Amasya Üniversitesinden Alkışlanacak Hareket!

Amasya Üniversitesi, final döneminde okul kütüphanesinde ders çalışan öğrencilere ücretsiz olarak simit ve çay ikramı yapıyor... Tüm üniversitelere örnek olacak olaya ilişkin detaylar haberimizde...

Üniversite öğrencileri için final sınavlarının uygulandığı dönem her zaman biraz problemli geçer. Yoğun ders çalışma saatleri, stressler, son sınıflar için ders bırakma korkusu gibi çeşitli birçok faktör nedeniyle de bu süreç sürekli olarak devam eder. Üniversitelerde de öğrencilerin final dönemlerini etkili geçirebilmeleri adına, daima ek çalışma odaları ve üniteler oluşturulur. Ancak Amasya Üniversitesi, belki de diğer üniversitelere örnek teşkil edebilecek bir çalışma yürütüyor. Üstelik herhangi bir ücret de ödemeden öğrenciler bu imkandan yararlanıyorlar.

Üniversitenin kütüphanesinde final sınavlarına hazırlanan öğrencilere, ücretsiz olarak çay ikramı, simit ve poğaça ikramında bulunan üniversite yönetimi, öğrencilerin ders çalışırken açlığını giderebilecekleri ve zihinlerini daha etkin kullanabilecekleri böyle bir yöntem geliştirmiş. Üniversite rektörü Prof. Dr. Metin Orbay " Artık bu uygulamayı geleneksel hale getirdik. Vize, final ve bütünleme sınavları döneminde öğrencilerimiz sabaha kadar ders çalışıyorlar. Dolayısıyla bu öğrencilerimizin bazen beslenmeye dayalı ihtiyaçları olabiliyor. " ifadeleriyle de yaptıkları çalışmayı tanımlıyor...

Açıklamasında "Biz sadece nitelikli bir eğitim ve öğretim faaliyeti sunmuyoruz. Öğrencilerimize, bilimsel, kültürel ve sağlık alanında da sorumluluklarımız var. " ifadelerini kullanan Prof. Dr. Metin Orbay "Genç arkadaşlarımız üniversitemizin varlık sebebi, onların problemi doğrudan bizim problemimiz. Öğrencilerimiz klasik bir hastalığı, sadece sınav döneminde çalışmayı yoğunlaştırıyorlar. Doğrusu ders çalışmayı döneme yaymak, ancak onlar son bir haftaya sıkıştırıyorlar. Biz de bu dönemde kendilerine destek olmak istedik." ifadelerini kullandı.

kpsscafe.com.tr | ANKARA

15 Ocak 2017 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.