ÖSYM Sınavlarda Görev Alan Kamu Personellerine Verilen Ücretlerde Önemli Düzenleme

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi, sınavlarda görev alan kamu personellerine verilen ücretlerde bazı düzenlemelerde bulundu.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme MErkezi Başkanlığı, sınavda görev alan personellere verilen ücrette bazı düzenlemeler yaptı.

Yapılan düzenlemeye göre ÖSYM, aynı günde birden fazla oturumu olan sınavlarda bina ve salon görevlilerine ödenecek sınav görevli ücretlerindeki bazı kesintileri kaldırdı. Buna göre daha önce aynı günde birden fazla oturumda görev alan sınav görevlilerinden yapılan %20'lik kesinti artık uygulanmayacak ve bu yüzde 20'lik kesinti personellere verilecek.

Artık 2018 yılında ÖSYM sınavlarında aynı günde birden fazla oturumda görev alacak sınav görevlilerine sınav görevli ücretleri herhangi bir kesinti yapılmadan ödenecek.

2 İŞLEMDEN ÜCRET ALMA DA KALDIRILDI

ÖSYM Başkanlığı, adaylardan sınav başvuruları sırasında aldığı Fotoğraf Yenileme İşlemi Ücreti ile geçmiş dönemlerde gerçekleştirilen sınavlara ait yeniden Sınav Sonuç Belgesi edinme ücretini almayacağını açıkladı.

TERCİH ÜCRETLERİ DE KALDIRILMALIDIR

İki işlemden artık ücret almayacak olan ve sınav görevi alan personellerde yüzde 20 lik kesintiyi uygulamayacak olan ÖSYM'nin, merkezi sınavdan sonra gerçekleşen ilk yerleştirmedeki gibi diğer yerleştirmelerde de tercih ücreti almaması gerekmektedir.

Siz de aşağıda bulunan yorum kısmından bu konudaki düşüncelerini iletebilirsiniz.

MEMUR VE PERSONEL ALIM HABERLERİNDEN HABERDAR OLMAK İÇİN;

KPSSCAFE android uygulamamızı ücretsiz indirmek için ---->>> TIKLAYIN

KPSSCAFE iOS uygulamamızı ücretsiz indirmek için----> TIKLAYIN

DAHA FAZLA BİLGİ, DAHA FAZLA ARKADAŞ

Memur alımlarıyla ilgili tüm gelişmeleri yakından takip edebileceğiniz, diğer memur adaylarıyla sohbet edip, bilgi alışverişinde bulunabileceğiniz facebook grubumuza aşağıdaki linkten erişim sağlayabilirsiniz Facebook grubuna katılım  için TIKLAYIN

KPSSCAFE.COM.TR  | ANKARA
Kaynak: Memurlar .net

19 Şubat 2018 - Kamu


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.