1500 Memur Alımında KPSS ve Mezuniyet Şartı Belli Oldu

Aile ve Sosyal Politikalar bakanlığına 1500 ASDEP personeli alımı önceki gün TBMM'de görüşüldü. Peki ASDEP personel alımına kimler başvurabilir? Personel alımı için istenen mezuniyet şartı nedir? Başvuru özel şartları nelerdir?

Önceki gün TBMM Genel Kurulunda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bütçe görüşmesi gerçekleşti. bütçe görüşmeleri dvam ederken klürsüye çıkan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, 2018 yılında alınacak personel sayısına değindi.

Bakan Kaya TBMM Genel Kurulunda yaptığı açıklamada, "Çok önemli bir konunun altını çizmek istiyorum değerli milletvekillerimiz. Aile Sosyal Destek Programı'mız ASDEP, yine ben bakan olduktan kısa bir süre önce tamamıyla hayata geçen bir projemiz. 1.500 ASDEP personelimiz şu anda bizzat sahada elinde tabletleriyle, bilgi işlem altyapısıyla, ev ev, kapı kapı dolaşarak arz odaklı bir hizmet anlayışıyla vatandaşlarımıza hizmet ediyor. 1.500 yeni ASDEP personelimizin de alımlarını yaptık, önümüzdeki günlerde eğitimlerini tamamlayacağız ve onlar da sahada arz odaklı hizmet anlayışıyla vatandaşlarımıza hizmet edecekler. Yine 2018 yılı içinde 1.500 yeni ASDEP personeliyle birlikte 2018'de 4.500 ASDEP personelimizle arz odaklı hizmet anlayışımızı geliştireceğiz." ifadelerine yer verdi.

Başvuru Şartları Ne Olacak?

ASDEP personel alımı müjdesinin gelmesinin ardından memur adayları başvuru şartlarını araştırmaya başladı. Biz de Kpsscafe.com.tr olarak 2018 yılında yapılacak personel alımı için istenecek başvuru şartlarını takipçilerimiz için derledik. 2017 yılında yapılan ASDEP personeli alımlarındaki başvuru şartları 2018 yılında da geçerli olacak.

Başvuru şartları şu şekilde;

# Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

# Kamu haklarından mahrum olmamak,

# Erkek adaylar için zorunlu askerlik hizmetini tamamlamış, askerlikten muaf ya da tecilli olması

# Sosyal Hizmet, Psikoloji, Sosyoloji, Çocuk Gelişimi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Aile ve Tüketici Bilimleri bölümlerinden mezun olmak ve bu bölümlere denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından en az lisans düzeyinde mezun olmak,

# KPSSP-3 puan türünden en az 60 almış olmak,

# Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

İlanlar yayımlandığı anda haberdar olmak için;

KPSSCAFE android uygulamamızı ücretsiz indirmek için ---->>> TIKLAYIN

KPSSCAFE ios uygulamamızı ücretsiz indirmek için----> TIKLAYIN

Kpsscafe.com.tr  | Ankara - ÖZEL HABER

16 Aralık 2017 - KPSS


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

03

Yasemin - Keşle birazda bu kadar öğretmen adayı için bir seyler düsünüp uygulasa sayın bakanımız

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 16 Aralık 11:17
02

serap - mülakat olmaz inşaAllah da sadece kpss puanı istenir mülakat olursa yine hüsran

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 16 Aralık 11:17
01

İpek - Bu ne ya sürekli lisans önlisans mezunlar hepsi boşta zaten

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 16 Aralık 11:17