Adli Tıp Kurumu Döner Sermaye Yönetmeliğindeki Değişiklik Resmi Gazetede

Adli Tıp Kurumu Döner Sermaye Yönetmeliğinde değişiklik yapıldı. İşte Bakanlar Kurulu kararı ile yönetmelikte yapılan değişiklik.

Resmi Gazetenin bugünkü sayısında yayımlanan yönetmelik ile Adli Tıp Kurumu Döner Sermaye Yönetmeliğinde değişiklik yapıldı.

5 Ağustos tarihli Resmi Gazete sayısında yayımlanan tebliğ ile Adli Tıp Kurumu Döner Sermaye İşletmesi Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik şu şekilde duyurldu:

MADDE 1 – 4/8/1982 tarihli ve 17772 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Adli Tıp Kurumu Döner Sermaye İşletmesi Yönetmeliğinin 30 uncu maddesinin sonuna aşağıdaki bentler eklenmiştir.

“m) Mesai saatleri dışında veya resmi tatil günlerinde ölü muayenesi ve otopsi işlemine katılan personele katıldığı her saat için personelin tavan ek ödeme tutarının %0,4’ü oranında döner sermayeden ayrıca ek ödeme yapılır. Bu kapsamda bir ayda yapılacak ödemeye esas oran, 2659 sayılı Kanunun 30 uncu maddesinde kadro ve görev unvanları itibarıyla belirlenmiş olan tavan ek ödeme oranının %20’sini geçemez.”

“n) Mesai saatleri dışında ve resmi tatil günlerinde ölü muayenesi ve otopsi işlemine katılan personelin katıldığı saatlerin tespitine ilişkin hususlar Adli Tıp Kurumu Başkanlığınca belirlenir.”

“o) Mesai saatleri dışında veya resmi tatil günlerinde ölü muayenesi ve otopsi işlemine katılan personel hakkında aynı süreler için bu madde kapsamında ayrıca puan hesaplaması yapılmaz.”

MADDE 2 – Aynı Yönetmeliğe aşağıdaki geçici madde eklenmiştir.

“GEÇİCİ MADDE 1 – 1/1/2016-24/11/2016 tarihleri arasında uygulanmak kaydıyla; 23/8/2015 tarihli ve 29454 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Kamu Görevlilerinin Geneline ve Hizmet Kollarına Yönelik Mali ve Sosyal Haklara ilişkin 2016 ve 2017 Yıllarını Kapsayan 3. Dönem Toplu Sözleşmenin Sağlık ve Sosyal Hizmet Koluna İlişkin Toplu Sözleşme başlıklı bölümün 25 inci maddesi hükmü uyarınca, mesai saatleri dışında veya resmi tatil günlerinde ölü muayenesi ve otopsi işlemine katılan personele katıldığı her saat için personelin tavan ek ödeme tutarının %0,4’ü oranında döner sermayeden ayrıca ek ödeme yapılır. Bu kapsamda bir ayda yapılacak ödemeye esas oran, 2659 sayılı Kanunun 30 uncu maddesinde kadro ve görev unvanları itibarıyla belirlenmiş olan tavan ek ödeme oranının %10’unu geçemez.”

MADDE 3 – Bu Yönetmeliğin 1 inci maddesi 24/11/2016 tarihinden, 2 nci maddesi 1/1/2016 tarihinden geçerli olmak üzere yayımı tarihinde, diğer maddeleri ise yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 4 – Bu Yönetmelik hükümlerini Adli Tıp Kurumu Başkanı yürütür.

Yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlandığı anda yürürlüğe girer.

Kpsscafe.com.tr  |Ankara

05 Ağu 2017 - 08:54 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.
Anket Memur Ve Personel Alımlarında Yaş Şartı Esnetilmeli mi?