Bingöl Üniversitesine Öğretim Üyesi Alımı(9 Ekim 2012)

Bingöl Üniversitesine öğretim üyesi Alımı   Bingöl Üniversitesi Rektörlüğünden:   -Üniversitemize bağlı Fakültelerde istihdam edilmek üzere, 2547 Sayılı Kanunu ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri.

 

Bingöl Üniversitesine öğretim üyesi Alımı

 

Bingöl Üniversitesi Rektörlüğünden:

 

-Üniversitemize bağlı Fakültelerde istihdam edilmek üzere, 2547 Sayılı Kanunu ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri...

 

Bingöl Üniversitesine öğretim üyesi Alımı

 

Bingöl Üniversitesi Rektörlüğünden:

 

-Üniversitemize bağlı Fakültelerde istihdam edilmek üzere, 2547 Sayılı Kanunu ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri ile Bingöl Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama İlkeleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır.

 

- Müracaat edecek adayların devlet hizmetine girmede aranılan genel şartlara haiz olmalarıgerekmektedir.

 

MÜRACAATTAİSTENİLEN BELGELER VE BAŞVURU YERİ:

 

PROFESÖR KADROLARI İÇİN :

 

Profesör kadrosu Daimi statüde olup, başvuracak adayların Anabilim Dalı ile Başlıca Araştırma Eserini belirttiği dilekçesine, özgeçmişini, noterden veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora, uzmanlık belgesi veya sanatta yeterlik belgesi, doçentlik belgesi, nüfus cüzdan fotokopisi, 3 adet fotoğraf ve yayın listesi ile birlikte Bilimsel Çalışma ve Yayınlarını kapsayan eserlerden 6 (altı) takım dosyayı ekleyerek Personel Dairesi Başkanlığınaşahsen başvurmaları gerekmektedir.

 

DOÇENT KADROLARI İÇİN:

 

1. Doçent kadrosuna başvuracak adayların; dilekçeleri ekinde özgeçmişini, yayın listesi, nüfus cüzdan fotokopisi, noterden tasdikli doçentlik belgesini, lisans, yüksek lisans, doktora veya uzmanlık belgeleri, iki adet fotoğraf, yayın listesini ve bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 takım dosya ile Personel Dairesi Başkanlığına şahsen başvurmaları gerekmektedir. (Yurtdışından alınan diplomaların Üniversitelerarası Kuruldan denkliğinin onaylanmış olması)

 

2. Doçent kadroları daimi statüdedir.

 

YARDIMCI DOÇENT KADROLARI İÇİN:

 

1. Adaylar, 2547 Sayılı Kanun'un 23. maddesinde belirtilen şartlara haiz olmalı.

 

2. Dilekçede aday yabancı dilini belirtmeli.

 

3. Özgeçmiş,yayın listesi, nüfus cüzdan fotokopisi, askerlik belgesi, öğrenim belgeleri (lisans, yüksek lisans, doktora veya uzmanlık belgesi), 2 adet fotoğraf, ve bilimsel çalışma ile yayınlarını kapsayan 4 (Dört) adet dosyayı ekleyerek İlgili Fakülteye müracaat etmeleri gerekmektedir.

 

4. Tüm adaylar için, 2547 sayılı Kanun un 23. maddesinin (b) fıkrasının 2. bendi gereğince ayrıca Üniversitemizde yabancı dil sınavı yapılacaktır. Adayların sınava girmeleri zorunludur.

 

5. YardımcıDoçent adaylarının yabancı dil sınavlarının yapılacağı yer ve tarih, daha sonra adaylara üniversitemizin web sitesinde duyurulacaktır.

 

SON BAŞVURU TARİHİ:

 

1. İlanımız Resmi Gazetede yayımlandığı tarihi itibariyle başvuru tarihi 15 gündür. Posta ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

 

2. Her bir aday ancak bir kadroya müracaat edebilecektir.

 

3. Adaylar hazırladıkları her dosyaya 1 adet içinde yayın ve özgeçmiş listesi bulunan CD koymaları gerekmektedir.

 

4. Adayların 657 Sayılı yasanın 48. maddesinde belirtilen şartları taşıması gerekmektedir.

 

BİNGÖL ÜNİVERSİTESİ

 

AKADEMİK PERSONEL ALIM İLANI

 

ZİRAAT FAKÜLTESİ

UNVAN

ADET

DERECE

AÇIKLAMATarla Bitkileri Anabilim Dalı

Doçent

1

1

Makitipi Vejetasyonunun Islahı, Çayır Mera ve Yem Bitkileri alanında çalışmaları olmak.FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ

 

 

 

 Katıhal Fiziği Anabilim Dalı

Doçent

1

3

Schottky Diyot konusunda çalışma yapmış olmakFizikokimya Anabilim Dalı

Doçent

1

1

Elektrokimyasal olarak Hidrojen Gazı elde edilmesi ve MetanolElektrooksidasyonu alanında çalışmış olmakVETERİNER FAKÜLTESİ

 

 

 

 Parazitoloji Anabilim Dalı

Profesör

1

1

 İç Hastalıkları Anabilim Dalı

Profesör

1

1

 Hayvan Besleme ve Beslenme Hastalıkları Anabilim Dalı

Profesör

1

1

 Biyokimya Anabilim Dalı

Yardımcı Doçent

1

3

 Mikrobiyoloji Anabilim Dalı

Yardımcı Doçent

1

2

Sığır ve koyun orijinli Campylobacter jejuni ve Campylobacter colinin moleküler tiplendirilmesi konusunda çalışmış olmakDoğum ve Jinekoloji Anabilim Dalı

Yardımcı Doçent

1

3

 Zootekni Anabilim Dalı

Yardımcı Doçent

1

3

Kaya Kekliklerinin (Alectoris Graeca) Entansif Şartlarda Büyüme, Besi Performansı ve Karkas özellikleri üzerine çalışma yapmış olmakSAĞLIK HİZMETLERİ MYO.

Doçent

1

1

Doçentliğini Patoloji Anabilim Dalında almış olmak


09 Eki 2012 - 08:47 - Akademik


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.
Anket 2020 KPSS Önlisans Sonuçları Erken Açıklansın mı ?