SGK, 30 sözleşmeli bilişim uzmanı alacak(3 Aralık 2012)

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BASKANLIGINDAN SÖZLESMELİ BİLİŞİM UZMANI ALIM İLANI   Sosyal Güvenlik Kurumu Baskanlıgı Hizmet Sunumu Genel Müdürlügünde çalıstırılmak üzere 30 Sözlesmeli Bilisim Uzmanı alınacaktır.

 

 

 

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BASKANLIGINDAN

SÖZLESMELİ BİLİŞİM UZMANI ALIM İLANI

 

Sosyal Güvenlik Kurumu Baskanlıgı Hizmet Sunumu Genel Müdürlügünde çalıstırılmak üzere 30 Sözlesmeli Bilisim Uzmanı alınacaktır.

 

A-...

 

 

 

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BASKANLIGINDAN

SÖZLESMELİ BİLİŞİM UZMANI ALIM İLANI

 

Sosyal Güvenlik Kurumu Baskanlıgı Hizmet Sunumu Genel Müdürlügünde çalıstırılmak üzere 30 Sözlesmeli Bilisim Uzmanı alınacaktır.

 

A- BASVURU GENEL SARTLARI:

 

Sözlesmeli bilisim uzmanı adaylarının asagıdaki genel sartları tasımaları gerekmektedir.

 

1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yazılı genel sartları tasımak.

 

2. Mühendislik Fakülteleri veya Fen-Edebiyat Fakültelerinin 4 yıllık 1statistik, Matematik, Fizik bölümlerinden mezun olmak ve yüksekögretimi sırasında bilgisayar alanında aldıgı derslerde ögrendigi programlama dillerine iliskin belge veya üniversitelerin ya da Milli Egitim Bakanlıgının onaylı bilgisayar kurslarını bitirdigine iliskin sertifika sahibi olmak.

 

3. Yurtiçi veya yurtdısında 1ngilizce dilinde ögretim yapan üniversitelerin ikinci maddede belirtilen fakülte veya bölümlerinden lisans düzeyinde mezun olmak veya ana dili 1ngilizce olan ülkelerde yüksek lisans veya doktora yapmıs olmak veya Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavında (KPDS) 1ngilizceden en az (E) düzeyinde puan almıs olmak.

 

Ya da Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı dısındaki 1ngilizce dil sınavlarından (TOEFL, IELTS gibi) en az KPDS (E) düzeyine esdeger Yüksekögretim Kurulu Yürütme Kurulu tarafından belirlenen puanlardan birini almıs olmak.

 

4. Sosyal Güvenlik Kurumu Sözlesmeli Bilisim Uzmanlarının 1stihdamı ile 1lgili Usul ve Esaslarının Geçici 2 nci maddesi kapsamında, Kurumumuz Hizmet Sunumu Genel Müdürlügünün yazılım, donanım, sistem, veri tabanı ve altyapı hizmetlerinin yürütülmesinden sorumlu daire baskanlıklarında mühendis, çözümleyici, programcı, statistikçi, sözlesmeli çözümleyici veya sözlesmeli programcı kadro ve pozisyonlarında 5 yıl ve daha fazla fiilen görev yapan personelden sözlesmeli bilisim uzmanı pozisyonlarına atanma sartını tasıyanlar için 31/12/2012 tarihine kadar yabancı dil sartı aranmaz. Ancak bu adayların puanlama kriterleri ve ücret kriterlerinin degerlendirilmesinde 1ngilizce dil düzeyi "E" olarak kabul edilecektir. KPDS veya dengi bir belge ibraz etmeleri halinde ise, dil düzeyleri ibraz edilen belgede belirtilen puan düzeyine göre degerlendirilecektir. 5. Yabancı dil sınav sonuç belgeleri, belge üzerinde geçerlilik süresi belirtilmemis ise 5 yıl süreyle geçerlidir.

 

6. Kamu kurumlarında veya özel sektörde bilgi islem alanında çalısmıs olmak. Mesleki tecrübenin belirlenmesinde, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi kadrolu veya aynı Kanunun 4/B maddesi ile 399 sayılı KHK'ye tabi sözlesmeli statüde ve 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Saglık Sigortası Kanununun 4/a maddesi hükümlerine tabi özel sektörde, bilisim personeli (Mühendis, istatistikçi, programcı, çözümleyici, yazılım uzmanı, süreç analiz uzmanı, sistem uzmanı/yöneticisi, proje yöneticisi, veri tabanı uzmanı, network uzmanı vb.) olarak geçtigi belgelenen hizmet süreleri esas alınacaktır.

 

7. Basvuru yapılan sözlesmeli bilisim uzmanı pozisyonu için istenilen niteliklere iliskin çalısmalarını belgelemek.

 

8. Söz konusu çalısmaların yüksekögrenim mezuniyet tarihinden sonra ve ilan tarihinden önce prim ödemek suretiyle geçmis olması ile çalısma pozisyonunun ve sürelerinin çalıstıkları is yerlerinden alacakları onaylı belgelerle belgelenmesi.Detaylar için tıklayınız

03 Ara 2012 - 21:40 - Sözleşmeli Personelgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket Kamuya Memur Ve Personel Alımlarında Mülakat Kaldırılmalı mı?
Tüm anketler