Adalet Bakanlığı Memur Alımı Yapıyor! Son gün 10 Şubat

Adalet Bakanlığı tarafından 50 memur alımı ilanı yayınladı. Adalet Bakanlığı bünyesinde görev yapacak adaylarda aranan başvuru şartları da aktarıldı. Adalet Bakanlığı personel alımı detayları haberimizin devamında yer almaktadır.

Adalet Bakanlığı Memur Alımı Yapıyor! Son gün 10 Şubat
Haber albümü için resme tıklayın

Adalet Bakanlığı tarafından 50 memur alımı ilanı yayınladı.  Adalet Bakanlığı bünyesinde görev yapacak adaylarda aranan başvuru şartları da aktarıldı. Adalet Bakanlığı personel alımı detayları haberimizin devamında yer almaktadır.
KPSS'den 60 puan alan adayların başvuru yapacağı Adalet Bakanlığı 50 memur alımı ilanına başvuruların bitmesine çok az bir süre kaldı.

Bakanlık bünyesinde sözleşmeli mühendis personel alım ilanına başvuru yapacak adaylarda aranan başvuru şartları da açıklandı.

Yayımlanan personel alımı ilanında başvuru yapacak adaylarıda aranan özel şartlar da belirtildi.

ADALET BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURULARI 

Adalet Bakanlığı personel alım ilanında, "Bakanlığımız merkez teşkilatı Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü emrinde istihdam edilmek üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası, 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan "Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar"ın "Sınav Şartı" başlıklı Ek 2 nci maddesinin 8 inci fıkrası ve Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda, 2018 - KPSS (B grubu) puan sırasına konulmak kaydıyla, her bir grup için ayrı ayrı boş bulunan pozisyonun 5 katı aday arasından, Bakanlığımız tarafından gerçekleştirilecek sözlü sınav başarı sırasına göre yapılacak yerleştirme ile 50 adet Mühendis pozisyonuna sözleşmeli personel alınacaktır." ifadeleri yer aldı.

ADALET BAKANLIĞI 50 SÖZLEŞMELİ MÜHENDİS PERSONEL ALIMI YAPILACAK

Başvuru ve tercih formu eksiksiz ve doğru bir şekilde bilgisayar ile doldurularak başvuru sahibi tarafından imzalandıktan sonra, ilanda belirtilen belgelerle birlikte başvuruların 27/01/2020 tarihinden 10/02/2020 tarihi mesai saati bitimine kadar Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Merkez Teşkilât Şube Müdürlüğü Bakanlıklar/ANKARA adresine şahsen veya son başvuru tarihinde Bakanlığımıza ulaşacak şekilde posta ile yapılması gerekmektedir. Postadaki gecikmeler ve diğer sebeplerle bu tarihten sonra başvuranlar ile eksik belge ibraz edenlerin ve başka bir başvuru formu kullananların başvuruları kabul edilmeyecektir.

BAŞVURU SONUÇLARININ DUYURULMASI, SÖZLÜ SINAVIN YERİ VE TARİHİ

Sözlü sınava katılmaya hak kazananlar ile sınav yeri ve tarihi Bakanlığımız internet sitesinde ilân edilecektir.

ADALET BAKANLIĞI SÖZLEŞMELİ PERSONEL MAAŞLARI

Hazine ve Maliye Bakanlığının 04/07/2019 tarihli ve 205248 sayılı Genelgesinde belirtilen brüt 6.756,12 Türk Lirasıdır. Kurum tarafından belirtilen brüt ücretin 1,9 katına kadar ödeme yapılabilecektir. Görev yaptığı Birim tarafından içinde bulunulan mali yıl için mevzuat uyarınca yapılacak ücret artışları mevcut ücretine ilâve edilecektir.

ADALET BAKANLIĞI SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

b) 2018 - KPSS (B) Grubu sınavına girmiş olmak ve KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak,

c) En az lisans düzeyinde yükseköğrenim mezunu olmak. (ilgili bölümler aşağıda belirtilmiştir)

ADALET BAKANLIĞI SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI İLAN METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

Adalet Bakanlığı personnel alımı düzeltme ilanı ise şöyle:

08 Şub 2020 - 17:01 - Sözleşmeli Personelgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket Kamuya Memur Ve Personel Alımlarında Mülakat Kaldırılmalı mı?
Tüm anketler