yüksek lisans, sanatta yeterlik ve/veya doktorasını Sınema-Tv alanında yapmış olmak -Film arşivciliği ve/veya dıgital film restorasyonu alanında yurt içinde veya dışında en az 2 yıl çalışmış olmak -Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış olmak veya askerlikten muaf olduğunu belgelendirmek

17 Ara 2012 - 08:44 - Akademikgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket Kamuya Memur Ve Personel Alımlarında Mülakat Kaldırılmalı mı?