Diyanet İşleri Başkanlığı Cami Rehberi Alım İlanı (4 Haziran 2013)

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI'NDAN Başkanlığımız taşra teşkilatında münhal bulunan, aşağıda sınıfı, unvanı, kadro derecesi ve adedi belirtilen “Cami Rehberi” kadrolarına, Başkanlığımızca yapılacak sözlü sınav sonucu başarı sırasına göre naklen (Kurum içi-Kurum.

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI'NDAN

Başkanlığımız taşra teşkilatında münhal bulunan, aşağıda sınıfı, unvanı, kadro derecesi ve adedi belirtilen Cami Rehberi kadrolarına, Başkanlığımızca yapılacak sözlü sınav sonucu başarı sırasına göre naklen (Kurum içi-Kurum...

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI'NDAN

Başkanlığımız taşra teşkilatında münhal bulunan, aşağıda sınıfı, unvanı, kadro derecesi ve adedi belirtilen Cami Rehberi kadrolarına, Başkanlığımızca yapılacak sözlü sınav sonucu başarı sırasına göre naklen (Kurum içi-Kurum dışı) alım yapılacaktır.

A-ATAMA YAPILACAKKADROLARIN BULUNDUĞU YER, UNVAN, SINIF, DERECE VE ADEDİNE GÖRE DAĞILIMI

MÜNHAL KADROLARIN

 

 

 

 

BULUNDUĞU YER

UNVANI

SINIFI

DERECESİ

ADEDİ

Taşra Teşkilatı

Cami Rehberi

D.H.S.

1-9

100

TOPLAM

 

 

 

100

B-SINAVA MÜRACAAT EDECEK ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR

1.657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

2.En az imam-hatip lisesi düzeyinde dini öğrenim görmüş olmak,

3.Başkanlık teşkilatında veya herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda halen 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A Maddesine göre kadrolu devlet memuru olarak çalışıyor olmak,

4.Sınav müracaat bitiş tarihi itibariyle memuriyette adaylığı kalkmış olmak,

5.Sınava müracaat bitiş tarihi itibari ile son 5 (beş) yıl içerisinde, KPDS/YDS sınavında Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusça dillerinin herhangi birinden en az 70 puan almış olmak veya en az bu puana denk kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan bir belgeye sahip olmak. (ÖSYM tarafından belirlenen yabancı dil eşdeğerlilikleri esas alınacaktır.)

C-BAŞVURU, SINAV, ATAMA İŞLEMLERİ VE DİĞER HUSUSLAR

a)Başvuru İşlemleri

1. Yukarıdaki şartları taşıyanlardan sınava başvuracaklar, 05/06/2013-19/06/2013tarihleri mesai günlerinde 08:30-16:00 saatleri arasında istenen belgelerle birlikte herhangi bir İl Müftülüğüne şahsen müracaat edeceklerdir. Adaylardan istenen belgeleri getirmeleri halinde, yurtdışından sınava müracaat edecek adaylar adına üçüncü şahıslar müracaat işlemini yapabilecektir.

2. İl Müftülüklerindeki İKYS il yöneticileri, Başkanlığımız İKYS programı üzerinden müracaat işlemini gerçekleştireceklerdir. Belgeleri eksik olan adayların kayıt ve müracaat işlemi yapılmayacaktır.

3. İl müftülüklerince yapılan kayıt işleminden sonra, İl müftülüklerindeki İKYS il yöneticileri Aday Başvuru Belgesini adaylara vereceklerdir. Adaya verilen bu belge sınav giriş belgesi yerine geçmez.

4. İl Müftülükleri tarafından yapılmayan müracaatlar işleme konulmayacaktır.

5. Bu duyuruda belirlenen esaslara uygun olmayan ve posta yoluyla yapılan müracaatlar ile 19/06/2013 tarihi saat 16:00dan sonra yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

b)Sınav İşlemleri

1. Cami rehberi sınavı sözlü olarak yapılacaktır.

2. Sınavda başarılı olabilmek için en az 70 (yetmiş) puan almak gerekmektedir.

3. Sınava girmeye hak kazandığı halde ilan edilen sınav tarihlerinde sınavlara katılmayan adaylar, sınav hakkını kaybetmiş sayılacaktır. Bu durumdaki adaylara hiç bir şekilde ikinci bir sınav hakkı verilmeyecektir.

4. Sınav sonuçları Başkanlığımız internet sitesinde (www.diyanet.gov.tr) ve aynı sitedeki İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü sayfasında duyurulacaktır.

5. Adaylar, sınav giriş belgesi alma, sınav sonuç öğrenme işlemlerini (https://ikys.diyanet.gov.tr/sinav/kurumdisi) adresi üzerinden gerçekleştireceklerdir.

6.Sınava girmeye hak kazanan adayların sınav tarihi ve yerleri, sınava müracaat işlemlerinin tamamlanmasının ardından ileri bir tarihte Başkanlığımız internet sitesinde (www.diyanet.gov.tr) ve aynı sitedeki İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü sayfasında ilan edilecektir.

7.Adaylar sözlü sınava gelirken Sınav Giriş Belgesi ile birlikte T.C Kimlik Nolu kimlik belgelerinden birini (nüfus cüzdanı, pasaport veya ehliyet) yanlarında bulunduracaklardır.

c)Atama İşlemleri

1. Atamalar, başarılı olan adaylar arasından sözlü sınav puanı en yüksek olan adaydan başlanarak ilan edilen kadro sayısınca yapılacaktır. Sözlü puanların eşitliği halinde memuriyetteki hizmet süresi fazla olana sıralamada öncelik verilecektir.

2. İlan edilen kadrolar için yeni bir sınav ilanına kadar çeşitli sebeplerle boşalma olması halinde bu kadrolara başarı sırasına göre 70 ve üzeri puan alan adaylardan atama yapılabilecektir.

3. Atama işlemlerinin yapılması için belirlenen süre içinde geçerli bir mazereti olmaksızın müracaat etmeyenlerin atama işlemleri yapılmayacaktır.

d)Diğer Hususlar

1. Sınav öncesi, sonrası ve atama sürecindeki işlemlerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilen adayların başvuru ve sınavları geçersiz sayılacağı gibi görev alsalar dahi görevleriyle ilişikleri kesilecektir. Bu durumdaki adaylar hiçbir hak talebinde bulunamayacaklardır.

2. Bu duyurudaki şartlar, sadece bu sınav ve bu sınava bağlı atamalar ile ilgilidir. Bundan sonraki sınav ve atamalar için müktesep teşkil etmez.

3. Sınav ve sonuçları ile ilgili Başkanlığımız internet sitesinde ve aynı sitedeki İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü sayfasında yapılan tüm duyurular tebligat sayılacaktır. Bunun dışında adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

4. Sınav başvurularında adayın beyanı esas alınacaktır. Başkanlık, sınav ve atama sürecinin her aşamasında aday tarafından belirtilen hususlarda adaydan belge talep edebilecektir.

5. Sınavla ilgili iş ve işlemlerde faks ve e-mail ile işlem yapılmayacaktır. Adayların ıslak imzalı ve yazılı dilekçelerini Personel Sistemleri Eğitim ve Sınavlar Daire Başkanlığına ulaştırmaları gerekmektedir.

6. Sınav sonuçlarına ilişkin itirazlar sonuçların ilan edilmesinden itibaren 7 (yedi) gün içinde ıslak imzalı ve yazılı olarak Başkanlığımıza yapılacaktır. İtirazlar en fazla 15 (on beş) gün içinde incelenerek karara bağlanacak ve adaya bildirilecektir. Sınav sonuçlarının ilan edilmesinden itibaren 7 (yedi) gün içinde ıslak imzalı ve yazılı olarak Başkanlığımıza ulaştırılmayan sınav sonuçlarına ilişkin itirazlar, T.C. kimlik numarası, adı, soyadı, imza ve adresi olmayan dilekçeler ile e-mail ve faksla yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

7. Bu duyuruda yer almayan hususlarla ilgili olarak 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu, Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği ile Diyanet İşleri Başkanlığı Sınav Yönetmeliği hükümleri geçerlidir.

D-BAŞVURU VE ATAMA İÇİN İSTENEN BELGELER

Adayların, aşağıdaki belgeleri başvuru esnasında İl müftülüklerindeki İKYS il yöneticilerine ibraz etmeleri gerekmektedir. Belgelerini ibraz edemeyenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Belgeler kontrol edildikten sonra adaylara iade edilecektir.

1. Adayın öğrenim durumunu gösterir tasdikli diploma sureti veya mezuniyet belgesi (Diploma yabancı bir ülkeden alınmışsa YÖKten alınacak denklik belgesi),

2. T.C. Kimlik Nolu kimlik belgesi (nüfus cüzdanı, pasaport veya ehliyet),

3. Dil puanlarını gösterir belgenin onaylanmış sureti,

4. Hizmet sürelerini ve kazanılmış hak aylık derecelerini gösterir amirlerince onaylanmış tasdikli hizmet cetveli ve görev belgesi,

5. Askerlik ve sabıka durumuyla ilgili adayın yazılı beyanı,

6. Görev yapmaya mani bir özrü bulunmadığına dair yazılı beyanı.

NOT:

Belgeler, atanmaya hak kazanan adaylar tarafından atama sürecinde ilgili birime teslim edilecektir.

E-İLETİŞİM

Yazışma Adresi:Diyanet İşleri Başkanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Personel Sistemleri Eğitim ve Sınavlar Daire Başkanlığı

Üniversiteler Mah. Dumlupınar Blv. No:147/A 06800

Çankaya/ANKARA

04 Haz 2013 - 13:12 - Sözleşmeli Personel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.
Anket En çok KADRO hangi bölüm mezunlarına verilmelidir ?