Toprak Mahsulleri Ofisi Müfettiş Yardımcılığı Sınav İlanı

Toprak Mahsulleri Ofisi Müfettiş Yardımcılığı Sınav İlanı: MÜFETTİŞ YARDIMCILIĞI GİRİŞ SINAVINA KATILACAKLAR İÇİN DUYURU Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığı’na sınavla Müfettiş Yardımcıları alınacaktır.

Toprak Mahsulleri Ofisi Müfettiş Yardımcılığı Sınav İlanı:

MÜFETTİŞ YARDIMCILIĞI

GİRİŞ SINAVINA KATILACAKLAR İÇİN DUYURU

Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığı’na sınavla Müfettiş Yardımcıları alınacaktır.

1 - BAŞVURU...
Toprak Mahsulleri Ofisi Müfettiş Yardımcılığı Sınav İlanı:

MÜFETTİŞ YARDIMCILIĞI

GİRİŞ SINAVINA KATILACAKLAR İÇİN DUYURU

Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığı’na sınavla Müfettiş Yardımcıları alınacaktır.

1 - BAŞVURU ŞEKLİ VE SÜRESİ

Başvurular, 31/08/2009 tarihine kadar Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü’ne Kurum internet sayfasında yayınlanan Başvuru Formu doldurularak (www.tmo.gov.tr adresine) yapılacaktır.

2 - SINAV GİRİŞ KOŞULLARI:

a) ÖSYM tarafından 2008 ve 2009 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSSP70 bölümünden 70 ve daha üzeri puan alan adaylar arasından yapılacak başvurularda en yüksek puan sıralamasına göre ilk 80 kişi içerisinde veya 80. kişi ile aynı puanı almış bulunmak,

b) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde yazılı nitelikleri taşımak,

c) Türkiye’deki Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler, Ziraat Fakülteleri ile en az 4 akademik yıl eğitimle lisans diploması veren ve yukarıda belirtilen fakültelere eşitliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt dışındaki benzeri eğitim kurumlarından birisini bitirmiş olmak.

d) 24/10/2009 tarihinde 30 yaşını bitirmemiş olmak, (Askerliğini yapmış olanlar için bu sınıra iki sene eklenir.)

e) Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış bulunmak veya tecilli olmak,

f) Herhangi bir daire ve kuruma karşı mecburi hizmet yükümlülüğü veya iş sözleşmesi bulunmamak,

g) Sağlık durumu Türkiye’nin her yerinde ve her türlü iklim şartlarında görev ve yolculuk yapmaya elverişli olmak,

3 - YAZILI SINAVA ÇAĞRILACAK ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

24/10/2009 tarihinde yapılacak TMO Ofisi Müfettiş Yardımcılığı yazılı giriş sınavına girmeye hak kazanan adaylardan aşağıda belirtilen belgeler talep edilecektir.

A. Adaylar tarafından doldurulacak Sınav Başvuru Formu,

B. Yüksek öğrenim belgesinin aslı veya onaylı örneği,

C. İki adet yeni çekilmiş vesikalık fotoğraf,

D. 2008-2009 KPSS Sonuç Belgesinin aslı yada onaylı örneği.

4 - SINAV GİRİŞ BELGESİ

Sınava katılabilme şartlarını taşıyan adaylar 15/09/2009 tarihinde www.tmo.gov.tr adresinden duyurulacaktır. Yazılı sınava katılacak adaylar istenilen belgeler ile birlikte 12/10/2009 tarihine kadar Teftiş Kurulu Başkanlığı’na müracaat edeceklerdir. Kurumumuzca düzenlenecek Sınav Giriş Belgesi adaylara elden, bunun mümkün olmaması durumunda adayların Sınav Başvuru Formu’nda belirtmiş oldukları haberleşme adreslerine posta ile gönderilecektir. Sınavda öncelikle bu belge ibraz edilecek, giriş belgesi ile birlikte kimlik tespitinde kullanılmak üzere nüfus cüzdanı (TC Kimlik numarası bulunan) veya sürücü belgesi gibi fotoğraflı ve onaylı resmi kimlik belgesi ayrıca adayın üzerinde bulundurulacaktır.

5 - SINAV KONULARI

a - Hukuk [Anayasa Hukuku(Genel Esaslar), İdare Hukukunun Genel Esasları, İdari Yargı, İdari Teşkilat, Ceza Hukuku (Genel Esaslar-Kamu İdaresinin Güvenilirliğine ve İşleyişine Karşı Suçlar), Medeni Hukuk (Genel Esaslar ve Ayni Haklar), Borçlar Hukuku (Genel Esaslar), Ticaret Hukuku (Genel Esaslar ve Kıymetli Evrak ), Ceza Muhakemesi Hukuku (Genel Esaslar )]

b - İktisat [İktisat Teorisi (Mikro-Makro Ekonomi v.b.),Genel Ekonomik Sorunlar, Para- Banka-Kredi ve Konjonktür, Milli Gelir, Milletlerarası İktisadi Münasebetler ve Teşekküller, İşletme Denetimi ve Finansal Yönetim]

c - Maliye (Genel Maliye Teorisi ve Maliye Politikası, Türk Vergi Kanunlarının Esasları, Kamu Giderleri ve Gider Kanunlarının Esasları, Bütçe ve Bütçe Çeşitleri, Kamu Borçları)

d - Muhasebe (Genel Muhasebe, Bilanço Analizi ve Teknikleri, Ticari Hesap)

e - Yabancı Dil (İngilizce, Fransızca, Almanca dillerinden birisi)

f - Tarımsal Konular

1 - Tarımsal Ekonomi (Tarımsal Gelirin Milli Gelirle Olan İlişkileri, Tarımsal Ürün Maliyetleri, Tarımsal Ürünlerin Ülkemiz ve Dünya Ticaretindeki Yeri),

2 - Tarımsal Coğrafya (Tarım Popülasyon İlişkileri, Ekili Arazilerin Ürün Çeşitleri İle Olan İlişkileri, Hububat-Bakliyat ve Haşhaş Kapsülü Üretimi ve Ülkemizin Bu Üretim İçerisindeki Yeri),

3 - Tarım Politikaları (Destekleme Politikaları)

6 - SINAV TARİHİ

Sınav 24/10/2009 tarihinde yapılacaktır.

7 - SINAV YERİ

ANKARA (Açık adres, başvurusu kabul edilen adaylara verilecek Sınav Giriş Belgesinde belirtilecektir.)

8 - DEĞERLENDİRME

Giriş sınavı, yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalıdır. Yazılı sınavda başarılı olamayanlar sözlü sınava alınmazlar. Yazılı sınavda başarılı sayılabilmek için yabancı dil dışındaki sınav konuları ve yabancı dilden 100 tam puan üzerinden 60’dan az olmamak üzere ortalama 65 puan almak gerekir. Yazılı sınavda başarı gösteren adaylar www.tmo.gov.tr adresinden ilan edilecek ve iadeli taahhütlü mektupla yeri, günü ve saati belirtilerek sözlü sınava çağırılacaktır. Sözlü sınavda adayların yazılı sınav konuları ve genel kültür konularındaki bilgilerinin yoklanması yanında, zekâ, muhakeme ve konuşma yetenekleri de dikkate alınır. Sözlü sınavda başarılı sayılabilmek için sınav kurul üyelerinin her birinin 100 tam puan üzerinden verdiği notlar ortalamasının 65'den aşağı olmaması şarttır. Giriş sınavı notu, yazılı ve sözlü sınav notlarının ortalamasıdır.

01 Ağu 2009 - 00:00 - KPSSgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket 2022 KPSS Lisans Sınavı İptal Edilmeli mi?