Deniz Kuvvetleri ile Sahil Güvenlik Komutanlıkları Subay Alacak

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığına muvazzaf/sözleşmeli subay alınacak.Başvurular 24 Ocak 2016 tarihinde sona erecek.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığına muvazzaf/sözleşmeli subay alınacak.Başvurular 24 Ocak 2016 tarihinde sona erecek.

BAŞVURU İÇİN ADAYLARDA ARANACAK NİTELİKLER:

a.    Genel Koşullar:

(1)  Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

(2)  Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak,

(3)  Cezaları ertelenmiş, seçenek yaptırımlardan birisine çevrilmiş, genel ya da özel af kanunları kapsamına girmiş veya haklarında hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa dahi;

(a) Devletin güvenliğine karşı işlenen suçlar, halkı askerlikten soğutmak, Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin kurum ve organlarını aşağılama ile zimmet, irtikap, iftira, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, yalan tanıklık, yalan yere yemin, suç uydurma, cinsel saldırı, cinsel taciz, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak, fuhuş, gayri tabii mukarenet, hileli iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyet kırıcı suçlar ile kaçakçılık, ihaleye fesat karıştırma, devlet sırlarını açığa vurma suçlarından birisinden,

(b)  Firar,  amir  veya  üste  fiilen  taarruz,  emre  itaatsizlikte  ısrar,  üste  hakaret, mukavemet, fesat ve isyan suçlarından,

(c)   22/5/1930  tarihli  ve  1632  sayılı  Kanunun  148’inci  maddesinde  belirtilen suçlardan birisinden, mahkum olmamak.

(4)   Askerî okullardan ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden her ne sebeple olursa olsun ilişikleri kesilmemiş olmak.

b.  Öğrenimle İlgili Koşullar:

(1)   Adayların alım yapılacak branşlara uygun eğitim veren okullardan en geç Haziran 2016 döneminde mezun olmaları gerekmektedir.

(2)   Yüksek Lisans mezunları için mezun oldukları Lisans bölümü geçerlidir (Oşinografi Mühendisliği Hariç),

(3)   Öğrenimlerini  yurtdışında  bitirenlerin  diplomalarının  yurtiçinde  geçerli  olduğunu belirten Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK)’nca onaylanmış denklik belgeleri bulunmak,

(4)   Alım yapılacak branşlar için kaynak gösterilen bölümlere denk bölümlerden mezun olanlardan, diplomalarının denkliği YÖK tarafından onaylanmış olmak ve bu denklik onaylarını seçim aşamalarına getirmek,

(5)   Alımı  yapılacak  branşa  göre  belirlenen  ve  ilanda  belirtilen  sınavlardan  istenilen yeterli notu almış olmak,

(6)   İngiliz  Dili  ve  Edebiyatı  Öğretmeni  branşına  başvuracak  adaylardan  en  az  80
TOEFL-IBT notu istenecektir, 1 yıllık staj/adaylık süresince TOEFL-IBT sınavından en az 90  puan alamayan adayların ilişiği kesilecektir,

(7) Araştırma  görevlisi  kadrolarına  müracaat  edecek adaylarda  mezuniyet  not ortalaması 2,75 ve üstü olmak (Seçim aşamalarında, Haziran 2016 döneminde mezun olacak adaylar için 7 dönem ortalaması üzerinden bu durum kontrol edilecek ancak Haziran 2016 döneminde mezuniyeti müteakip not ortalaması dikkate alınacaktır.), 2011 yılı veya daha sonraki yıllarda yapılan Yabancı Dil Sınavı (YDS)’ndan 60 ve üzeri puan almak şartı aranacaktır. 2016 bahar döneminde yapılacak YDS sınavından alınacak notlar geçerli kabul edilecektir. Ancak adayların 2016 bahar döneminde istenen baraj notunu alamamaları durumunda işlemleri sona erdirilecektir.

(8)  Öğrenimini kendi adına yapmış olmak veya herhangi bir kurum veya kuruluşa karşı hizmet  veya  tazminat  yükümlülüğü  bulunmamak,  (Askerlik  yükümlülüğüne  ilişkin  hükümler saklıdır.) (Kredi Yurtlar Kurumundan alınan öğrenim kredileri hariç)

c.    Yaş İle İlgili Koşullar:

01 Ocak 2015 tarihi itibarıyla düzeltilmemiş nüfus kaydına göre;

(1)    Lisans    mezunları    için    27    yaşından    büyük    olmamak (01 Ocak 1988 ve sonra doğanlar),

(2)   Lisansüstü mezunları ile beş yıl (hazırlık sınıfı ve sınıf tekrarı hariç) ve daha fazla lisans eğitimini tamamlamış olanlar için 32 yaşından büyük olmamak, (01 Ocak 1983 ve sonra doğanlar),

şartı aranır.

ç.  Sağlık İle İlgili Koşullar:

(1) Fiziki Yeterlilik ve değerlendirme testlerine başlamadan önce yapılan ön sağlık muayenesinde (TSK Sağlık Yeteneği Yönetmeliği’nde belirtilen ön sağlık koşullarını taşıyıp, taşımadıklarının tespit edilmesine yönelik) öngörülen koşulları taşımak.

(2)   Sevk  edileceği  Asker  Hastanesi/Geçici  Sağlık  Kurulu   (GSK)/Sağlık  Muayene Merkezinden (SMM) “Sınıfında Muvazzaf/Sözleşmeli Subay Olur” kararlı sağlam raporu almak,

d.  Özel Koşullar:

(1)  Askerlik hizmetini yaparken başvuran yedek subay, kısa dönem erbaş/er ve erbaş/erler için üç sicil amirinden uygun onaylı nitelik belgesi almak (Kıtada üç ayını doldurmamış olanların nitelik belgesi üç ayı doldurmalarını müteakip gönderilir),

(2)  Silahlı Kuvvetlerde sivil memur ve işçi olarak görev yaparken başvuran adaylar için üç sicil amirinden uygun onaylı nitelik belgesi almak (Kıtada üç ayını doldurmamış olanların nitelik belgesi üç ayı doldurmalarını müteakip gönderilir),
 
(3)  Yedek subayların hizmet esnasında aldıkları sicil not ortalaması 85 not ve üzerinde olmak.
 
BAŞVURU YÖNTEMİ:

a.   Başvurular sadece www.dzkk.tsk.tr internet adresindeki “İnsan Kaynakları-Personel Alım Alımları’’ sayfası altında bulunan http://personeltemin.dzkk.tsk.tr linkinden “2016 yılı 1. Dönem Muvazzaf/Sözleşmeli Subay Alımları”  başlığından yapılacaktır.

b.   Başvurular; 31 Aralık 2015 günü saat 17:00’da başlayıp, 24 Ocak 2016 günü saat 23:59’da sona erecektir.

c.  Adayların  Başvuru  Kılavuzunu  okuduktan  sonra  yukarıda  belirtilen  internet adresinden ‘’İlk Başvuru” kısmına girerek istenilen bilgileri doldurmaları gerekmektedir.

ç.    Başvurunun tamamlanmasını müteakip her adaya sistem tarafından şifre verilmektedir. Eğer müracaat sonunda  sistem tarafından şifre verilmemiş ise kaydınız yapılmamış demektir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda başvurunuzu en başından yeniden yapmanız gerekmektedir. Bu şifreyle başvuru süresince “Aday Girişi” kısmından sisteme giriş yaparak bilgilerini kontrol edip güncelleyebileceklerdir. Adayların,  “Aday Girişi” kısmından sisteme giriş yaparak Sınav Merkezi Tercihlerini girmeleri gerekmektedir.

d.   Adaylar hem Dz.K.K.lığına hem de Sahil Güvenlik K.lığına aynı branş olmak koşuluyla başvuru yapabilecektir. Deniz Kuvvetleri ve Sahil Güvenlik Komutanlığının aynı branşları için bir başvuru yeterli olacaktır. Bu durumda aday, hem Deniz Kuvvetlerinin, hem de Sahil güvenlik Komutanlığının aynı branşına müracaat etmiş olacaktır. Adaylar nihai tercihlerini seçim aşamaları sonunda yapacaktır.

e.   Adayların, şifrelerini kaybetmeleri/unutmaları durumunda “Aday Girişi” kısmında bulunan “Şifremi Unuttum” kısmında daha önce girdikleri bilgileri girerek şifrelerini direk olarak ekranda göreceklerdir. Şifrelerin görünmemesi durumunda adaylar kullanmış oldukları internet tarayıcılarını güncellemeleri veya diğer tarayıcılardan girmeleri gerekmektedir. İdarece, adayların yazılı, sözlü veya bilgi edinme başvurusu yolu ile yapacakları “Şifre Öğrenme” taleplerine yanıt verilmeyecektir.

f.    Başvuru  sayfasında doldurulacak bilgilerin doğruluğundan ve sonrasında doğabilecek hukuki sorumluluklardan adaylar sorumludur.

g.  İnternet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

ğ.   Alım süresince her türlü duyuru http://personeltemin.dzkk.tsk.tr internet sayfasından yapılacak olup adaylar alım takvimine göre duyuruları takip etmekle sorumludur. Adayların adreslerine herhangi bir tebligat gönderilmeyecektir. http://personeltemin.dzkk.tsk.tr internet sayfasından yapılacak duyurular resmi tebligat niteliği taşımaktadır.

h.   Doldurulan  bilgilerin,  kılavuzda  yer  alan  başvuru  şartlarına  uygun  olmadığının  tespit edilmesi durumunda alım sürecinin hangi aşamasında olursa olsun aday elenmiş kabul edilecek ve adayın işlemleri iptal edilecektir.

Başvuru Kılavuzu için tıklayınız

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığına muvazzaf/sözleşmeli subay alınacak.Başvurular 24 Ocak 2016 tarihinde sona erecek.

06 Oca 2016 - 00:06 - Askeri


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.
Anket Memur Ve Personel Alımlarında Yaş Şartı Esnetilmeli mi?