Merkez Bankasına Araştırmacı Alınacak

Merkez Bankasına araştırmacı alınacak. Başvurular 09 Şubat-23 Şubat 2015 tarihleri arasında yapılacak.

TÜRKİYE CUMHURİYET MERKEZ BANKASINA ARAŞTIRMACI ALINACAKTIR
Türkiye  Cumhuriyet  Merkez  Bankası  İdare  Merkezinde  çalıştırılmak  üzere  sınavla Araştırmacı alınacaktır.

1-  ADAYLARDA ARANAN KOŞULLAR

- En az dört yıllık eğitim veren Türkiye  veya yurt dışındaki denkliği Yükseköğretim Kurulunca tanınmış yükseköğretim kurumlarının; iktisat, ekonometri, maliye, işletme, finans, işletme mühendisliği, endüstri mühendisliği veya istatistik bölümlerinde lisans veya iktisat, ekonometri, maliye, işletme veya finans alanlarında yüksek lisans eğitimi almış olmak,
- 2013 veya 2014 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavından 85 ve üzerinde
KPSSP1 puanı almış olmak,
- İyi derecede İngilizce bilmek, [son başvuru tarihi itibarıyla son iki yılda yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) en az 80 veya Test of English as a Foreign Language Internet-Based Test (TOEFL-IBT)’ten en az 96 puan almış olmak],
- Son başvuru tarihi itibarıyla 28 yaşından büyük olmamak (23 Şubat 1987 ve daha
sonra doğanlar. Bankamız çalışanları için bu şart aranmaz.),
- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasına alınacaklarda aranan  genel  şartları  taşımak.

2-  SINAVLAR

a)  Yazılı Meslek Sınavı
Koşulları taşıyan adaylar KPSSP1 puanlarına göre sıralanacak puanı en yüksek olan 40 aday (40’ıncı adayla aynı puanı alan adaylarda dahil) yazılı meslek sınavına girmeye hak kazanacaktır. Yazılı  Meslek  sınavı;  28  Mart  2015  Cumartesi  günü  saat  09.00’da  Matematiksel İktisat, aynı tarihte saat 13.30’da Makroekonomi ve 29 Mart 2015 Pazar günü saat 09.00’da Ekonometri alanlarından 3 oturumda olmak üzere İstiklal Cad. No: 10 Ulus/ANKARA adresinde bulunan Bankamız İdare Merkezinde klasik yöntemle yapılacak olup, adayların anılan tarihlerde sınav saatlerinden 30 dk. önce sınav yerinde olmaları gerekmektedir.
Adayların yazılı meslek sınavı puanları, söz konusu üç sınavdan aldıkları puanların ortalaması olacaktır.   b) Mülakat
Yazılı meslek sınav puanı 50.00 ve üzeri olmak şartıyla puanı en yüksek olan 10 aday
(10’uncu adayla aynı puanı alan adaylar da dâhil) mülakata çağırılacaktır.
Mülakatta adaylar; bir konuyu kavrama, özetleme ve ifade yeteneği; analitik düşünme ve muhakeme gücü; davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu; özgüven, ikna kabiliyeti ve inandırıcılık ile güncel sosyo-ekonomik konulara ilgi yönünden komisyon üyeleri tarafından yüz tam puan üzerinden ayrı ayrı değerlendirilecektir.
Değerlendirmeye katılan komisyon üyelerinin verdiği puanların ortalaması alınarak mülakat puanı bulunacaktır. Mülakat puanı yetmişin altındaki adaylar başarısız sayılırlar. Mülakatta başarılı olan her aday için yüzlük sisteme uyarlanmış yazılı meslek sınavı puanı ile mülakat puanının ortalaması alınarak aday başarı puanı bulunacaktır.
c) Sınavlara İlişkin Duyurular
Yazılı meslek sınavı ve mülakata katılmaya hak kazananlar ile sınavların yer, zaman ve sonuçları Bankamız internet sitesi (www.tcmb.gov.tr) İnsan Kaynakları sayfasında ilan edilecektir.

3-  BAŞVURU

a)  Başvuru Tarihleri ve Şekli
Adaylar başvurularını 09 Şubat 2015 tarihinden 23 Şubat 2015 tarihi saat 17.30’a kadar Bankamız internet sitesi (www.tcmb.gov.tr) İnsan Kaynakları sayfasından, istenilen belgeleri yüklemek suretiyle elektronik yolla yapacaklardır.
Şahsen veya posta ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.

b)  Başvuru Sırasında İstenilen Belgeler
- Fotoğraf - Diploma - Yabancı Dil Belgesi (Sadece TOEFL sonucu beyan edilmesi halinde) - CV

ÖNEMLİ NOT :

Bu sınavın, başvurudan işe alıma kadarki tüm aşamalarında adaylara yapılacak bilgilendirme  ve  çağrılar,  adayların  başvuru  sırasında  bildirdikleri  e-posta adreslerine veya Bankamızın internet sitesinde ilan yoluyla yapılacak, kâğıt ortamında herhangi bir yazışma yapılmayacaktır.

09 Şub 2015 - 09:15 - A Grubu


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.
Anket Memur Ve Personel Alımlarında Yaş Şartı Esnetilmeli mi?